2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar günaydın, herkese iyi seneler. Ben 13. haftanın ortasına geldim. Normalde bu zamana kadar belki en fazla 2 defa midem bulanmıştır ama birkaç gündür ciddi halsizlik ve mide bulantısı başladı. Sizce bu haftalarda normal mi?
Bir de benim bir sorum var; ben bir süre önce doktorumu değiştirdim. Bir şey yazdığımda cevap veriyor, aradığımda geri dönüyor falan ama hiç ne selam var ne sabah var. Cevabı veriyor ve geçiyor. Bir önceki doktorum hiç böyle değildi, gerçekten pişman oldum yani. Ya da ben mi çok abartıyorum bilmiyorum ama hamilelik döneminde bence bir doktorun doktordan önce bir psikolog gibi pozitif enerji vermesi gerekir diye düşünüyorum.
Muayeneye gittim 1 defa. Onda da aynı şekilde hani sankı lafı ağzından zorla alıyor gibi bir his verdi. Hani sorunca cevap veriyor ama haricinde çok uzatmamaya çalışıyor. Eski doktorum her şeyi tek tek açıklıyordu ben sormadan. Üstelik çok soru soran da biri değilim, 2 haftada 1 ya da 2 defa soru sordum. Sizin doktorlarınız nasıl? Devamlı doktor da değiştirmek istemiyorum. Bir önceki doktorumu da aslında tamamen kendisi çok pahalı özel hastaneler ile anlaşmalı olduğu için bırakmak zorunda kalmıştım. Şu anda gittiğim doktor da adı duyulmuş biri ama yine de emin olamıyorum.
Şöyle soyliyim ben sağlık camiasındaym annemin bir hastalıgi oldu bir doktor tavsiye ettiler gttk ama adam günaydın demeye zorlanıyor okdr ağzının içinden konuşuyor vs ama gerçekten çok iyi bir doktordu ameliyatı süper yaptı hiç iz kalmadı ve sonuç temiz çıktı yani memnun kaldm bende bu önemli bazı doktorlar var ağzı canm cicim olablr. Sana ayağı bak bu yüzü su gözü su diyeblr ama cerrahisi kötü olablr yada kötü giden bir durumu o an cozemeyeblr ben karşıyım bir doktor yok piskolog gibi olmalı olayına onlarda insan herkesin mizaci farklı bizde isteriz çocuklarımız uslu olsun doğunca emsin vs ama olmuyor işte her çocuk farklı bence iyiyse devam edin derim

Aynı durumdayım. Dün daha fazla dayanamadım biraz temizlik yaptimeğilip kalktım çok fazla. Ve akşam yatarken kasiklarim öyle bi agriyodu ki çok pişmanım 😔 şu anda bile adet sancısı gibi bi agrım var devam ederse acile gidecem.
Evet canim ihmal etme benimde suan agriyor gecmezse bende gitmeyi dusunuyorum acile
insllah bir sey yoktur

Kızlar merhaba, mutlu seneler🌼
2-3 gündür kabızlık çekiyorum, midem bulanıyor 13. Hafta içindeyiz bu sefer kusmalarım başladı. Bu sabah karnım, belim, kasıklarım resmen adet öncesi gibi ağrıyor açıkçası endişeleniyorum şimdiye kadar böyle bir şey yaşamamıştım . Normal midir acaba bir fikri olan var mı😶

Kızlar merhaba, mutlu seneler🌼
2-3 gündür kabızlık çekiyorum, midem bulanıyor 13. Hafta içindeyiz bu sefer kusmalarım başladı. Bu sabah karnım, belim, kasıklarım resmen adet öncesi gibi ağrıyor açıkçası endişeleniyorum şimdiye kadar böyle bir şey yaşamamıştım . Normal midir acaba bir fikri olan var mı😶
Bende 13 haftanın içindeyim.Haftasindan dolayimi bilemiyorum kasik ağrısı dışında karin ve bel ağrısı yaşıyorum iki gündür.Ama iş yapmıştım biraz ondan olduğunu düşünüyorum.Is yaparken çok ta dikkatli ayak üstü işler yapmıştım yüzeysel yani.Acaba 13. Haftanın getirdiği ağrılar mi bunlar?

Bende 13 haftanın içindeyim.Haftasindan dolayimi bilemiyorum kasik ağrısı dışında karin ve bel ağrısı yaşıyorum iki gündür.Ama iş yapmıştım biraz ondan olduğunu düşünüyorum.Is yaparken çok ta dikkatli ayak üstü işler yapmıştım yüzeysel yani.Acaba 13. Haftanın getirdiği ağrılar mi bunlar?
Bende dün iş yaptım ama acısı bugün çıkar mı yoksa 13.hafta sancıları mı bilemedim insallah normaldir 🤲

Bende de oluyo genellikle ilaç geri geliyo ama bazen dediğin gibi su gibi geliyo. Bi kaç defa kanama oldu diye telaşlı şekilde baktım ben de. ben peçete koyuyorum hem sağlıklı hem pratik geliyo bana. Ara sıra sarı akıntı oluyo bi de. Dr Progestanı 12. Haftaya kadar kullan sonra bırak dedi. 2 günüm kaldı.
Bi de lateks eldivenin parmaklarını kestim ben bi parmağı işaret parmağıma geçirip öyle itiyorum progestani
Geri geliyor zaten mutlaka ilk fitil kullandığımda ben beceremiyorum ondan geliyor zannediyordum 😅 eldiven kutusunu koydum baş ucuma ben de eldiven kullanıyorum. Benim de son haftam sanırım. Doktor bir aksilik olmazsa bırak dedi diye anlamıştım eşim hayır teke düşüreceksin dedi diyince kafalar karıştı 😅 peçete de günlük pedden farksız değil aslında hatta bizim fark edemediğimiz peçete dokuları vajinaya kaçabiliyormuş daha tehlikeli oluyormuş instagramda drnejlagültekin de dinlemiştim.

Bebek hareketlerini hisseden var mı acaba aranızda?karnım taş gibi oluyor bu aralar bide sancilaniyir resmen çok yemişimde karnım patlayacak gibi sizlerde de böyle mi ?
Benim akşama doğru böyle oluyor.Sanki tüm gün yediklerim çok yiyormuşum gibi şiş kalıyor içimde.Göğsümün altına kadar çıkıyor şişlik bir de taş gibi.

Rapor vermedi mi canım dinlenmen gerekiyosa rapor vermeliydi bence. Yapacak pek bir şey yoktur bence dinlenince dediği gibi zaten yukarı çıkar ama kendini yorma artık bol bol uzan ayakta durma vücudumuzu fazla yorunca oluyo galiba böyle şeyler ciddi bir şey olsa kanaman olurdu gibi geliyo bana
rapor vermedi aktif çalıştığımı da biliyor herhangi bir kanama da olmadığından sanırım rapora gerek duymadı böyle sorunsuz devam etsin o zaman inşallah:KK200:

X