2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
kızlar aranızda plasentası aşağıda olan var mı?
kontrole gittim 14.haftadayız plasenta aşağıda yorulma ağır kaldırma dinlen iliski yasak vs. dedi başına gelen var mı? herhangi bir kanamam vs. hiç olmadı. Büyüdükçe yukarı çıkmasını bekleyecekmişiz ama işi gidiyorum günlük ev işleri derken ne kdar etkiler ne yapılır çabuk yukarı çıksın diye var mı bişeyler bu arada mutlu sağlıklı bir yıl olsunnn bebelerimizi sağlıkla kucağımıza aldığımız missss gibi bir sene diliyorum🌸🌸🎄🤗🤗

Kanamanın azalmış olması ve kalp atisinin olması iyi birşey
Bir kısmının eşten ayrılması ne demek ne anlama geliyormuş
Tekrar kontrole ne zaman çağırdı
Kanama alanım büyüdüğünde eşine zarar vermişti o yüzden ayrılma olmuştu haftaya tekrar çağırdı

kontrole gittim 14.haftadayız plasenta aşağıda yorulma ağır kaldırma dinlen iliski yasak vs. dedi başına gelen var mı? herhangi bir kanamam vs. hiç olmadı. Büyüdükçe yukarı çıkmasını bekleyecekmişiz ama işi gidiyorum günlük ev işleri derken ne kdar etkiler ne yapılır çabuk yukarı çıksın diye var mı bişeyler bu arada mutlu sağlıklı bir yıl olsunnn bebelerimizi sağlıkla kucağımıza aldığımız missss gibi bir sene diliyorum🌸🌸🎄🤗🤗
Canim ben varim plasentasi asagida olan. 1 cm uzaklikta rahim agzindan. 12. haftamda yogun bir kanama yasadim, o gunun oncesinde ev tasiyorduk biraz fazla egilip kalktim, belki agir tasidim ondan oyle kanadi diye dusunuyorum. Zaten kanama dolayisiyla hastaneye gidince plasentanin asagida oldugunu ogrendik. Lutfen sen de cok dikkat et, insallah yukari cikar 🙏🏻 bu arada ne yazik ki bizim yapabilecegimiz ektra hicbir sey yok. Dogal yol ile kendisinin cikmasini bekleyecegiz. Sordun mu rahim agzina ne kadar uzakliktaymis diye? En garantisi en az 2 cm olmasi, 2.5 cm de olmasi gereken zaten, o zaman normal dogum yapabiliyosun.

Çok geçmiş olsun. Bende hamilelikle birlikte çok çektim. Ağladım resmen tuvalette Allahım bu nasıl çile diye (Tövbe Estağfirullah) Duvara yaslanıp ağladım Allahım ölüyorum diye. Çeken bilir arkadaşım çok çok geçmiş olsun. Ama geçti benimki çok şükür ( inşallah tekrarlamaz çünkü kanama yüzünden doktorum sakın ıkınma diye tembihledi )t

Çok geçmiş olsun. Bende hamilelikle birlikte çok çektim. Ağladım resmen tuvalette Allahım bu nasıl çile diye (Tövbe Estağfirullah) Duvara yaslanıp ağladım Allahım ölüyorum diye. Çeken bilir arkadaşım çok çok geçmiş olsun. Ama geçti benimki çok şükür ( inşallah tekrarlamaz çünkü kanama yüzünden doktorum sakın ıkınma diye tembihledi )
Cok tesekkur ederim evet cok zor bi durum gece bile sancidan uyuyamıyorum. Size de cok geçmış olsun

Slm hanımlar herkese mutlu yıllar diliyorum öncelikle . Benim bir sorum olacaktı son 2 haftadır cok af edersiniz kazbızım ve son 1 haftadır aşırı dercede arttı günlük 3 defa wc ye gidip her seferinde en az yarım saat otuyorjm ama malesef tık yok cok zor durumdayım artık aranızda benim gibi olanlar var mı neler yapıyorsunuz. Bilemiyorum beslenme bozukluĝundan kaynaklanıyordur belki halen bi seyler yiyemiyorum. Şişkinlikten mahvoluyorum artık
Beslenmeden kaynaklıdır büyük ihtimal. Bu süreçte bulantı vs derken düzgün beslenemiyoruz. Kayısı etkili oluyor genelde bir dene bakalım. Bir de beyaz ekmek makarna pirinç gibi gıdalar da kabızlığa etki ediyor. Eğer bunları tüketiyorsan bir süre dikkat et. Lifli gıdalar tüketmeye dikkat et

Kızlar keşke güzel haberler verebilseydim size ama malesef eşinden bir kısmı ayrılmış bebeğin kanama alanı halâ devam ediyor moralim çok bozuldu hiç mutlu değilim
Çok geçmiş olsun. Zor bir durum olsa da sen güçlü kal ki bebeğinde gücünü hissetsin

Rapor vermedi mi canım dinlenmen gerekiyosa rapor vermeliydi bence. Yapacak pek bir şey yoktur bence dinlenince dediği gibi zaten yukarı çıkar ama kendini yorma artık bol bol uzan ayakta durma vücudumuzu fazla yorunca oluyo galiba böyle şeyler ciddi bir şey olsa kanaman olurdu gibi geliyo bana

Canım kefir iç. Kefir de kabızlığa çok iyi geliyor.
Slm hanımlar herkese mutlu yıllar diliyorum öncelikle . Benim bir sorum olacaktı son 2 haftadır cok af edersiniz kazbızım ve son 1 haftadır aşırı dercede arttı günlük 3 defa wc ye gidip her seferinde en az yarım saat otuyorjm ama malesef tık yok cok zor durumdayım artık aranızda benim gibi olanlar var mı neler yapıyorsunuz. Bilemiyorum beslenme bozukluĝundan kaynaklanıyordur belki halen bi seyler yiyemiyorum. Şişkinlikten mahvoluyorum artık

Canım peki doktorun ne diiyor? Sanırım daha yakın aralıklarla takip edecektir seni. Çok çok geçmiş olsun. Senden her zaman güzel haberler alalım inşallah 🙏🏻 Dualarım seninle 🤲🏻
Yatıp dinleneceksin diyor başka birşey demiyor

X