2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar sizde de şu tahlil verdikten sonra sonuçlara bakma araştırma hastalığı var mı ya sabahtan beri e nabızdan çıkamıyorum sonuç çıkmış mı o sonuç ne ne anlama geliyor vırt zırt diye
aaa bu ben sjsjs bende dun verdim gecen ay tshimi begenmemisti 1 ay sonra tekrar ver demisti sukur tsh normal geldi ama kanla ilgili 6 deger ref disi ama atiyorum ref araliginin 1 - 2 ustu 1 - 2 alti seklinde cikmis o yuzden cok umursamadim ama doktoruma yapmam gereken bisey var mi dedim bunlar hamile ref degil normali dusundugunde bile sonuclar cok ucuk degil dedi iyi dedim bende 😂 oglan haraket ettikce panik yapmama karari aldim cunku ciddi anlamda geriliyorum ya

Hamile yastığı öneririm canım ben artık göbeği desteklemeden uyuyamıyorum. Göbek bel desteği ve ayağımın altında bir yastık ile uyuyorum ancak
ayh ben hala baslamadim ya hamile yastigina cok rahatim boyle nedeeen acaba rahat degilimde ben mi oyle saniyorm 28 olcaz nerdeyse su sadece gobek icin olan var ya ben o yastigi aldim bi kere bi yatiyim dedim vallahi sinir oldum attim koseye bi dahada denemedim

Kızlar günaydın🎉🤗 benim aklıma takılan bir soru var tabiki her şeyin başı sağlıklı olması bebişlerimizin ama tecrübesizliğimden de soruyorum- bazı bebekler iri bazıları zayıf doğuyor tam olarak hangi haftadan sonra bebeğin kilosunun artış hızı vs.ye göre tahmin edebiliyoruz bunu ? 27+1 sat a göre doktorum 1208 gram ölçmüştü🧿 gitmek zorunda kaldığım bilmediğim biri oldu da güvenemedim de kendi doktoruma gideceğim tekrar.
Canın bu çok değişken bir durum .. forumda şunu çok okudum , örneğin , 27. Haftaya kadar bebek 1 hafta önde gidiyor , 31 . Haftada 2 hafta karın çevresi geride deniliyor , ya da zayıf deniliyor. Şu haftaya kadar gittiğimiz kontrollerden sonuçlar çokta yol göstermiyor aslında . Ama yine de 32 haftadan sonra bir fikrimiz oluşabilir .
Benim bebiş 27+0 da 1 kg luydu canım , senin ki sanırım 1.5 hafta filan önde olmuş oluyor , anne baba da iri doğdularsa iri bebek şeklinde yorum yapılabilir. .

Kızlar sizde de şu tahlil verdikten sonra sonuçlara bakma araştırma hastalığı var mı ya sabahtan beri e nabızdan çıkamıyorum sonuç çıkmış mı o sonuç ne ne anlama geliyor vırt zırt diye
Bende var berbat bişey zaten sağlık anksiyetem var bakıp kendimi yiyip bitiriyorum engel olamıyorum :KK43:

Toplu taşımalar tam bir fiyasko zaten hamilelere öncelik falan asla yok gerçekten 🤦🏼‍♀️ 25. Haftaya kadar dayanman bile büyük bir olay bencee ilk aylarda uyku hali ile iyi gidip gelmişsin valla bravo canım 👏🏼😅 benim ev işe yakın 10 dk araba mesafesi bende 37 ye kadar çalışacağım diyordum ancak ağrılardan sızılardan ve iş stresinden 35te tamam diyorum ama bakalım 32 de doktorum calisamazsin derse oynayarak alicam işgöremezlik raporumu😅😅 hamilelerin çalışması çok zor gerçekten keşke kanunlar ilk haftalardan analık iznini baslatsa
Benim bayram 31 haftaya denk geliyor yaklaşık 32de yıllık izne çıkıyorum 20 25 gün iznim vardı izinlerimi kullanacağım 34-35 gibide çalışamaz raporu verip temelli ayrılış :KK70: çok bile dayandım

30.hafta ve ciddi zorluyor bende toplu taşıma kullanarak gidiyorum öyle hemen yer verilmiyor maalesef. Ayaktayım çoğunlukla ve zorluyor beni artık
Ne yazıkki öyle malesef mesela bazen bakıyorum ellerinde alışveriş poşetleri süslü püslü gençler grup halinde oturmuşlar iş çıkış saati ama umurlarında bile değil. O yüzden ilk durağa bıraktırıyorum kendimi boş aracı bekliyorum

Benim ilk doğum olacak ama oturdum izledim valla sezeryan videosu🙈 burun ameliyatı bir gece onceside oturup izlemiştim 😅 tabi bu burun ameliyatina benzemez 🙈🙈
Bazılarını da bilinmezlik korkutur. Sana iyi geldiyse izle tabi 😅 ben izlememiştim ama etrafımdan çok anı dinledim, başından geçenleri vs. Mesela kesilirken hissedenler vardı daha narkoz etkilenmeden kesmiş iki Dr başında beklemedin diye tartışmış. Doğumhanede ben de kesmeyin hala hissediyorum bakın ayağım havada diye bağırıyordum😅 Etkilenmem dedim çevremde başından geçenleri de dinledim ama etkilenmiştim.

Benim de anksiyetem var bi süre antidepresan tedavisi de gördüm benim de ondan kalıntılarım galiba 🥲
Bende ilaç kullandım geçmişte canım hamilelik düşününce bıraktım ama çok kaygılıyım bide riskli gebelik olunca ekstra kaygılanıyorum çekmeyen bilmez o yüzden seni çok iyi anlıyorum 🥲 inşallah sağ Salim bebeklerimizi kucağımıza alırız 🤲🏻

Bazılarını da bilinmezlik korkutur. Sana iyi geldiyse izle tabi 😅 ben izlememiştim ama etrafımdan çok anı dinledim, başından geçenleri vs. Mesela kesilirken hissedenler vardı daha narkoz etkilenmeden kesmiş iki Dr başında beklemedin diye tartışmış. Doğumhanede ben de kesmeyin hala hissediyorum bakın ayağım havada diye bağırıyordum😅 Etkilenmem dedim çevremde başından geçenleri de dinledim ama etkilenmiştim.
Ben kesinlikle izlemicem video falan ama apandisit ameliyatımdan tahmin ediyorum çok da kolay olmayacak ☺ ben tamamen bayıltılmak isticem sanırım

Bende ilaç kullandım geçmişte canım hamilelik düşününce bıraktım ama çok kaygılıyım bide riskli gebelik olunca ekstra kaygılanıyorum çekmeyen bilmez o yüzden seni çok iyi anlıyorum 🥲 inşallah sağ Salim bebeklerimizi kucağımıza alırız 🤲🏻
Amin canım inşallah

ayh insallah yaaa ben suan sadece kara kara sunu dusunuyorum ki bu dusunceden suan cikamiyorum cok yogunum bu konusa baskasina bebegimi nasil dokundurtucam kendi annem dahil esim dahil kimse ellemesin istiyorum tuhaf bi his geldi kiskanclik desen degil korku desen degil ama bi noktoda sanki incinir ama sesini cikaramaz gibi geliyo ayh cok garip delilkk iste
o çılgınlık bende de var maalesef herkes 12 yıldır bebeği beklediği için çok heyecanlı ama istiyorum ki kimse bebeğe yaklaşmasın :eek: onlara da haksızlık yaptığımı biliyorum ama bir şekilde dengeyi koruyacağım diye umuyorum

Kızlar yatak ağrılarım çok arttı, sağ tarafa, sol tarafa ya da sırt üstü maksimum yarımşar saat uyuyabiliyorum, sonra ne tarafa yatıyorsam orası berbat ağrıyor ona uyanıyorum. Yataktan mı dedim evdeki bütün yatakları denedim koltuk dahil ama değil
benim de geçmiyor bir türlü ne denediysem olmadı :KK43:

Canın bu çok değişken bir durum .. forumda şunu çok okudum , örneğin , 27. Haftaya kadar bebek 1 hafta önde gidiyor , 31 . Haftada 2 hafta karın çevresi geride deniliyor , ya da zayıf deniliyor. Şu haftaya kadar gittiğimiz kontrollerden sonuçlar çokta yol göstermiyor aslında . Ama yine de 32 haftadan sonra bir fikrimiz oluşabilir .
Benim bebiş 27+0 da 1 kg luydu canım , senin ki sanırım 1.5 hafta filan önde olmuş oluyor , anne baba da iri doğdularsa iri bebek şeklinde yorum yapılabilir. .
anladim canim ben de aslinda onu merak ediyorum kacinci haftadan sonra asagi yukari iri mi zayif mi belli olur.. 8.aya girdikten sonra heralde dedigin gibi :) benimki de aslinda cok iri degil canim bacak boyu falan uzun cikiyor gerci de benim esim baya uzun boylu belki de ondan dedigin gibi ama belli olmaz ilerleyen haftalarda bakalim, guzel beslenmeye devam edelim bu surecte. Saglikla gelsin bebislerimiiiz :KK200:

Evet bebişim yaptırdım tadı çok kötü değildi hemen diktim kafaya elmalı soda gibiydi. 2 kere kan aldılar. Sadece anlamadığım bir sonuç 11 haziranda çıkacakmış neden o kadar geç bilemedim
Anladım canım özel hastanede mi yaptırdın? Ben şehir hastanesinde yaptıracağım da devlette mi geç çıkıyor sonuçlar acaba ?

Anladım canım özel hastanede mi yaptırdın? Ben şehir hastanesinde yaptıracağım da devlette mi geç çıkıyor sonuçlar acaba ?
Şehir hastanesinde yaptırdım bi tane çıkmış şimdi glikoz tolerans yazıyor o ilk bi saatte verdiğim sanırım 2. Verdiğim de hazirandaymış

X