2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Bir kabullenebilsem, o kadar zor geliyor ki herşeyi düşünmek. Karamsar olmamaya çalışıyorum ama imkanlar.
Büyük oğlum öncesi bir düşüğüm oldu ve doğunca o da 2 hafta hastanede yattı o yüzden ağlamasına bile izin vermedik gak dese yemek guk dese su bu yüzden geç konuştu üstüne titredik, ben 2. Çocuk da istemedim sırf bundan eşimin ısrarıyla oldu ama oğlum depresyona girdi hala geceleri diş sıkıyor. Çok kıskanç o yüzden ondan en ufak birşey istesek söyleniyor. Kalkıp ona kardeşinin sorumluluğunu vermiyoruz elbet ama odadan gelirken bir bez getirir misin veya biberona su koyar mısın bile onun için büyük şey oluyor. Eşim desen 2 çocuğu var 1 gün bez değiştirmişliği yoktur. Çocuklar onunda çocuğu ama emanet edip markete bile gidemem ben bakamam der. Ben de mecbur kalıp bazen ondan istiyorum yalan değil hal böyleyken 3. Çocuk bizim işimiz değildi. Teyzem 3 senedir evli ve bir sürü tedavi oluyor yaşı biraz geç oluyor düşüyor çok dua ettim Allah ım ona ver diye, kendime istemişim gibi oldu 😔
Herkesin bir sınavı var kiminin olmasından, kiminin olmamasından, kiminin olup emek verip kaybetmesinden....kardeşine güzel birşey bence büyük çocuğunuza karşı olan davranışlarınızi biraz gözden geçirmelisiniz.bebekken bazi sebeplerden dolayı nazlandirmis olabilirsiniz ama artık büyüdü ve bir abi oldu.artik bunu ona hissettirme zamanı gelmiş .

Çok şükür sorun yokmuş canım bebek iyi. İkili test yaptıracak mıyım onun kararını vermemi istedi ona baya kafam karıştı yaptırsam mı yaptıracaksam nerde yaptırsam falan sigortam karşılıyo diyo ikili testi ama hastane karşılamıyo diyo öyle olunca başka hastanede mi yaptırsam ya riskli çıkarsa falan kafam karışık. Sen yaptıracak mısın ikili test?
yaptırıp yaptırmamayı neden düşündüğünüzü ben anlayamadım sonuçta her şey onlar için ve iyi olup olmadığını öğrenmek için sürekli ultrasona girerken bu testi yaptırmakla alakalı neden böyle düşündünüz ki

9. Hafta da ki arkadaşlarım hafif kasik ağrısı doluluk hissi oluyor mu az az
benim ilk baştan beri kasık ağrım var ama bu hafta biraz daha azalmaya başladı ve doluluk ve var hatta karnımın altı biraz şişlik var gibi ve sert acaba göbeğim mi çıkıyor dedim bir yandan erken diyorum ama bilemedim

Kızlar az önce doktordan geldim. Gerçekten bu devlet doktorları bi tuhaf. Ne ultroson resmi verdi ne kalp atışı dinletti. Kalbi atiyo mu diyorum evet canlı diyor😡tek dertleri bi an önce sıra geçirmek. Adam soru sordurtmuyor bile. Ya sabır çektim çıktım
Artık bıkmışlar hastalardan bende çok kötü tecrubesizlikler yaşadım devlette😔 gebeliğim daha çok yeniydi bhcg değerimde bile kesenin görünmeyeceği apaçık ortada olmasına rağmen vajinalultrasonla baktı ve bana sen hamile değilsin dedi😂 şuan gülerek anlatıyorum ama o hafta yaşadığım duygusallığı birdaha rabbim yaşatmasın. Hamile değildim güya şuan 11. Haftamızdayı.. Sonra bebek ve kalp atışı için 7. Hafta da başka bi doktora gittiğim öbürüne göre çok daha iyidi ama oda ilk hamileliğim olmasına rağmen ben sormadan bi bilgi vermedi ultrason resmî de vermedi eğer istiyorsan foto Çek fln dedi😅 bende galiba makine vermiyor gibi düşünüp fotosunu çekmiştim. Zaten sonra daha devlet hastanesine asla gitmem dedim. Özele yöneldik bakalım hayırlısı

Sat 12 ekim, hiç istemiyorum ama hamileyim nasıl kabullenicem bilmiyorum, başıma gelecekleri bildiğim için depreyondan depresyona giriyorum. Allah herkesin yardımcısı olsun 😔.
Canım eşinle korunduğu halde Allah sana genede bu mucizeni vermiş demekki bir bildiği var belki bu bebek size bereket getirecek kim bilir yaşamadan bile eyiz

Yalnis anlamayın ama ilk cocugunuza çok fazla sorumluluk mu verdiniz
6 yaşında Bir çocuk bez e biberon a nasıl yetisecegim derse ya kardeşine o bakıyordum ya masraflar ondadır.
Ve çok sorumluluk aldıysa zaten kardeşini sevmez. Sevemez
Tam tersi fazla el üstünde tutulmuş buda maalesef ki sorun çocuklarınızı kral yada kralice gibi yetiştirsek anne baba rolü değişiyor bir süreden sonra

BEN DİRek fetal yapacağım canım sigorta karşılamıyor bi de doktor çok saçma riskler çıkıyor dedi
Fetal şu an bizi maddi açıdan zorlar o yüzden onu yaptırmayı pek düşünmüyorum maddi olarak. Çıkacak riskler gerçekten sacmaysa diye de korkuyorum bir yandan kafam karıştı fetal 6bin falanmis galiba

yaptırıp yaptırmamayı neden düşündüğünüzü ben anlayamadım sonuçta her şey onlar için ve iyi olup olmadığını öğrenmek için sürekli ultrasona girerken bu testi yaptırmakla alakalı neden böyle düşündünüz ki
Fetal dna diye bir şey daha var onu mu yaptırmalıyız bunun yerine yoksa bunu mu emin olamadım ikili testle ilgili araştırınca insanın kafası gerçekten karman corman oluyo yoksa iyi olması tabi ki benim için çok önemli

Ben de ikiliyi düşünmüyorum. Fetali de yaptirmayacagim.

Sebep ise bilgisayar hesaplamasına bağlı olarak yapılan yapay bir test. İlk bebegimde risk çıkmamıştı. Doktor da yaşın büyük olmaidgi için dedi. Bunda ise doktora yaşım 30 üstü zaten riskli çıkacak dedim. Evet dedi..

12+ haftalarda en önemli şey ultrason görüntüsü. Üçlü ve detaylıyi yaptirirm. Ama bile bile çıkacak sonuç için kendimi üzmeye gerek yok ki. Mesela detaylida tespit edilebilecek fiziki sıkıntılara müdahale yapilabiliniyor ama ikili tarama testi sonucu napacagiz? Doktor ne yapacak? Üçlüyü bekleyecek, sonra dortluyu bekleyip 25. Haftaya kadar o mu bu mu diye sürekli ikilemde kalacak anne. Yaşadım biliyorum.
Yaptıran herkese saygım var. Ben fetal yaptırıp diğer hicbiseyi yaptırmak istemedim. Ama sonra yine ogrensem ne olacak diye oturduk konustuk. Terminasyon söz konusu değilse o zaman boşuna riskleri görüp üzülmeye gerek yok.

Bir de benim yeğenim için yüzde 99 down sendromlu dediler. Gebeliği sonlandiralim dedi doktorlar. 33. Haftada sağlıklı doğdu. Kuvezde bile yatmadı. Bunların hepsini annenin yaşı 40+ olduğu için yaşadı Ablam. Şimdi böyle örnekler bizzat hayatımda olunca ben biraz daha geri adım atıyorum para tuzağı diyorum.

Fetal şu an bizi maddi açıdan zorlar o yüzden onu yaptırmayı pek düşünmüyorum maddi olarak. Çıkacak riskler gerçekten sacmaysa diye de korkuyorum bir yandan kafam karıştı fetal 6bin falanmis galiba
Katılıyorum.

Yaptıranlara da katılıyorum, saygı duyuyorum. Yani ikiliyi yaptirmamak bebeğin iyiliğini düşünmemek demek değil sadece bunu anlatmak istedim önceki mesajımda.

Artık bıkmışlar hastalardan bende çok kötü tecrubesizlikler yaşadım devlette😔 gebeliğim daha çok yeniydi bhcg değerimde bile kesenin görünmeyeceği apaçık ortada olmasına rağmen vajinalultrasonla baktı ve bana sen hamile değilsin dedi😂 şuan gülerek anlatıyorum ama o hafta yaşadığım duygusallığı birdaha rabbim yaşatmasın. Hamile değildim güya şuan 11. Haftamızdayı.. Sonra bebek ve kalp atışı için 7. Hafta da başka bi doktora gittiğim öbürüne göre çok daha iyidi ama oda ilk hamileliğim olmasına rağmen ben sormadan bi bilgi vermedi ultrason resmî de vermedi eğer istiyorsan foto Çek fln dedi😅 bende galiba makine vermiyor gibi düşünüp fotosunu çekmiştim. Zaten sonra daha devlet hastanesine asla gitmem dedim. Özele yöneldik bakalım hayırlısı
Allahtan ikinci bi doktora gitmişsin canım. Valla öyleler asık surat zorla iş yaptiriyomussun gibi bi hava. Kanıksamışlar artık. Ben de özele başladım özel bi ay sonraya verince dedim bi ay bekleyemem devlete de alıp bebeğimi göreyim 😊 göremedik 😊şükür sağlıklı. Bekliycem kendi doktorumu. Hepimizin hakkında en hayırlısı en güzeli olsun

Fetal dna diye bir şey daha var onu mu yaptırmalıyız bunun yerine yoksa bunu mu emin olamadım ikili testle ilgili araştırınca insanın kafası gerçekten karman corman oluyo yoksa iyi olması tabi ki benim için çok önemli
Anladım sizden duydum ce şimdi biraz araştırdım ve doktora sorayim bende ne diyecek bakalım. Ilk hamileliğinde ikili test yapmıştım bunu duymamıştım bile

Aynen bize 6 dedilerdoktor önce 12. Haftayı bi görelim dedi ondan sonra bakacağız ikili gerrksizstres eder dedi

Allahtan ikinci bi doktora gitmişsin canım. Valla öyleler asık surat zorla iş yaptiriyomussun gibi bi hava. Kanıksamışlar artık. Ben de özele başladım özel bi ay sonraya verince dedim bi ay bekleyemem devlete de alıp bebeğimi göreyim 😊 göremedik 😊şükür sağlıklı. Bekliycem kendi doktorumu. Hepimizin hakkında en hayırlısı en güzeli olsun
Amin amin inş. Gerçekten bilmeden araştırmandan herhangi bir doktora gitmek artık zihin olarak çok yoruyor insanları.

X