2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Benim cildim bir kurudu ki sormayın sırtım falan berbat kuruluktan kaşınıyorum şu an lierac kullanıyorum. Ama bu bitince mustelanın çatlak yağına geçmeyi düşünüyorum. Lierac güzel gibi ama ben çok kurulduğum için sanırım yetersiz kalıyor.
Prema diye Ukraynalı ama Türkçe yayın yapan bir kadın var biyolog. İnstagramdan bakmanızı tavsiye ederim içerik inceliyor bahsettiğiniz markaların içeriklerini de incelemişti belki bakarsınız temiz diye reklam edilen bir çok şeyin gerçek formüllerini inceliyor

Benim beyazlarım var hem de sadece önde şaka gibi.Hamilelikten önce ombre yaptırmıştım yaza kardeşimin düğünü var artık çeneme kadar iner dibim rezalet.Boyatmayı düşünmüyorum kokusu beni çok rahatsız ediyor boyanın zaten normalde de.

Benim de kestiresim var aslında uçları berbat oldu.Keşke adetten kalınca test yapmadan hemen gitseydim diyorum bazen 😅 çakallıkta ben.
Annem makas götürücem doğuma keseriz hemen sonra diyor ama kaç ay var daha.Asla kestirmemi istemiyor kendisinin kötü deneyimleri varmış.Batıl inanç diyorum ama bi taraftanda korkuyor insan.
İşte batıl inançlarla ne kadar dalga geciyorsam ninelerimizin bir bildiği vardır diye de cesaret edemiyorum. Şuanda bile çok uzun saçlarım. Ve o kadar bakımsız ki. Çünkü sabrım yok resmen.

Bir de 14+0 oldum. Resmen göbeğim artık kendisini gösteriyor. Normalde de vardı birazcık, abartısız bir göbek ama şuan ne içime cekebiliyorum ne kapatabiliyorum. Öyle olunca hareketlerim çok erken kisitlanmaya başladı.

İkinci çocuk karnı daha hızlı çıkar ve büyük olurmuş :KK43: onu yasiyorum galiba.

B burdabikiz sende Don durum nedir azaldı mi kanama
azalarak Devam ediyor. Yataktan çıkmıyorum pek. Kayınvalidem ile aynı sitede oturuyorduk zaten akşam yemeği falan o getiriyor. Eşimde kahvaltı vs hazırlıyor ben dinleniyorum. Lakin başım çok ağrıyor. Parol bile içmiyorum korkudan. 36 saattir ağrıyor.🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Bizim isimde çok şartımız var özellikle benim.Uzun isim ve iki isim istemiyorum babasının adı çok uzun okulda zorlanmasın babası gibi diye😅 Geç anne baba olmaya kalkınca çevremizde herkes belli isimleri koymuş bize bişey kalmamış oldu 😅
Benim icin de önemli olan anlamlı ve saçma olmaması
Valla canim sen geç diyorsun da Almanlar 42 den sonra getiriyor daha 😅😅🙉🙉
Ama uzun isimde haklısın
Bende Almanların bu ismi söyleyebilmesine de önem veriyorum çünkü çoğu isimde zorlanıyorlar 😏

azalarak Devam ediyor. Yataktan çıkmıyorum pek. Kayınvalidem ile aynı sitede oturuyorduk zaten akşam yemeği falan o getiriyor. Eşimde kahvaltı vs hazırlıyor ben dinleniyorum. Lakin başım çok ağrıyor. Parol bile içmiyorum korkudan. 36 saattir ağrıyor.🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Azalması iyi haber 💪. Boşver çıkma yat gitsin 🙂 Allah'tan kayınvaliden yakınmış

İşte batıl inançlarla ne kadar dalga geciyorsam ninelerimizin bir bildiği vardır diye de cesaret edemiyorum. Şuanda bile çok uzun saçlarım. Ve o kadar bakımsız ki. Çünkü sabrım yok resmen.

Bir de 14+0 oldum. Resmen göbeğim artık kendisini gösteriyor. Normalde de vardı birazcık, abartısız bir göbek ama şuan ne içime cekebiliyorum ne kapatabiliyorum. Öyle olunca hareketlerim çok erken kisitlanmaya başladı.

İkinci çocuk karnı daha hızlı çıkar ve büyük olurmuş :KK43: onu yasiyorum galiba.
Benim ilk çocuk olmasına rağmen garip bi şişkinliğim var.Hele yemek yedikten sonra sanırsın o şişlik boğazıma dayanıyor.Dışardanda bariz belli ayrıca.
Böyle mi olması gerekiyor anlamadım gitti.

Benim icin de önemli olan anlamlı ve saçma olmaması
Valla canim sen geç diyorsun da Almanlar 42 den sonra getiriyor daha 😅😅🙉🙉
Ama uzun isimde haklısın
Bende Almanların bu ismi söyleyebilmesine de önem veriyorum çünkü çoğu isimde zorlanıyorlar 😏
Haklısın bi arkadaşımın ailesi dedesinin ismini koymayı çok istemişti.İsimde gerçekten bizde bile zor yani bırak yabancıları Zekeriya.Kerem koydu kız uzun uğraşlar sonunda.Bu çocuk yurtdışında yaşayacak niye zorlayalım deyip.Çok bozuldular ama yapacak bişey yok.

Kızlar merhaba benim kanamam devam ediyor ama yarın akşam doktor kontrolüm var bana dua edin lütfen ben bugüne kadar 4 doktor gezdim en son gece kanamam olduğunda gittiğim hastanede acilde nöbetçi doktor buldum bi tane riskli hamilelikler üzerine üstelik ms hastası olduğumu da biliyor bana her şeyde çok hassas davranıyor memnunum doktorumdan şuan nöbetçi olarak kaldığı için akşamları bakıyor bana sizden ricam bana dua edin güzel haberlerle geleyim size
Nasıl oldun canım.Seni merak ettim.Gittin mi doktora.

Yaaa. Ben çok korkuyorum insanlar güzel şeyleri hep gözleriyle deviriyor diye cesaret edemiyorum. İçim içime sığmıyor ama söylemeye de korkuyorum. Ailelere de 9 haftalıkken fln söyledim 😂
Ay sey modundayim o tarz insanlara kopegin duasi gokten kemik hesabi 😂 nasibi olduktan sonra isteyen istedigini dusunup icinden gecirsin fark etmez ki rabbime emanet soylemek istiyosan soyle bence

Benim ilk çocuk olmasına rağmen garip bi şişkinliğim var.Hele yemek yedikten sonra sanırsın o şişlik boğazıma dayanıyor.Dışardanda bariz belli ayrıca.
Böyle mi olması gerekiyor anlamadım gitti.
Benim ilk bebekte de baya şişkinlik vardı ama çok daha zayıf olduğum için karnım bu denli çıkmamıştı. Suanki karnım kizimdaki 6. Ayım ile aynı. O zaman karnım.kucuk değilmiş şimdi büyük 🤣

X