2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Gncgm28 Gncgm28 canım bak benim büyük oğlumda burnumdan getirdiler başı büyük dediler kolları uzun bacakları kısa dediler bu çocuk özürlü sakat dediler hergun ağladım sürekli doktordaydik beni bir kere heyet incelemisti ve çok yaşlı bir doktor bana dediki senin bu oğlum çok zeki olacak sadece o doktor ama diğerleri neler neler dediler. Sonra bı doğdu ya ay parçam ne kadar normal bı bebekti. Onca ay neler çektim neler düşündüm hepsi ne kadar bosmus. Sonra ikinci oğlumda ayda bir gittim sadece şeker yuklemesi cart curt yaptırmadım dediğim gibi onunda burun kemiği basık onun için dediklerini duymazdan geldim yine sapasağlam doğdu ve ben bu kadar çekmemiş oldum. Bu gebeligmdede ikili üçlü vs inan umrumda değil yani onlar bana 10.000/1 ihtimal yazdı diye için rahat olsa nolcak o 1 kişi benim evladimsa ha 121/1 olmuş ha 10000/1 olmuş fark eder mi? Bak aldırmam diyorsun ne güzel yanı bunu yapma kendine. Fetal DNA felan yaptırıp para vermene gerek var mı cidden oda kesin bir durum mu? Annesi Allah'a sigin Allah bizi evlatlarımıza sinamasin. Olacaksa sapasağlam doğan çocuğa sonradan da olur Allah'a siginalim bu ihtimalleri dusunmeyelim.
Dusunmekten uyuyamadım hiç moralimi sıfır edip geçtiler kenera

Azaldı ilk
Peki 17 haftalik azalma var mı hic eskiye göre? Tek umudum azalması evden disari cikamiyorum günde 9 kez kusmam var rekorum cok afedersiniz. Hem ozele hem devlete gittim arti endokrin uzmanına gidiyorum troid hormonum tsh düşük ciktigi icin o da kontrol ediliyor ara ara (gebelik troidi deniyormus). Rennie hic kullanladim ama bir daha doktora gidince soyleyeyim. Bu arada cvplarininz icin cok tesekkür ederim🥰
azaldi ilk ay aşırı kötüydü özellikle gaz ağrı yedigim su bile kaynıyordu ve ağrıyordu yumru gibi bir ağrı o günler çok beterdi ama şuan hala gecmedihi için sanırım sabrım tükeniyor eskisinden iyiyim elhamdülillah ama bir günüm bir günümü tutmuyor bgn daha iyiyim inşallah iyi oluruz

Doktor bu konuda birşey demedi 1:121 dedi ihtimali var diyip fetal le yönlendirdi onuda yaptırwmiyorum durumum okadar musyit değil karnından sıvı alınmasını diyorsan tam olarak bilmiyorum k.b onada ücret biçti değişen birşey yok yani ikisinede ücret istiyor
Devlette ücretsiz canım şehir hastanelerinde araştırma hastanelerinde evet sıvı alma diğerini yapmıyo devlet fetal dna (nift) olanı özelde yapılıyor oda 5 6 bin. Amniyo sentezi yapıyor devlet sadece ben öyle biliyorum.

Kızlar ne yapıyorsunuz
Ben 2 gündür griple yatakta yatıyorum 🤧
Eşim iş şeyhatine çıktı sağolsun Alman komşum bana çorba getirdi o olmasaydı kimse yoktu yanımda 🥲bu durum beni çok üzüyor son zamanlarda
Sürekli boğazım kuruyor ve öğürmem lazım ne kadar su ve çay içsem de hala geçmedi 🤦🏻‍♀️

Evet oylebir sokuyolar ki ne vitamin nede kan ilacı verdi
Sen cok iyi anlıyorum bu aksami zor gecirmissindir dusunmekten beyninde surekli. bazi doktorlar cidden insan halinden anlamiyor korku veriyorlar yazik gunah ya bu kadin bir can taşıyor diyen yok. Canim kafana takma senin sonuclarin gerçekten normal.. kombine test onemli oda gayet iyi cikmis. Dua bol bol

Devlette ücretsiz canım şehir hastanelerinde araştırma hastanelerinde evet sıvı alma diğerini yapmıyo devlet fetal dna (nift) olanı özelde yapılıyor oda 5 6 bin. Amniyo sentezi yapıyor devlet sadece ben öyle biliyorum.
Evet devlette ucretsiz daha geçen arkadasim yaptırdı ucretsiz amniyosentez. O doktor ya bilmiyor ya kafayi yemis😂

Kızlar bu demir omega d vitamini b12 vs takviyelerini her gün mü içiyorsunuz ? Sanki her gün içmek bana fasla gibi geldi

Sordum canım burdaki ücret istedi

Sen cok iyi anlıyorum bu aksami zor gecirmissindir dusunmekten beyninde surekli. bazi doktorlar cidden insan halinden anlamiyor korku veriyorlar yazik gunah ya bu kadin bir can taşıyor diyen yok. Canim kafana takma senin sonuclarin gerçekten normal.. kombine test onemli oda gayet iyi cikmis. Dua bol bol
İsareyledigi okadar önemli degilmi 🤔

Evet devlette ucretsiz daha geçen arkadasim yaptırdı ucretsiz amniyosentez. O doktor ya bilmiyor ya kafayi yemis😂
Sanırım özel olduğu için çıkar iç güdüsü ile hareket ediyor canım çünkü hiç bir doktor nift kesin yapılsın demez doğum sonrası hazırlık için nift yapılma sesebi fetal dna veya amniyosentez eğer tahliye kürtaj yapılacaksa anne baba kararıyla onun için yaptırabilirsiniz sorun varmı yokmu netleşsin diye diyorlar eger zaten hiç bir şekilde tahliye düşünmüyorsa aile hiç birine para yatırmaya gerek yok çünkü doğumdan sonra da bebek için özel bir hazırlık yapmıyor hastane. Arkadaşın doktorunun zihniyetini çözemedim anlaşmalı olduğu lab. a para kazandırmak olabilir amaç.

Sanırım özel olduğu için çıkar iç güdüsü ile hareket ediyor canım çünkü hiç bir doktor nift kesin yapılsın demez doğum sonrası hazırlık için nift yapılma sesebi fetal dna veya amniyosentez eğer tahliye kürtaj yapılacaksa anne baba kararıyla onun için yaptırabilirsiniz sorun varmı yokmu netleşsin diye diyorlar eger zaten hiç bir şekilde tahliye düşünmüyorsa aile hiç birine para yatırmaya gerek yok çünkü doğumdan sonra da bebek için özel bir hazırlık yapmıyor hastane. Arkadaşın doktorunun zihniyetini çözemedim anlaşmalı olduğu lab. a para kazandırmak olabilir amaç.
Ya da yanlış anlaşılma olmuş olabilir Gncgm28 Gncgm28 O an çok üzgündünüz sonuçta. Yanlış anlaşılma olmuş olabilir. Eğer amniyosentez düşünüyorsanız tekrar devlet hastanesine gidip görüşebilirsiniz. Ama zaten riske atmak istemiyorsanız görüşmeye de gerek yok. Bende ücretsiz olduğunu biliyorum devlette o yüzden diyorum o an yanlış anlaşılma olmuş olabilir diye

X