2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
12-14 ikili test, fetal dna, nft test yapılıyor 20-22 detaylı ultrason oluyor canım yanlış anlamış olabilir misin

kızlar bu aşılar falan ne zaman oluyodu ben şuan hiç hatırlamıyorum iki gebeliğimdede oldum ama ne zamandı aklımda değil en azından aşıları kaçırmiyim

Bırakmaz canım hele için çok yandiysa çok uzun sürdürmüyor Rabbım hemen görüyorsun.
Yaaa canım nasıl bunaltmışlarsa seni için yanmış boşver takma Allah’a havale et. Anlaşamayacağın kişilerle yakın oturmak zor Allah yardımcın olsun.

kızlar bu aşılar falan ne zaman oluyodu ben şuan hiç hatırlamıyorum iki gebeliğimdede oldum ama ne zamandı aklımda değil en azından aşıları kaçırmiyim
16 haftayla 20 hafta canim saglik ocagindaki bebegini hisedigin zaman gel dedi bana

Bana aile hekimindeki ebe doktorun ol derse olursun demişti üçüncü ayda yapıyorlardı gerek görmediler bende kızımda olmuştum sagdece oğlumda olmadım buda oğlan bunada gerek yok dedi doktor arada dokuz yıl var dedim birşey olmaz dedi ler

Bana sağlık ocağında 16. Haftadan itibaren kan ilacına başlanıyor 20. Hafta da tetanoz aşısı için gel dediler ama aşı için gidip gitmemekte kararsızım böyle aşı ilaç gibi şeylere karşı bariz sınırlı biriyim gebelikten önce çok aşırı zor durumda kalmadığım sürece ağrı kesici bile kullanmazdım şimdi bazı ilaçları mecbur kullanıyorum içim gidiyor ama elden birşey gelmiyor. 20-22. Hafta arasında da ayrıntılı ultrason dediler

Eşim tek erkek cocuk gerisini sen düşün
Yaaa benim de öyle bize pek karışmıyorlar anlaşıyoruz ama uzaktayım aramız da bi 10 saat var da gerçi dört dörtlükte olunsa çok yakın olmak pek benlik değil uzak olsun güzel olsun derim hep. Böyle saygımızı sevgimizi daha güzel gösteriyoruz.

Kız ben sene de bir kere görüyorum.Ailesi Türkiyede eşim yurtdisinda ahtapot gibi elleri kollari valla buraya yetisiyorlar.Seninkiler demek ki benimkiler kadar değiller.Bir numara iyi galiba.

Detaylı ultrason için daha çok erken değil mi canım ya
KOMBİNE TEST (12-14 hafta)

Erken detaylı ultrason ve kromozomal bozukluklar için tarama. En yaygın kromozomal bozuklukların (özellikle Down sendromu) ortaya çıkma olasılığını hesaplıyoruz.

Bu amaçla, diğerleri arasında aşağıdaki faktörler dikkate alınır:

anne yaşı

fetusta sıvı birikiminin derecesi.

Boyun bölgesi (ense saydamlığı)

fetal burun kemiğinin varlığı veya yokluğu,

"duktus venosus"taki kan akışı, vb. anne kanındaki iki hormonun konsantrasyonu

Bu muayenenin bir parçası olarak, zaten en önemli organları, hareketi, amniyotik sıvıyı, plasentayı değerlendiriyoruz ve "pre-eklampsi taraması" (hamilelikte nispeten yaygın bir hastalık) yapılmasını öneriyoruz! (Daha fazla bilgi: pdz) .at)
Benim bildigim kadariyla 20 24 haftadaa detayli ultrasyon yapilir
benimde 13 hafta suan bende bebekten endise ediyorum doktorumada degisturmek istemiyorum acikcasi randevumu beklecem

12-14 ikili test, fetal dna, nft test yapılıyor 20-22 detaylı ultrason oluyor canım yanlış anlamış olabilir misin

20 haftada sağlık ocaklarında kalp atışını duymak mümkünmüş sordum dinletirim sana dedi ozmani sabırsızlıkla bekliyorum üç günde bir gidicem
mecbur olmadikca bakmiyolar mesela desen bebegimi 2 gundur hisetmiyorum oyle anca bakarlar

bu ikili test canim ense kalinligi ve kan degerlerine bakiyor

mecbur olmadikca bakmiyolar mesela desen bebegimi 2 gundur hisetmiyorum oyle anca bakarlar
Her zaman gittiğim için abla kardeş gibi olduk hem doktorla hem ebeyle mesajlasip muhabbette ediyoruz her gittiğimde gidip kilomu nabzima bakıyorum ciikiyorum birşey demiyorlar bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…