Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 31 46,3%
  • erkek

OY: 35 52,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,5%

• Ankete Katılan
    67
13.haftadayım, 4 tablete kadar kullanıyorum bana mısın demiyor. Midemde hiçbir şey yok acı su çıkarıyorum dünden beri
Benim de 13. haftalarımda rahatlama olmamıştı pek ama anlattığın kadar da olmuyordu. Tiroit, şeker, tansiyon değerlerin normal di mi kontrol etme imkanın oluyor mu arada?

ben zaten Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi perinatoloji bölümüne gidiyorum kontrollerim orada düzenli yapılıyor oradaki doktor detaylı gir dedi ama bir yere yönlendirmedi bende durmadan randevu sisteminde bakıyorum ama yok.
Normal de perinatoloji bölümü yapıyormuş zaten detaylıyı her kadın doğum doktoru yapmıyor o bölüme yönlendirme yapıyormuş tuhaf sizin ki kendisi yapması lazım şasırdım

Selam kızlar, ben dün akşamüstünden beri durmadan kusuyorum. Hiçbir şey yiyememiştim birkaç saat önce kahvaltı ettim hepsini çıkardım, bir kez serum taktırmıştım iyi gelmişti nispeten. Serum alan var mı aranızda bulantı için? Vitamin vs de koydular mı hiç hatırlamıyorum
canm benm ben dun cok kotuyudum yedıgımı cıkardım artık içimde bısey kalmdı . bos bos afedersın ögruntu gelıyordu ondada kendmı sıkyrm dolay olark kasıklrma agrı vurdu acıle gttık . igne vurdu koldan maşalah bugun iyiyim doktrumda sordum sorun olmaz dedı . kotuysen gıt zaten onlar senn hamılelegne gore veryrlar mesela benmkıler ıgneyı sulandırıp vurdu aksam hamileyım diye ilk defa bole bıseyle karsılastım ama . sen gıt hem bebiş hem sen rahatlarsn can m 14 haftalıgım buarada

Normal de perinatoloji bölümü yapıyormuş zaten detaylıyı her kadın doğum doktoru yapmıyor o bölüme yönlendirme yapıyormuş tuhaf sizin ki kendisi yapması lazım şasırdım
2 li test için randevu almıştım oraya gitmiştim zaten o zamanda mhrs de yazıyordu detaylı usg yapılmamaktadır diye sanırım yapmadığı için yönlendirdi bende anlamadım :)

Sizin kilolar şaka mı yaaa ben üni biterken falan o kilolardaydım evlilik hiç mi aldırmadı arkadaşlar :KK70: Biz eşimle evlenirken 53 - 73 kilodaydık, hamile kaldığımda 63 - 83 şu an 66 - 86. Eşim bile sizden çok kilo almış lütfen kendinize gelin hamilesiniz siz :KK70:
Ya benim de üni de yeni bitti sayılır😂 yasim biraz küçük Emjnim ki yaş ilerledikçe bende alicam ve vermesi zor olacak. Ben dis teli takinmistim o mahvetti beni 7 kilo verdim bidaha da hamile kalana kadar asla geri alamadım. O zaman da sürekli kusuyordum babacım da yorulmuştu benden haftalık serum falan takiliyordu. Sonra anladık ki diş telinden metal zehirlenmesi yaşamışım teller çıktı rahat ettim ama bidaha 50 leri hamile kalana kadar göremedim. Evlilik de eşime yaradi beni etkilemedi😂

Benim de 13. haftalarımda rahatlama olmamıştı pek ama anlattığın kadar da olmuyordu. Tiroit, şeker, tansiyon değerlerin normal di mi kontrol etme imkanın oluyor mu arada?
Evet en son iyiydi, dün ve bu sabah çok stresliydim o mu tetikledi diyorum ama zehirlenmiş gibiyim gerçekten. Doktor fitil vermişti kusma için onu aldım şansımı öyle deneyeceğim, geçmezse serum artık.

canm benm ben dun cok kotuyudum yedıgımı cıkardım artık içimde bısey kalmdı . bos bos afedersın ögruntu gelıyordu ondada kendmı sıkyrm dolay olark kasıklrma agrı vurdu acıle gttık . igne vurdu koldan maşalah bugun iyiyim doktrumda sordum sorun olmaz dedı . kotuysen gıt zaten onlar senn hamılelegne gore veryrlar mesela benmkıler ıgneyı sulandırıp vurdu aksam hamileyım diye ilk defa bole bıseyle karsılastım ama . sen gıt hem bebiş hem sen rahatlarsn can m 14 haftalıgım buarada
Çok teşekkür ederim, geçmiş olsun 💐

Ya benim de üni de yeni bitti sayılır😂 yasim biraz küçük Emjnim ki yaş ilerledikçe bende alicam ve vermesi zor olacak. Ben dis teli takinmistim o mahvetti beni 7 kilo verdim bidaha da hamile kalana kadar asla geri alamadım. O zaman da sürekli kusuyordum babacım da yorulmuştu benden haftalık serum falan takiliyordu. Sonra anladık ki diş telinden metal zehirlenmesi yaşamışım teller çıktı rahat ettim ama bidaha 50 leri hamile kalana kadar göremedim. Evlilik de eşime yaradi beni etkilemedi😂
Hemen yaşına bakmama kaç puan :KK70: Tamam evet sen küçükmüşsün ben de 26da evlendim o sene 53tüm işte hatta bak pandeminin başlangıcına denk gelmişti evliliğimiz, kapanmalar başlamıştı biz yeni evliydik falan tüm ülke kilo alırken o sene biz yine almamıştık. 6 ay sonra düğünümüz olduğunda hala aynı kilodaydık. Ne oluyorsa 28den sonra oluyor sanki bazen keşke 27de falan halletseymişim çocuk işini diyorum :KK70: Diş teliyle çok kilolu bir arkadaşım da epey zayıflamıştı kuzum onun da ağrısı çoktu hep yiyemez olmuştu zamanla da midesi küçüldü herhalde. Hatta tüp mide ameliyatı olmayı düşünen başka bir arkadaşım da acaba onun yerine diş teli mi taktırsam bi taşla iki kuş esprisi falan yapıyordu :KK70:

Evet en son iyiydi, dün ve bu sabah çok stresliydim o mu tetikledi diyorum ama zehirlenmiş gibiyim gerçekten. Doktor fitil vermişti kusma için onu aldım şansımı öyle deneyeceğim, geçmezse serum artık.
Umarım geçer ama düzeliyor gibi hissetmezsen mutlaka doktora görün yeniden belki prilam yerine başka bir şey önerir. Fitili ben hiç duymamıştım bulantı kusma tedavisinde

Merhaba 13.haftamdayım bugünkü kontrolde doktorum plesanta aşağıda yukarı çıkmasını bekleriz dedi aranızda böyle bir şey yaşayan var mı

Emedur verdi, 2 taneye kadar kullanabiliyormuşum.
Bi dene bakalım ya inşallah şifa olur :KK43: Çok zor o bulantı kusma günleri ben ben yarın 17+0 olucam inşallah hala % 100 bitmiş değil bazen %20 bulantılı bazen %60 bugün rahatım mesela ama yarın bütün gün midem bulanıyor deme ihtimalim var :KK43: 20.haftadan sonra kalmaz prilam da kullanmazsın diyorlar ama inşallah yani

Evet bende burada çok okudum magnezyum ilerleyen haftalarda veriyor doktorlar benim doktorum üç biter bitmez verdi bana belki de erken olması daha iyi bebeğin gelişimi içinde çoğu insan böyle yapay vitamini almayı sevmiyor burda okudum bende saatini kaçırmadan içmek istiyorum çünkü iyi beslenmiyorum bebeğe bari vitamin ilaçtan gelsin diyorum
20. haftaya az kaldı zaten magnezyumu kullanacağım. İyi beslendiğim için vitamin için bekleyeceğim. Yani bu durumlar biraz kişisel tercih. Ben ne tamamen yapaycıyım ne tamamen doğalcıyım. Ortayı seçiyorum genelde.

Kızlar biraz önce 2023 aralık anneleri topiğine baktım. Acaba kimler beklediği tarihte doğum yapmış diye büyük çoğunluğu beklenen doğum tarihinden erken doğum yapmış. Bunların çoğu sezaryen midir ki ? Bizde de sezaryen yapacak olanların çoğu cidden kasıma kayar bu durumda. Keşke sütunlarda doğum şekli de yer alsaydı ya uf 😂
Şimdiye kadar Kaç kilo aldındı genel bilgi verin kızlar ☺

Hemen yaşına bakmama kaç puan :KK70: Tamam evet sen küçükmüşsün ben de 26da evlendim o sene 53tüm işte hatta bak pandeminin başlangıcına denk gelmişti evliliğimiz, kapanmalar başlamıştı biz yeni evliydik falan tüm ülke kilo alırken o sene biz yine almamıştık. 6 ay sonra düğünümüz olduğunda hala aynı kilodaydık. Ne oluyorsa 28den sonra oluyor sanki bazen keşke 27de falan halletseymişim çocuk işini diyorum :KK70: Diş teliyle çok kilolu bir arkadaşım da epey zayıflamıştı kuzum onun da ağrısı çoktu hep yiyemez olmuştu zamanla da midesi küçüldü herhalde. Hatta tüp mide ameliyatı olmayı düşünen başka bir arkadaşım da acaba onun yerine diş teli mi taktırsam bi taşla iki kuş esprisi falan yapıyordu :KK70:
Yaşıma tablodan baktın da o da yanlış 😂 yasim 23 buna kac puan😂 ama kendimi tanıdık birine yakalatmayayim diye senden tabloda 26 olarak degistirmeni rica etmiştim. Millet ne acelen vardi hemen der diye de yaşımı soylemek istemedim ama küçüklüğümden en çok anne olmayı istedim. E tabi yaşanan kötü şeyler bunu daha da fazlalsirdi🤭 genelde evliliginde cok mutlu olanlar kilo alır derler demekki evliliğinde çok mutlusun Rabbım daha da güzel yapsın. Bende mutluyum ama olmadı sanırım eşim daha mutlu o da 13 kilo aldı😂 ahahah kilo sorun olursa doğumdan sonra hepimiz bi de dış teli taktiriruz olur biter 😂

Arkadaşlar merhaba benim riskli gebelik olduğu için ayrıntılı ultrasona girmem gerekiyor randevu bir türlü bulamadım sürekli mhrs den bakıyorum ama hepsinde detaylı usg yapılmamaktadır yazıyor hangi devlet hastaneleri yapıyor özellerde nerde var fiyatlar nedir bilen yol gösterecek kimse var mı acaba?
Ben Ankara’da yaşıyorum normalde de şehir hastanesine gidiyorum. 12.haftada doktorum ultrason randevunu şimdiden al yoğun oluyor dedi aldım 15 ağustosa baya bir önceden almış oldum yani. Yaşadığınız yerde şehir hastanesi varsa oraya gidip muayane olup muayene ettiğiniz doktorun yönlendirmesi ile ayrıntılıya randevu alabilirsiniz tabii kaçıncı haftadasınız ona bağlı çünkü baya önceden almak gerekiyor. Ben özele de gitmeyi düşünüyorum ekstra olarak. Ankara için birkaç yerden fiyat aldım 3000 3500 4500 civarları fiyat verenler oldu. Perintolog veya radyolog yapıyor perintlg kadın doğumla ilgili olduğundan daha çok öneriyorlar fakat Ankara da çok iyi yorumlrı olan bir radyolog buldum ben sinan tan adı ona gitmeyi düşünüyorum devlete gidip randevu talep edebilirsiniz olmazsa özelde şehriniz için fiyatları ve yorumları araştırıp gidin muhakkak gerçekten önemli bir şey

Ben Ankara’da yaşıyorum normalde de şehir hastanesine gidiyorum. 12.haftada doktorum ultrason randevunu şimdiden al yoğun oluyor dedi aldım 15 ağustosa baya bir önceden almış oldum yani. Yaşadığınız yerde şehir hastanesi varsa oraya gidip muayane olup muayene ettiğiniz doktorun yönlendirmesi ile ayrıntılıya randevu alabilirsiniz tabii kaçıncı haftadasınız ona bağlı çünkü baya önceden almak gerekiyor. Ben özele de gitmeyi düşünüyorum ekstra olarak. Ankara için birkaç yerden fiyat aldım 3000 3500 4500 civarları fiyat verenler oldu. Perintolog veya radyolog yapıyor perintlg kadın doğumla ilgili olduğundan daha çok öneriyorlar fakat Ankara da çok iyi yorumlrı olan bir radyolog buldum ben sinan tan adı ona gitmeyi düşünüyorum devlete gidip randevu talep edebilirsiniz olmazsa özelde şehriniz için fiyatları ve yorumları araştırıp gidin muhakkak gerçekten önemli bir şey
Ben dün randevu beklerken sekreterle bi hamişin konuşmasını dinledim, 1 doktor yapıyormuş onun da randevuları doluymuş ama araya sıkıştırırız beklerse demiş. Bakıyorum hastanede hiç perinatolog yok, radyoloji yapıyor gibi de konuşmamıştı anlamadım 3200 dediler. Başkent 5 küsür ama daha güvenilir geldi bana

X