2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Selam kızlar. 22. Hafta bitmek üzere. 10 gündür her gün hissediyordum bebeğimi. Ama üç gündür ne yaptıysam hareketini hissetmiyorum. Bir şey olmuş mudur 😢 korkuyorum. Uzandığım zaman mutlaka hareket ederdi etmiyor. Normal mi sizce?
Canım geçen 2 gün benimde öyle oldu yatarak dinlen biraz elinle yokla karnını hafif hissettir bebeğe küçük küçük hareket hissedersin inşallah eger hala tepki olmazsa bi doktora git ihmal etme yinedr bendede 2 gün bazen hiç hareket olmuyor.

Kızlar size birşey soracağım ben hamile kalmadan önce bikini bölgem için ağdaya gidiyordum hamilelikte kanamalarım ve düşük riskim olunca doktor yasaklamıştı şimdi çok şükür bir sıkıntım kalmadı doktoruma da sordum gidebilirsin dedi aranızda ağdayla alan var mı bir sıkıntı oluyor mu
Acı kasılmaya sebep olabiliyormuş oda doğumu tetikliyormuş jiletle alman daha iyi olur sanırım canım tabi sen bilirsin.

24 Haftadayız kasıklarımda bugün çok ağrı oldu kızlar sizdede var mı? Bebek büyüdüğü için mi acaba uzun zaman sonra ilk defa kasık ağrısı oluyo.
Bende de bu akşam çok ağrı var kasıklarıma çok baskı yapıyor sürekli aşağıda duruyor canım yanıyor

Ben de doktordan istemiştim tıkalı tıkalı gezeceksin dedi bana :KK43:
Kanıyor üstelik benimkisi
bende benzer durumdaydim tikaniklik ve kanama oluyordun burnumda, buhar makinesi aldim. salonda onu calistiriyorum hergun, onun haricinde gece yatarken nebuluzator kullaniyorum iki defa calistiriyorum sadece su ile ve o buhar ile rahatlayip uyuyorum. eger uykudan uyanirsam yine bir iki defa nebuluzatorden buhar aliyorum. minik basit birsey, oldukca sessizde calisiyor.

Hayırlı haftasonları herkese biz detaylıdan şimdi çıktık kızlar.Perinatolog kalpte bi parlama gördü ama sizin başınıza böyle bişey geldi mi yada çevrenizin.Fetale yönlendirmek zorundayım ama diğer hiç bir yerde sorun yok dedi.Kalple ilgili diğer her şey normal dedi.Kendimi üzmek istemiyorum fetale de girmek istemiyorum siz karşılaştınız mı böyle bişeyle.

Hayırlı haftasonları herkese biz detaylıdan şimdi çıktık kızlar.Perinatolog kalpte bi parlama gördü ama sizin başınıza böyle bişey geldi mi yada çevrenizin.Fetale yönlendirmek zorundayım ama diğer hiç bir yerde sorun yok dedi.Kalple ilgili diğer her şey normal dedi.Kendimi üzmek istemiyorum fetale de girmek istemiyorum siz karşılaştınız mı böyle bişeyle.
Biri daha sanki böyle bir yorum yapmıştı kim olduğunu hatırlamıyorum ama onun doktoru kalp de parlaklık görmüş ama bir süre geçer diyince hiç fetal istememişti yanlış hatırlamıyorsam

Kızlar ya canım cok yanıyor bu göğüsümün alt kısmı kaburga anladıgım kadarıyla diş agrısı gibi nasıl sızlıyor sabahtan beri mahvetti beni var mı böyle agrısı olan bebek büyüdügü için yazıyor bazı yerlerde of cok canım sıkıldı can yakıcı bi agrı🥹🥹🥲🥲😖

Günaydın cnm 😍 su yatış şekli ağrı yapıyor artık çoğunlukla sola yatıyorum bazen yüz üstüne dönüyorum nieyse uyku sersemligi sola yatıp sağ tarafımda kalktım 🤣
Practika Hamile Yastığı - 5 Farklı Bölge Destekli Hamile Yastığı - Emzirme - Bel Sırt Boyun Bacak Yastığı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL canım ben bunu aldım 2 haftadır çok şükür uykularım kaliteli hale geldi , gece uyanmalarım azaldı , bel bölgesini destekliyor düşünebilirsin istersen

Merhaba,benim de ayrıntılı usg sol kapakcik küçük ve ritmik bozukluk var dendi fetal eko çektirdim cocuk kardiyoloji doktoru inceledi hiç bir sıkıntı cikmadi çok şükür.Insanin içine kurt düşünce mecbur arastiriyorsun ama fetal ekonun hiç bir zararı yok yani o konuda rahat olabilirsin ultrasonla inceliyorlar sadece.

günaydın canım youtube kağan kocatepe videolarondan bir tanesinde tek bulgu anlamsız olduğunu söylyordu tıpkı ense kalınlığı veya lateral ventrikül boyutu gibi , tek bir şey ile olumsuz olduğunu sakın düşünme Allahın izniyle herhangi bir problem yoktur çok kurcalamamak lazım <3

Canım çoğunluğa söylüyor doktorlar. Hatta safra kesesi göremiyorum, bağırsakta parlaklık görüyorum, kalpte delik gibi görüyorum vs de diyorlar. Sonra tekrar inceleyelim diye çağırıyorlar. Genelde birkaç hafta sonra normale dönmüş oluyor. Bebek hala anne karnında gelişimini tamamlamaya çalışıyor. O yüzden bu eksiklikler tek başına bir anlam ifade etmiyor. Hatta kesin sonucu amniyosentezle anlarız falan diyen de oluyor. İçine sinecekse başka bir doktorla daha görüş ya da bir kaç hafta sonrasına tekrar detaylı düşün. Eğer maddi olarak buna harcamak istemezsen devletten kadın doğuma randevu alıp perinatoloji yeşil alan açmasını isteyerek devlet perinatoloji ile görüş.
Dediğim gibi çooook kişide okudum, sonrasında normale dönmüştü genelde.
Benim doktorum detaylıda bebeğin yaşamasına engel oluşturacak bir şey var mı ya da doğduktan hemen sonra ameliyat için gerekli bir şey var mı ona bakmaya çalışıyoruz dedi.

Kızlar ya canım cok yanıyor bu göğüsümün alt kısmı kaburga anladıgım kadarıyla diş agrısı gibi nasıl sızlıyor sabahtan beri mahvetti beni var mı böyle agrısı olan bebek büyüdügü için yazıyor bazı yerlerde of cok canım sıkıldı can yakıcı bi agrı🥹🥹🥲🥲😖
Çok geçmiş olsun canım acaba biraz sıcak duş alsan iyi gelir mi

X