2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Herşeyden önce ana kucağı. Hastaneden çıkmak istiyorsanız tabii😀
Öyle bir kural var en azından bize öyle dediler. Bebek arabası olmasa da olur ama ana kucaksız aslaa

Mezun olduktan sonra giriyorsun diploma aldıktan sonra sınava ve ne zaman sınav açılırsa, haftada iki gitmen asla sorun olmaz dediğin gibi 24 16 tutabilirsin, lisans hemşire için üst öğretim olması gerekiyo en az 5 yıllık okul gibi bir şey var ama doğru mu bilmiyorum bence onu araştırman lazım oncesinde. Torpil dönen bir sınav değil yani şu şekilde değil mülakat yok ama Türkiye burası sorular birilerine öncesinden veriliyorsa onu tabi ki bilemem. Şimdiden bence bunları düşünme inşallah zaten bu şekilde çalışırsın en kotu ihtimalle özelde bile daha rahat edeceğine eminim sağlık sektörü çoğu sektörden ağır bence tabi ki onların da zorlukları vardır ama zorlukla baş etmeyi hemşirelik yaparken büyük ölçüde öğrenirsin diye düşünüyorum öğretirler yani öyle söyleyeyim
Bu eğitim tayinini biraz araştırdım. Sözleşme olunca olmuyormuş zaten, kadrolu olman gerekiyor. Yani dört yıl sonra yapabiliyorsun. O da belli bölümler için. Hukuk yok galiba.
Sağlık sektörü evet maalesef çok ağır. Siz ne mezunusunuz, bilmiyorum. Ama illa ki sınıfınızda bölümü çok severek, hayalimdi diyerek gelenler vardır. Bizim sınıfta herkes işsiz kalmamak için okuyorum diyordu, çok sevene rastlamadım.
Bu arada bu şekilde kazanabilirsem sosyal yaşamım tamamen sıfırlanır mı sizce?

Bu eğitim tayinini biraz araştırdım. Sözleşme olunca olmuyormuş zaten, kadrolu olman gerekiyor. Yani dört yıl sonra yapabiliyorsun. O da belli bölümler için. Hukuk yok galiba.
Sağlık sektörü evet maalesef çok ağır. Siz ne mezunusunuz, bilmiyorum. Ama illa ki sınıfınızda bölümü çok severek, hayalimdi diyerek gelenler vardır. Bizim sınıfta herkes işsiz kalmamak için okuyorum diyordu, çok sevene rastlamadım.
Bu arada bu şekilde kazanabilirsem sosyal yaşamım tamamen sıfırlanır mı sizce?
Tayin olmuyo eğitim hakkın oluyo diye biliyorum. Bir arkadaşım teknikerdi psikoloji kazandı ama gidemedi 4 yılını doldurduktan sonra gitti hemen dilekçeyle ama o şehirdışında kazanmıştı. Aynı şehir olduğunda tek yapmaları gereken şey senin mesaini düzenlemek olduğu için bunda sorun yaşamıyosun. Ben fizyoterapistim ve 7 yıllık fizyoterapistim bizim zamanımızda ben çok yüksek puanla girdim tıp mühendislik her bölüm tutarken o zamanlar zaten fizyoterapist sayısı çok azdı ve çok değerliydi herkes isteyerek okuyodu şimdiyse bizim mesleğimizi de mahvettiler işsiz kalma korkusuyla benim aldığım puanın yarısını ancak alan kişilerin tercih ettiği bir bölüm haline geldi. Sosyal hayatın her türlü şu anki kadar rahat olmaz ama bence değer özellikle sağlık dışında bir sektöre geçeceğin için değer. Doktor da olsan sağlık personeline verilen değer halkın gözünde belli çünkü avukat savcıyla bir değiliz onlara göre saygınlığımızı yitirdik.

Tayin olmuyo eğitim hakkın oluyo diye biliyorum. Bir arkadaşım teknikerdi psikoloji kazandı ama gidemedi 4 yılını doldurduktan sonra gitti hemen dilekçeyle ama o şehirdışında kazanmıştı. Aynı şehir olduğunda tek yapmaları gereken şey senin mesaini düzenlemek olduğu için bunda sorun yaşamıyosun. Ben fizyoterapistim ve 7 yıllık fizyoterapistim bizim zamanımızda ben çok yüksek puanla girdim tıp mühendislik her bölüm tutarken o zamanlar zaten fizyoterapist sayısı çok azdı ve çok değerliydi herkes isteyerek okuyodu şimdiyse bizim mesleğimizi de mahvettiler işsiz kalma korkusuyla benim aldığım puanın yarısını ancak alan kişilerin tercih ettiği bir bölüm haline geldi. Sosyal hayatın her türlü şu anki kadar rahat olmaz ama bence değer özellikle sağlık dışında bir sektöre geçeceğin için değer. Doktor da olsan sağlık personeline verilen değer halkın gözünde belli çünkü avukat savcıyla bir değiliz onlara göre saygınlığımızı yitirdik.
Ben şu an yirmi dört yaşındayım ama benim zamanımda bile mesleğiniz tıpa yakın puanlar alıyordu. Şimdi üniversite taban puanlarını araştırıyorum, hemşirelikten dahi düşük kapatıyor. Özel okullar da zaten yoka yakın puanlar ile alıyorlar. Siteminizde haklısınız yani.
Olur mu olmaz mı, ben hangi şehre atanırım okul nereden olur bunları hepsi belirsiz.
Hukukta devam zorunluluğu yokmuş çoğu okul için. Bu yüzden daha az yorucu olur diye tahmin ediyorum. Ama puanları gerçekten çok yüksek.
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. 🙏 İnşallah kısmet olur.

Ben şu an yirmi dört yaşındayım ama benim zamanımda bile mesleğiniz tıpa yakın puanlar alıyordu. Şimdi üniversite taban puanlarını araştırıyorum, hemşirelikten dahi düşük kapatıyor. Özel okullar da zaten yoka yakın puanlar ile alıyorlar. Siteminizde haklısınız yani.
Olur mu olmaz mı, ben hangi şehre atanırım okul nereden olur bunları hepsi belirsiz.
Hukukta devam zorunluluğu yokmuş çoğu okul için. Bu yüzden daha az yorucu olur diye tahmin ediyorum. Ama puanları gerçekten çok yüksek.
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. 🙏 İnşallah kısmet olur.
Umarım her şey gönlüne göre olur rica ederim🥰

Biz neden havalı havalı pusette çıkaramıyoruz bebemizi ya😀😀😀

ay çok cahilce bi soru sorucam ama ana kucağı, nasıl taşınıyor ki ? benim gördüklerimin tutma yerleri yok
Ana kucağı derken bundan bahsediyorum. Acaba puset derken sizler de bundan mı bahsediyorsunuz 😄
1673528607243.jpeg

Bu paylaştığım modeller hem oto koltuğu hem ana kucağı olarak kullanılıyor ve taksiyle gidip gelicez dense bile hastane ısrarla no illa bundan lazım bebek güvenliği için diyormuş.

7 sene önce önce bundan var mı bizde onu kontrol etmişlerdi sonra çıkış onayı verdiler.

Bu paylaştığım modeller hem oto koltuğu hem ana kucağı olarak kullanılıyor ve taksiyle gidip gelicez dense bile hastane ısrarla no illa bundan lazım bebek güvenliği için diyormuş.

7 sene önce önce bundan var mı bizde onu kontrol etmişlerdi sonra çıkış onayı verdiler.
Bu bilgi çok enteresanmış 😅

Ana kucağı derken bundan bahsediyorum. Acaba puset derken sizler de bundan mı bahsediyorsunuz 😄
Eki Görüntüle 3190754
Allah allah diyorim bende ana kucagi niye mecbur olsun 😅 ana kucagi hani ya askili anne babanin bedenine takilan aparat diyeyim yada babybjorn falan var mesela yerde cocugu icine oturtabilecegin kucak gibi bisey gercekten sallaniyo ediyo falan onlar. Bu direkt oto koltugu degil mi 😄

Sıcak suda aynı senin anlattigin gibi oluyorum. Tansiyonun düşmüş. Allah esirgesin bidaha ılık suya gir bide banyonun kapisini hiç bı zaman kitleme. Ben kendimden korkuyorum kitlemiyorum tansiyonum normalde bile düşük. Kanaman için gittin mi doktora

B burdabikiz ne yaptın nasıl geçti doktor görüşmesi

İsmini hatırlayamadım lekelenmesi olup banyoda tansiyonu düşen arkadaş vardı, kontrole gidecekti ne oldu acaba?

B burdabikiz gidecekti ama daha birşey yazmadi

Kuzum gittin mi doktora senden haber bekliyoruz:/
Merhaba kızlar. Dün doktora gittim. Akşam gelincede foruma girdim yazayım diye ama başım o kadar çok ağrıyordu ki yazamadan çıktım. Resmen ölümle yasam arasındaki ince çizginin üstündeydim 🤦🏻‍♀️

Neyse şu an biraz daha iyiyim çok şükür.

Kesenin zarı rahim duvarından ayrılmış. Arada da geniş bir kanama alanı oluşmuş. 5 tane iğne verdi. 4 günde bir yaptır dedi.

Kanama regl şeklinde devam ediyor.

Bebeğim iyiydi çok şükür 🙏🏻 Bir kızım olacakmış benimde teyzeleri 🧡

Snowlake Snowlake seninde mi buna benzerdi kanama sebebin. Doğru mu hatırlıyorum? Eşinden ayrıldı demiştin değil mi? Şimdi nasılsın?

Eklentiler

• 55A1BC52-761F-47B8-9A10-708B383675D1.jpeg
    55A1BC52-761F-47B8-9A10-708B383675D1.jpeg
    104,5 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:
Allah allah diyorim bende ana kucagi niye mecbur olsun 😅 ana kucagi hani ya askili anne babanin bedenine takilan aparat diyeyim yada babybjorn falan var mesela yerde cocugu icine oturtabilecegin kucak gibi bisey gercekten sallaniyo ediyo falan onlar. Bu direkt oto koltugu degil mi 😄
Oto koltuğu olarak da kullanılıyor. Evde yemek yaparken çocuğu oturtup şarkı söyleyip bir yandan ayak ucuyla azıcık sallayarak da çok işlevsel.

Veya bir ev gezmesine gidince içinde uyuyo mışıl mışıl. İlkinde çok işime yaramıştı sonra zaten hareketlenip emekliyor. Başka hiçbişeyde durmuyor

X