2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Hayırlısıyla Allah kucağınıza almayı nasip etsin sizin de oğlunuzu alışveriş yapacağım, istiyorum da hatta ama evde yer açmam lazım. Ona da eşim yanaşmıyor daha erken diyor, parasını kenara koyup son ay her şeyi hallederiz diyor, onun hayat tarzı her şeyi son dakika halletmek zaten

Daha yeni aldim biseyler ozellikle su ara guzel indirimler var bence ikna edin kocanizi daha uyguna kapatirsiniz son dk olmasindan sonra. Hem istediginizde evinize kargolatirsiniz son ayda getirtirsiniz oda falan hazirlayacaksaniz rahat rahat vaktiniz olur yer acmaya

Merhaba canim
Oglusun saglikla gelsin
Diyabet konusunda cok dikat et ilerde sıkınti olur
Bende ayda 1 gidiyorum ama doktorum 2 hafta sonra gel dedi şeker testi bakalim insallah sorun cikmaz
çok teşekkür ederim. Hepimizinki inşallah
Benim ilk hamileliğimde de diyabet çıkmıştı, oradan biraz tecrübeliyim. Zaten daha şeker yüklemesi yapılmadan ilk hamilelikte var diye 14 haftalık civarı normal şeker testi yapıldı, yine diyabet denildi, hem de iki ayrı doktor tarafından. O zamandan beri de ölçüm cihazı kullanıyorum, sonuçları yazıyorum internetten gönderiyorum vs. Şimdiye kadar normal gittik çok şükür Şeker yüklemesi yapılacak mı onu bilmiyorum ama. İnşallah sizlerde çıkmaz, benim babam da diyabet olduğu için sadece hamilelik değil, hayat boyu dikkatli olmam gerekiyor-muş

Evet ben de ufak tefek kıyafet alayım diyorum artık. Oda hazırlama durumu yok ama illaki alınacak bunlar. En çok kıyafet önemliydi ilkinde de
siz de güle güle kullanın inşallah

Ben gecelik almıştım oğlumda kontrole gelince çok kolay oluyor hemen siyir baksınlar
Sezaryen olunca peki yine gecelik daha mı rahat ve nasıl bir gecelik almalıyız hamile geceliği mi yoksa daha farklı bol bi elbise gibi bişey de olur mu hiç doğum yapan birini görmedim de

Kızlar pilates vs yapıyor musunuz? normal doğum istediğim için hareketimin bol olması lazım diye düşünüyorum ama çalıştığım için eve yorgun geliyorum hiç halim kalmıyor
ben hamile pilatesine yazıldım , kambur olduğum ve göğüslerim aşırı büyüdüğü için ağrılardan korktum açıkcası. umarım iyi gelir <3

Sezaryen olunca peki yine gecelik daha mı rahat ve nasıl bir gecelik almalıyız hamile geceliği mi yoksa daha farklı bol bi elbise gibi bişey de olur mu hiç doğum yapan birini görmedim de
Ben normal yapmıştım ama sezeryan içinde piyasanın lastik kısmı oraya denk gelirse kullanılmaz ve hamile yani lohusa geceliği almanı öneririm zaten emzirme falan daha kolay olur genelde açıklık oluyor göğüs bölümünde ve ben evde de uzun süre onu kullandım bir kısa bir sıfır kol aldım üzerine sabahlık aldım ve çok rahat ettim ki doğumum aralık ayıydı. Hastane çıkışı için de elbise giymiştim bence her iki doğum şekli içinde uygun birde yaz ayı olacak zaten

Sezeryan olacaklar ya da normal dogum yapacaklar farketmiyor. Ben dogum yaptigimda pijama takimi almistim alt tarafi giydirmek zor oldu surekli kanamaniz oluyor gelip gidip degistiriyorlar hasta bezi vs koyuyolar. Oyuzden elbise seklimde olan takımi oneririrm. Bana lohusa takimi alin gelin dediler esim hemen gidip almisti. Cok rahat oluyor. Diger türlu giymesi kontroli wc gidip indirmesi sıkınti bilginiz olsun

Evet ben de lohusa geceliği almıştım kış ayında olmamıza ve normal doğum yapmama rağmen
Diğer türlü zor olurdu, gecelik kolay.
yine de bir çift de pijama ya da çoook bol ve rahat bir alt üst takım almakta fayda var.
Genelde tek gece kalınır hastanede ama ne olur ne olmaz diye üç dört gece kalacakmış gibi hazırlıklı gidilmeli
Bir de doğum yapar yapmaz çoğu kadın hala 6 aylık gibi karna sahip oluyor (ben öyleydim) ödem şişlik karın içi hava normalde de sezeryande de hemen inmiyo
Rahat çoook rahat şeyler götürmeli hastaneye

Kizlar siz hastanede dogumdan sonra pijama takimi mi giyceksin yoksa gecelik mi ?
Doğum şekli buna etki edebilir diye düşünüyorum ben pijama giymek istiyorum ama sezaryen olunca pijama biraz zorlar mı bilmiyorum. Lohusa setlerine bakıyorum hiç benlik değiller ve çok pahalılar

Anladım canım çok teşekkür ederim daha onlara bakmaya sıra gelmedi ama ne demek istediğini çok iyi anladım

Hay agzına saglık valla öyle daha bebek dogmadan öyle böyle basladı millet bide dogsa diyorum neler duyacaksın diyorum alıcam ya kim ne derse desin gereksiz gelsin kime ne gelirse gelsin :) gögüs benim bebeşm benım

Aynen öyle millete bir izin versen neler derler hemde heleki kimseyle doğum konuşma mübarek 3 tane doğuruyor ama ölüm gibi anlatıyor öyle olsa doğurmazdın ama insanlar seviyor korkutsun şimdi bana diyorlar alıştın uyumaya uykusuz geceler gelecek hiç uyuyamayacaksın falan dedim uyumayabilirim ama beni şimdiden bunları düşündürerek huzurumu kaçırmanız hiç işime yaramıyor gülücüklerin mutluluğunu paylaşsanız çok daha iyi olmaz mi sonra aa evet tabi öyle güzel böyle güzel la havle diyorum o yuzden

Göğüs pompası ister manuel ister elektrikli evde bulunması şart, sütü gelmeyen sütü gelsin diye kullanıyor, gelen boşaltmak için kullanıyor evet belki kullanım ömrü kısa ama mastit olmak mı almak mı dersen tabi ki almak burada herkes bütçesine göre olanı tercih eder tek fark bu. Ama ben olsam şartları zorlar ucuzda olsa elektrikli alırdım hepi topu 100-150 oynuyor arasında manuel ile kiwi marka olan arasında. Kiwi hiç kullanmadım ama sanmıyorum iş görememezlik yapacağını vakumlayacak en fazla.
Doğum sonrası giyim için göğüs kısmı düğmeli herhangi bir şey olur. Sezaryen olanlar için dikiş yerini sıkmayacak şekilde yine herşey olur. Alttan muayene 1 bilemedin 2 kere olur bir doğum sonrası 2 çıkmadan önce dert edilcek birşey değil bence. Ben elbise içinde rahat edemeyeceğimi düşündüğüm için pijama tercih ederim lohusa külotları sarkıyor kalkınca çünkü bezleniyorsunuz resmen herkesin tercihi tabi ki.
Bunun dışında doğum çantanıza ne olur ne olmaz mama tavsiye ederim eğer hastane karşılamıyorsa. Her kadının doğurur doğurmaz sütü gelmiyor çünkü bu sütü olmadığı anlamına gelmiyor duruma adapte olmakla ilgili bazen hiç de gelmeyebilir tedbirli olmakta fayda var bunu hastaneye sorun bazıları o gece için ihtiyaç kadarını veriyor bazısı sen temin et diyor bazısı yasak diyor. Mama verdiniz diye kimse kimseyi yargılayamaz burada mevzu çocuğun sarılık geçirmemesi. Özellikle devlet hastaneleri acayip sıkıntı çıkarıyor bu konuda ama sonra küveze alınınca olan sana ve yavruna oluyor. Anne içgüdüsü burada en önemli tercih kaynağı. Ve yanınızda bunları eleştirecek kimse de olmasın sonra insan hayattan soğuyor benim kv 24 ay oğlumu emzirmeme rağmen 2. Bebeğimde senin sütün mü vardı Ayşegül diyen insan o yüzden en iyi insan bile olsa yanınızda eleştiren kimse gelmesin.

Cidden öyle bu günleri arıcaksın sözünü 100 kere duydum he diyip geciyorum artık

Cidden öyle bu günleri arıcaksın sözünü 100 kere duydum he diyip geciyorum artık
Bak bu benim ikinci ve inanki tam tersi onsuz günlerini hiç izlemeyip ben ne yapıyormuşum iyiki doğurmuşum seni diyip duruyorsun bana da şimdi 1 çocuk hiç çocuk 2 çocuk çok çocuk diyorlar bitmez laflar hiç

Bak bu benim ikinci ve inanki tam tersi onsuz günlerini hiç izlemeyip ben ne yapıyormuşum iyiki doğurmuşum seni diyip duruyorsun bana da şimdi 1 çocuk hiç çocuk 2 çocuk çok çocuk diyorlar bitmez laflar hiç
Bitmez bitmezzz herseyi hep onlar bilir amann be hayat bi kerelik bisey oda bizim kim ne derse desin bebegim olsun istedim rabbim verdi bakmak zorda olsa kolayda olsa ben istedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…