2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ayni haftada gidiyoruz bugun itibariyle masallah hepimizin bebelerine benimki hep kasiklarimi tekmeliyor karnimin alt kisminda surekli bide ordan cok huylanirim yukari cikmaya pek niyeti yok gibi bizimkinin
aynı bizimkininde yukarı çıkmaya pek niyeti yok gibi kasıklarımdan pıt pıt tekmeliyo elimi koyunca duruyo hemen bikaç gün önce elimi koyunca da tekmeye devam ediyodu şimdi hemen duruyo az kaldı yarıyı geçtik kavuşmaya son 4 ay zaman hem hızlı geçiyo hemde hiç geçmiyo daha 2 hafta var kontrole gün sayıyorum resmen 4 hafta çok uzun geliyo

Herkese hayırlı pazarlar
Dün geceden beri boğaz yanması yaşıyorum sanırım grip olucam hiç uyuyamadım.
Bitki çayıda içemiyoruz bu dönemde grip olup atlatan var mı neler yaptınız merak ettim.
Canım içebildiğin kadar su iç. Su ile atsın vücudun. Bana yanımda yatan hastadan bulaştı :/ sonra kandan enfeksiyon değerlerime baktılar, yükselmişti. Doktorlar karaciğer değerlerim yüzünden ilaç vs yapamayız dediler. Hastanede bitki çayı vs zaten yasak. Su içerek atacaksın dediler. Günde 3-3.5 litreye çıkardım suyu. Enfeksiyon değerlerim azalmaya başladı.

Kızlar kamuda çalışan var mı ? Ücretsiz izin kullanmak istiyorum doğum sonrasında kaç ay alınabiliyor bir de ilk bebekte kullanılınca 2. Bebekte de yine hakkımız oluyor mu ? Bilgilendirirseniz sevinirim
Canım 657 ye göre 2 yıla ücretsiz izin hakkın var. Her çocukta veriliyor bu hak.

Kızlar bu hissetme mevzusuna çok takılmayın bence psikolojiniz bozulur. Benim 2.de öyleydi o kadar takmıştım ki günde 10 kere hissedicem diye birde büyüktü yani bi gün acile gittim hissetmedim 24 saat diye baktılar sağlıklı sen git biraz yat dinlen iyi olmayan sensin dediler
Pişik sadece çok giyince olmaz, az giyip ıslak kalırsa da olur özellikle katlanan yerleri (boyun,bacak arası, kol-bilek katlanma yerleri bazı bebekler fazla etten bilekleri kat olur kol içleri kat olur) gün aşırı suyun altına sokup kurulamak ve nemlendirmek lazım. Ve bence duştan sonra hemen giydirmeyin biraz ortam sıcaklığına alışmasını bekleyin öyle giydirin yaz sıcağı bile olsa üşütebilirler ıslakken hemde anne bebek kucak zamanı yapmış olursunuz.

Günaydın kızlar benim ödemim arttı galiba baya siz de öyle misiniz sabah yanlışlıkla eşimin alyansını takmışım ödemim geçmiş bak ne güzel oluyo hemen parmağıma diye sevindim sonradan aklıma geldi eşiminki olmasın bol biraz bu diye gerçekten onunkisiz neler yapıyosunuz ödem için çok tuzlu yememeye bol su içmeye çalışıyorum ama başka napmam lazım yürüyüş yapamıyorum riskten dolayı

Benimde sanki bi tik artmiş gibi
İnsallah dahada artmaz odem

İlk gebelik olunca bazen gec hisetme oluyor
Biraz daha sabirli ol hisedersin sende bu haftalarda
Acaba senin plesanta on duvarda mi ?
Şimdiye kadar doktor plesanta ile alakalı olumsuz bir şey demedi bilmiyorum o yüzden hissediyorum yaklaşık 19. Haftadan beri ama her gün değil dünden önce hissetmiştim dün hissetmedim mesela

Merhaba canim
Bugun oruc tutmusum cok fazla baş agrim var
Yarinda tutacaktim ama vazgectim
Bide doktorlar onermiyolar ramazda oruc tutmak

Tamamdır çok teşekkür ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…