2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar yemek yedikten sonra aşırı nefes darlığı hissi yaşamaya başladım oksijenimi olcuyorum çok güzel ama sanki nefessiz kalmış gibiyim bunu hazımsızlık yapar mı?Aranızda böyle olan var mı?
Hazımsızlık yapar canım evet bende de oluyo bazen kalbim sıkışıyo hissi oluyo porsiyon küçültmek biraz işime yaradı artık daha az yiyorum

Hazımsızlık yapar canım evet bende de oluyo bazen kalbim sıkışıyo hissi oluyo porsiyon küçültmek biraz işime yaradı artık daha az yiyorum
Porsiyonlarim baya küçük canım ama midem bu kadarla bile baş edemez oldu . Sahada azaltiyim bari birde sakin yemem lazım sanırım hızlı hızlı yiyorum

Kizlar benim muhtemel dogum tarihi 10 . 07.2023
Ama ben diyorum haziranin sonunda belki dogum yaparim ilk gebelik sezaryandi buda heralde sezaryan olcak

Himm
İkiz cok guzel bi duygu ama dogumdan sonra cok zorlaniyor insan
Çok şükür ikiz olması güzel. Ama sadece doğum sonrası değil hamilelik de baya zorlu geçiyor. Bulantı uzun sürdü baya. Halsizlik falan derken insan kendini hep yorgun hissediyor inanır mısın. Bir de ikili sonucu kötü çıktı. Fetal DNA sonucunu bekliyorum. Baya üzücü bir süreç. İnşallah yavrularımızı sağlıkla kucağımıza alırız. 🤲

Doktordan geldim. Çok şükür 17 haftalık bir bebito.
18 haftadan gün alıyo tombilikto🤣

LadyMorganas LadyMorganas bir kızım olacak inşallah.

Pheebs Pheebs senin bambama bir çakıl geliyo ama şişkolukta fred çakmaktaşa benzeyebilir 😛

Detaylı ultrason için de gün aldım bugün. Ordan da sağ Salim çıkarsam içim rahatlayacak 🤲🏻
Ne guzel haber hayirli ugurlu olsun 🙏🏻🥳

Benimde karnım çok erken büyüdü ama iki üç hafta sonra gaz bitti indi birden şimdi normal büyüklüğü kaldı sertlik gazdan olabilir bence pazartesi randevum var inşallah bebişim iyidir
İnşallah güzel haberlerle gelirsin.beni gören 9 aylık hamile sanıyor kızım da bile bundan kiloluydum bu kadar karin büyük değildi.Acaba daha da artar mı bilemedim .

Kizlar dün kontrole gittim çok şükür 16+5 günlük hamileyim cinsiyet %100 kız dedi çok şükür bir problem yok ilk gebeligimde bebeğimin 9+2 de kalbi durmuştu kürtaj olmuştum o korku halen içimde her kontrole gittiğimde stres oluyorum tansiyonum yüksek çıkıyor 15/8 çıktı öncesinde kardiyolojiye gittim bir problem yok evde ölçüm yapıyorum gayet normal sadece kontrole gidince fırlıyor kafama takıldı anlam veremedim benim gibi olan var mı ne yapmam gerekiyor 20. Haftadan sonra gebelik zehirlenmesi olarak geçer böyle devam ederse dedi sadece kontrol günü yükseliyor eve gelince normale dönüyor
Seni o kadar iyi anlıyorum ki her kontrole gittiğimde bende öyleyim yüreğim ağzımda.Yasanmisliktan dolayı inanki kendimi salacam eşim bırakmıyor.Bir yerim ağrıyor demeye korkuyorum panik yaptırıyor doktorda soluğu alıyoruz bende kötü etkileniyorum bir şey felan olursa ya dediğinde bana .Artık söylemiyecem hislerim doğrultusunda cok kötü bir durum olduğunda söylerim ancak.Tansiyondan dolayı ilaç yazmadılar mı peki size?enazindan doktora gideceğiniz zaman ilanınızı alırsınız muhtemelen stres yapıyorsunuz buda tansiyonunuzu yükseltiyor.Tansiyon çok kötü birseymis.Bebege etkisi oluyor dikkat edin.Gecmis olsun.

Aşırı kötü durumdayım kendime gelemiyorum pozitif çıkmış değerim 😭😭😭😭 sitresten ağlamaktan ayağa durucak halim yok şuan.

Eklentiler

• Snapchat-93061892.jpg
    Snapchat-93061892.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 110
Kizlar dün kontrole gittim çok şükür 16+5 günlük hamileyim cinsiyet %100 kız dedi çok şükür bir problem yok ilk gebeligimde bebeğimin 9+2 de kalbi durmuştu kürtaj olmuştum o korku halen içimde her kontrole gittiğimde stres oluyorum tansiyonum yüksek çıkıyor 15/8 çıktı öncesinde kardiyolojiye gittim bir problem yok evde ölçüm yapıyorum gayet normal sadece kontrole gidince fırlıyor kafama takıldı anlam veremedim benim gibi olan var mı ne yapmam gerekiyor 20. Haftadan sonra gebelik zehirlenmesi olarak geçer böyle devam ederse dedi sadece kontrol günü yükseliyor eve gelince normale dönüyor
Doktora gittiğinde söyle panik oluyorum önce bebeği görelim sonra tansiyonumu ölçelim diye bakalım o zaman nasıl çıkacak canım

Canım sakin ol doktor ne dedi? Yaşın kaç yaştan dolayı riskli çıkmış olabilir. Doktor nasıl değerlendirdi
Canım sakin ol doktor ne dedi? Yaşın kaç yaştan dolayı riskli çıkmış olabilir. Doktor nasıl değerlendirdi
Teste göre Dow senduromlu olma olasılığı var dedi fetal DNA söyledi TM dedim yapalım bana 6 bin TL dedi duramadim çıktım özele gittim bende özelde burun kemiği gözükmüyor dedi test için oda 8 bin istedi 😭😭 zaten fazla durumum yok abartılı konusucak değilim yaptıramam bu testi ben

Aşırı kötü durumdayım kendime gelemiyorum pozitif çıkmış değerim 😭😭😭😭 sitresten ağlamaktan ayağa durucak halim yok şuan.
Sakin ol canım bu bir olasılık risk yüksek demek bebeğin öyle olacak demek değil doktorla konuş bakalım önce ne diyecek ve streste bebeğe zararlı sakin kalmaya çalış önce

Sakin ol canım bu bir olasılık risk yüksek demek bebeğin öyle olacak demek değil doktorla konuş bakalım önce ne diyecek ve streste bebeğe zararlı sakin kalmaya çalış önce
Test diyor canım başka birşey demiyor kararı bana bıraktı 😭 ya cinsiyeti bile kesinleşti 😭😭

Teste göre Dow senduromlu olma olasılığı var dedi fetal DNA söyledi TM dedim yapalım bana 6 bin TL dedi duramadim çıktım özele gittim bende özelde burun kemiği gözükmüyor dedi test için oda 8 bin istedi 😭😭 zaten fazla durumum yok abartılı konusucak değilim yaptıramam bu testi ben
Fiyatlar gerçekten çok yüksekmiş üniversite hastanesine falan gitsen onlar araştırma sever belki o testide yapıyorlardır ve özel burun kemiği yok dedi demissin önceden yani kan alırken baktıkları zamanda sana öyle mi dedi ve üniversite hastanesi olmasa bile bir riskli gebelik doktoru bulabilirsen o daha ayrıntılı değerlendirir canım üzme kendini

Fiyatlar gerçekten çok yüksekmiş üniversite hastanesine falan gitsen onlar araştırma sever belki o testide yapıyorlardır ve özel burun kemiği yok dedi demissin önceden yani kan alırken baktıkları zamanda sana öyle mi dedi ve üniversite hastanesi olmasa bile bir riskli gebelik doktoru bulabilirsen o daha ayrıntılı değerlendirir canım üzme kendini
Bana daha yeni söylediler burun kemigi olmadığı kaç kere girdim ulturosona madem nasil gözükmedi

Öncelikle sakin olmaya çalış canım. Tekrar bir muayene daha olursun burun kemiği ve ense kalınlığı için teknoloji yanılabilir. Varsayalım yanılmadılar bebeğini aldırmayı düşünmeyeceksen derdi tasayı bırakıp sağlığınıza odaklanmalısın detaylı ultrason zamanımıza çok az kaldı o zaman nedir ne değildir belli olur. Sen kendini de bebeğini de üzme.

X