2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar sağlık ocağına hamile olduğunuzu bildirdiniz mi ? Dosya falan açılıyormuş aşıya çağrılıyorsunuz demişti aile hekimim. Henüz gidemedim geç mi kaldım ki 🙈
Beni evlendiğim hafta aradı kaydetmiştim gebelik olursa ara dedi hamile olduğumu öğrenince geri aradım sorular sordu tamam dedi canım.

Kızlar sağlık ocağına hamile olduğunuzu bildirdiniz mi ? Dosya falan açılıyormuş aşıya çağrılıyorsunuz demişti aile hekimim. Henüz gidemedim geç mi kaldım ki 🙈
Evet öğrenir öğrenmez bildirdim. Aşı 20. Haftadan sonra yapılıyor. Aile hekimine kayıt olunca e nabız dan da gebelik takip edilebiliyor

Canım ıgg geçirilmiş enfeksiyona karşı vücutta kalan antikor demek ıgm de aktif enfeksiyon sanırım suan geçiriyorsun yada yakın zamanda geçirdin. Dr unla görüştün mü ihmal etme cnm sanırım ilaç veriyolar

Toxoplazmamım en çok bulaşı iyi yıkanmamış yeşillik veya çiğ et ile oluyor et kesilmiş bıçak ile temastan bile olabiliyormuş ,kedilerin tuvaleti ile birde doktorun öyle söyledi. Ancak negatifse hamilelikte bunlara çok dikkat etmek gerek eğer önceden pozitifse bir şey yapmaya gerek olmuyor sanırım.
Doktor aradı şimdi mevcut kanlardan avidite testi istemiş o da cumartesi çıkar dedi. Eğer değer yüksek gelirse sıkıntı yok 3-4 ay önce geçirmişsindir dedi ama şu an hala geçiriyorsan başka bir şey düşüneceğiz takip edeceğiz vs dedi moralim bozuldu bekleyeceğim mecbur cumartesiyi.

hemşirem bir de boş gebelik kürtajımdan sonra gel tetenozlarını da yapalım demişti ikisini de gebelik öncesi olmuş oldum kurtuldum :)

Doktor aradı şimdi mevcut kanlardan avidite testi istemiş o da cumartesi çıkar dedi. Eğer değer yüksek gelirse sıkıntı yok 3-4 ay önce geçirmişsindir dedi ama şu an hala geçiriyorsan başka bir şey düşüneceğiz takip edeceğiz vs dedi moralim bozuldu bekleyeceğim mecbur cumartesiyi.
İnşallah önceden geçirmişsinizdir moralinizi yüksek tutmaya çalışın

Emdişelenme canım Allah’ın izniyle bi sorun yoktur inşallah 🙏🏻 moralini bozma hiç

Teşekkür ederim cvp için, hafta hesabınınson adet tarihine göre hesaplıyoruz değil mi? Mesela 14 Kasım son adet tarihim Şuan 3 haftalık görünüyor doğruysa. Ay bide saçma bir soru olacak belki ama inanın çok tecrübesizim ondan 😂 bu 5+2 vs diye tabir edilen süreçleri anlamadım düz 7 hafta desek ne değişir aklım karıştı herkeste artılı süreleri görünce 😂 farklı bir anlamı mı var acaba
5 hafta 2 gün demek canım... yani hafta ve gün sayılıyor... adetin başlangıç günü faz alınıyor ne zaman hamile kalındığı net olmadığı için

Ay tamam Sagol canım beni arayan soran yok 😂 bende kalp atışını bekleyeyim o zaman 18 inde kontrolüm var inş hepimiz duyarız miniklerimizin kalplerini 🥰🙏🏻 senin kontrol ne zaman canım ?
Aminn inşallah canım 🙏Bu cumartesi gideceğim bende🙈 aşırı heyecan var keseden sonra daha bebisi görmeyede gitmedim iki hafta olacak çok merak ediyorumm

Merhaba kızlar, sabah erkenden Doktora geldik. Kese büyümüş ama kese kaymamış. Benim hesabıma göre 7+2 bugün ama ultrasonda doktor 5+3 görünüyor dedi hiç iyi konuşmadı kalp atışını da duyamadık zaten. Doktor 1 hafta hastaneye yatışımı yaptı. Şu an hastanedeyim. Doktor anomali olabilir ya kendisi düşecek 1 hafta hiç gelişmezse küretajla bebeği alacaz dedi. Duyduğumdandır ağlıyorum. Dualarınızı bekliyorum

X