2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Çok almışsın ama inan doğumdan sonra sana ne kalıyor belli olmaz. Ben 5.5 kilo aldım ama oğlumda doktor 12 kilo üstü sana kalır dikkat et dedi 16 kilo aldım doğumdan çıktım 11 kiloyu vermiştim şişlik falan geçti 2 ay sonra 15 kilo gitmişti ki ne diyet ne spor hicbir şey yapmadım sonrada o da gitti ki çok önemli değildi o yüzden tabi az kilo daha iyi ama ne olacağı belli olmuyor

Ben de 22+2 deyim ve şimdiden 7 kilo aldım. Kilodan ziyade genişledim de bi irilik oldu normalde minyonhm çocuk muamelesi görürüm. Şimdi omuzlarım falan genişledi inşallah daha fazla genişlemem ve iştahım çok açık kendimi durduramıyor. Yemek yerken her şeyi yemek istiyorum.

Kızlar bir şey soracağım ben şimdi çatlak kremi ve yağ aldım önce hangisini sürmemiz gerekiyor yağı mı kremi mi
Aynı anda sürmeyeceksin ki birini akşam birini sabah sür yağ geç edileceği için karnın açık bekleyeceksin bir süre ona göre ayarla arka arkaya mantıklı değil cildi belli aralıklarla nemlendirmen gerek

Bende 60 kg ile hamile kaldim suan 72 kg oldum. Doktorum yavasla sonlara dogru zaten iyice articak ama hamile kadin genelde siser kilo almaz dogumda da cogunlugu gider boy kilo orani hala iyi demisti bende senin gibiyim porsiyonlarim normal abarti yemiyorum 3 ana ogun yapiyorum ve genelde proteinli dusuk kalorili oluyo ama kilo artisi mevcut yapicak bisey yok dogum ve sonrasi verilir kilo dedigin bisey degil sıkma kendini yeter ki saglik sorunu olmasin

Son düzenleme:
Kızlar Ankara şehir hastanesine detaylı ultroson için randevu alicam da bildiğiniz tavsiye edebileceginiz iyi bi perinatolog var mı? Çok isim var kime alicagimi bilemedim

Selam kızlar. Bugün ebebekten bebek arabası ve puset siparişi verdim ama istediğim renk kalmamış diye mavi almak durumunda kaldım. İçime de çok sinmedi. Siz de fikrinizi söylerseniz sevinirim. Bir de en iyisi bu dedikleri için mağazada bunu tercih ettim ama yeni fark ettim ki yanları çok açık. Sadece güneş koruyucusu var tepede bu sorun oluştuur mu? Kolları filan hep dışarda kalacak yaslayacağı bir yer yok. Puseti de ekliyorum.

Eklentiler

• E6658BC2-E62A-4B9C-AEDC-DCC595485561.png
    211 KB · Görüntüleme: 70
  • 8BBA35C1-3B97-454C-89C0-CF750F653C67.png
    179,3 KB · Görüntüleme: 75
  • CF0F2660-0427-484B-BA44-31F9B944101F.png
    169,8 KB · Görüntüleme: 67
Merhaba kızlar bugün benim de devlette ayrintilı ultrasonum vardi ikiz oldugu icin 1 saat boyunca baktılar. Ikizlerin bi tanesinin kalbinde doktor parlama gördügünü fakat bunun mutlaka kaybolacagini sadece down sendromu riski acisimdan bu durumun riski yukselttigini söyledi. Amniyosentez önermem gerekiyor ama eger sonlandirmayacaksaniz gebeligi kesinlikle önermiyorum dedi. Ben de amniyosentez istemedim. Biraz karisigim bi yandan bi cok bebekte goruldugunü okuyorum ama icim de bi türlü rahat etmeyecek gibi şu an bilemiyorum. Bu arada bakan kişi perinatolog ve raporda 2. Duzey ultrasonografi yazıyor. Acaba ayrintili olan kisilerin raporunda 2. Duzey mi yaziyor bakabilir misiniz kızlar? Yani bilemiyorum 1. Duzey daha mi ayrintili acaba raporu sonradan okudugum icin doktora da soramadim.

Bugün baktım daha gri rengi de stoktaydı. O daha kullanışlı olabilir belki. Bende tourist modelini aldım aynı markanın. Şimdi baktım oda yanları açık. Arkadaşım falan çok memnundu. Sıkıntı yaşasa mutlaka söylerdi. Ancak bu ürün cidden ağır bir ürün kullandınız mı? 12 kiloya yakın

Merhabalar hiç canınızı sıkmayın. Çok bebekte oluyor o. Zamanla geçiyor. Eğer aldırmayacaksanız bebeğinizi riske atmayın doktorunuz çok doğru söylemiş

Biz de bugün aldık tüm hafta sonumuzu bebek arabasına verdik çok çeşit insanın kafasını karıştırıyor. Ne kadar ödedin canım onu bilirsem yorumlamak daha kolay olacak.

İnşallah canım ya evet aslında farkındayım ödem de artmaya başladı parmaklarımda şişlikler var bu aralar. Ama ben kızımda da 20 kilo aldım da o zaman acayip yiyordum bu kez güya dikkat ediyorum dikkat ettiğim halim böyle umarım çok almayız artık

Amiiin insallah belli de ne kelime babasini bozduk bile bana benziyo oglum hafta ilerledikce cok daha net gorunuyo tabi ki ama gayet guzel goruntuler aldik biz
Ayy masallah kucağınızda sevmekde nasip olsun kaç haftalık girdiniz benim de iki hafta sonra inşallah çok heyecanlıyım 20+4 oluyorum o gün inşallah sizinki gibi net bir tontis sürat görürüz

Evet ağır bayağı ama kalite olarak iyi geldi. Boylarımız da uzun. Eşime diğerleri kısa geldi. Mağazaya gittim akşam grisini gördüm onda kirli gibi duruyordu. Ne gelirse bahtıma artık.

Biz de bugün aldık tüm hafta sonumuzu bebek arabasına verdik çok çeşit insanın kafasını karıştırıyor. Ne kadar ödedin canım onu bilirsem yorumlamak daha kolay olacak.
Bebek arabası 7999 dan 5760 a düştü. Pusetle birlikte 7100 gibi bir fiyata geldi. Biz çok araştırmadık tecrübesiziz zaten. Mağazadakiler bunu çok övdü diye bunu aldım.

Güzel günlerde kullan inşallah canım.

Kızlar bebek ultrasona göre mi yoksa sat tarihine göre mi doğuyor ? Benim yavrum ultrasona göre 1 hafta ileride?
Canim doktorlar ultrason tarihini ciddiye aliyor. Benim takvime gore 9 temmuzdu ama bebek iki gun onden gittigi icin beklenen dogum tarihini 7 temmuza cekti. Tabiki sonradan bebegin gelisimine gore degiskenlik gosterebilir.

Canımm ben sana marka olarak Kraft tercih et derim ben oğlumda cabin modelini almistim 5 sene önce oğlum 2 yaşına kadar bindi gorumceme verdim kızını büyüttü sonra oğlu oldu onuda büyüttü şimdi benim ikinciyi büyütecek inşallah ve hala sıfır gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…