2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben de ikiliyi düşünmüyorum. Fetali de yaptirmayacagim.

Sebep ise bilgisayar hesaplamasına bağlı olarak yapılan yapay bir test. İlk bebegimde risk çıkmamıştı. Doktor da yaşın büyük olmaidgi için dedi. Bunda ise doktora yaşım 30 üstü zaten riskli çıkacak dedim. Evet dedi..

12+ haftalarda en önemli şey ultrason görüntüsü. Üçlü ve detaylıyi yaptirirm. Ama bile bile çıkacak sonuç için kendimi üzmeye gerek yok ki. Mesela detaylida tespit edilebilecek fiziki sıkıntılara müdahale yapilabiliniyor ama ikili tarama testi sonucu napacagiz? Doktor ne yapacak? Üçlüyü bekleyecek, sonra dortluyu bekleyip 25. Haftaya kadar o mu bu mu diye sürekli ikilemde kalacak anne. Yaşadım biliyorum.
Yaptıran herkese saygım var. Ben fetal yaptırıp diğer hicbiseyi yaptırmak istemedim. Ama sonra yine ogrensem ne olacak diye oturduk konustuk. Terminasyon söz konusu değilse o zaman boşuna riskleri görüp üzülmeye gerek yok.

Bir de benim yeğenim için yüzde 99 down sendromlu dediler. Gebeliği sonlandiralim dedi doktorlar. 33. Haftada sağlıklı doğdu. Kuvezde bile yatmadı. Bunların hepsini annenin yaşı 40+ olduğu için yaşadı Ablam. Şimdi böyle örnekler bizzat hayatımda olunca ben biraz daha geri adım atıyorum para tuzağı diyorum.
Benim arkadaşıma da down sendromlu olabilir dediler ve riskli gebeliğe gitti orada bir şey yok dendi. Zor hepsi sana sonuçta bilmek gerektiğini düşünüyorum ama tabiki herkesin kendi tercihi sonuçta her anne bebeği için en iyisini ister

Herkesin bir sınavı var kiminin olmasından, kiminin olmamasından, kiminin olup emek verip kaybetmesinden....kardeşine güzel birşey bence büyük çocuğunuza karşı olan davranışlarınızi biraz gözden geçirmelisiniz.bebekken bazi sebeplerden dolayı nazlandirmis olabilirsiniz ama artık büyüdü ve bir abi oldu.artik bunu ona hissettirme zamanı gelmiş .
Abi olduğunu biliyor ama şuan onun içinde zor herşey okula başladı okuma yazma derken şimdi matematik ve erken gitti okula babası istedi diye herşey üst üste geliyor onun içinde bir de kız kardeşi hiç rahat vermiyor sağolsun elinde çöp olsa istiyor 😑
Canım eşinle korunduğu halde Allah sana genede bu mucizeni vermiş demekki bir bildiği var belki bu bebek size bereket getirecek kim bilir yaşamadan bile eyiz
İnşallah öyle olur.🙈

Aynen bize 6 dedilerdoktor önce 12. Haftayı bi görelim dedi ondan sonra bakacağız ikili gerrksizstres eder dedi
Benim gittiğim hastaneye sadece haftada iki gün perinatalog geliyomus o yüzden hemen randevu alman lazim dediler aldım ama sonrasında kafam çok karıştı fetal dna zaten tamamen dışarda yapılacakmış galiba birkaç hastaneyi aramaya başladım o yüzden ben de

2'li teste burun ve ense kalınlığına bakılıyor sadece bilgisayar hesaplaması değil yani, eğer aile down sendromu öyküsü varsa bakılması taraftarıyım, bebeğinizden vazgeçmek için değil kendinizi ona hazırlamak bilinçlenmek için, çünkü doğru eğitim ve bakım sayesinde bu çocuklar kendilerini idame ettirebiliyorlar onlar için en önemli ve gerekli şey bu. 4'lü teste organlarına bakılıyor bu da çok önemli anne karnındayken tedavi oluyor bazı çocuklar, yani geç kalmamak için yapılan testler bunlar bu şekilde görmeniz gerek, evet hamilelik psikolojisi zor ama annelik böyle bir şey sevgili anne ve anne adayları.

Hayır hiç bişey yoktu direkt kontrol amaçlı gittim
Çok geçmiş olsun benimde önceki gebeliğim 9. haftada sonlanmıştı aynı şekilde kan pıhtılaşması çıktı trambofili paneli ve kromozom testi yaptırmaya çalış kromozom yapmazsa da trambofili mutlaka yaptır 2 düşükten önce yapmayız diye dayatıyorlar ailemde 3 4 kişide var yatkınlık de çocukları düştü de gerekirse. Kendini iyi hissettikten sonra ben 1 ay sonra trambofili testini yaptırmıştım 2 ay zaten sonuç çıkması sürüyor sonuç çıkınca da yine hamile kaldım sende eger yeni bir gebelik planın varsa mutlaka bu testi yaptır canım. Kuzenimin 2 kaybı var bu yüzden biri 9. diğeri 12. Haftada sonlandı. Bilmiyorum ilk zamamlar aşırı zor bi duygu insanı çok yıpratıyor ama Allah dayanma gücü veriyor üzerinden zaman geçtikce acın hafifliyor ve yeni bir bebek isteğine girince. Allahtan dileğim çok sağlıklı güzel bir hamilelik geçirmen sonraki gebeliğinde ve sağlıkla kucağına alman Allah hepimize nasip etsin inşallah.

2'li teste burun ve ense kalınlığına bakılıyor sadece bilgisayar hesaplaması değil yani, eğer aile down sendromu öyküsü varsa bakılması taraftarıyım, bebeğinizden vazgeçmek için değil kendinizi ona hazırlamak bilinçlenmek için, çünkü doğru eğitim ve bakım sayesinde bu çocuklar kendilerini idame ettirebiliyorlar onlar için en önemli ve gerekli şey bu. 4'lü teste organlarına bakılıyor bu da çok önemli anne karnındayken tedavi oluyor bazı çocuklar, yani geç kalmamak için yapılan testler bunlar bu şekilde görmeniz gerek, evet hamilelik psikolojisi zor ama annelik böyle bir şey sevgili anne ve anne adayları.
Sadece onlar değil ama galiba başka başka şeylere de bakılıp bir risk oluşturuyolarmış ailemde de eşimin ailesinde de down yok ama bence risk her zaman var yaptırmak istiyorum. 4lü testi bilmiyodum detaylı ultrasonda o şekilde bakılıyor saniyodum o da gerçekten önemli kalbindeki rahatsızlık açısından falan tedavi edebiliyolar doğar doğmaz ameliyata alabiliyolar. İnsan gerçekten düşündükçe korkuyo ama korkunun da ecele faydası yok onun iyiliği için bunların hepsi. İnşallah sağlıklıdır hepimizin bebeği herşey yolunda gider

Benim gittiğim hastaneye sadece haftada iki gün perinatalog geliyomus o yüzden hemen randevu alman lazim dediler aldım ama sonrasında kafam çok karıştı fetal dna zaten tamamen dışarda yapılacakmış galiba birkaç hastaneyi aramaya başladım o yüzden ben de
Bende 2 yıl önce Doğum yapan arkadaşla konuştum o da fetal yap deyince biraz ikna oldum allh korusun ikili de bisey çıkarsa 3 lu dörtlü de isteyecekler dedi

Katılıyorum.

Yaptıranlara da katılıyorum, saygı duyuyorum. Yani ikiliyi yaptirmamak bebeğin iyiliğini düşünmemek demek değil sadece bunu anlatmak istedim önceki mesajımda.
Canım herkesin düşünce yapısı bir değil 2 çeşit aile var ilki ne olursa olsun benim kabulum deyip yoluna devam edenler ikincisi çocuğun tahliyesini isteyenler taşıyamayacağı birşeyse o yüzden bu konular aşırı hassas konular bence söylediğin gibi yaptırana da yaptırmayanada saygı duymak lazım ha ben sonuna kadar devam ederim ne olursa diyen bir aile içinde zaten 2 li dir 4 lü dür bu testleri yaptırmaya ihtiyaç yok bence çünkü 9 ay boyunca kendini üzerek hamileliğin sıkıntıya sokacak ve söylediğin gibi eger herşeye rağmen devam edecek bir gebelik se fetal dna dır amniyo sentezdir bunlara girmek yalnızca para tuzağı. Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı da nasip etsin inşallah

Abi olduğunu biliyor ama şuan onun içinde zor herşey okula başladı okuma yazma derken şimdi matematik ve erken gitti okula babası istedi diye herşey üst üste geliyor onun içinde bir de kız kardeşi hiç rahat vermiyor sağolsun elinde çöp olsa istiyor 😑

İnşallah öyle olur.🙈
Belki bu bekle beraber kizinizda kardeşiyle ilgilenmeye başlar abi rahatlar.
Normal koşullarda 2. Çocuğun doğumu ilk cocugun okula başladığı döneme denk gelmesin ki olk çocuk beni de evden yolladılar o gelince diye düşünmesin derler. Bu durum da iyi ki bu sene başlamış
Evet bı bez getirmesini su doldurmasini söyleyebilirsiniz ama ağır gelmiş çocuğa
Artık evde oldukça babası getirsin🙂(o da babaya göre değişir de)

Sadece onlar değil ama galiba başka başka şeylere de bakılıp bir risk oluşturuyolarmış ailemde de eşimin ailesinde de down yok ama bence risk her zaman var yaptırmak istiyorum. 4lü testi bilmiyodum detaylı ultrasonda o şekilde bakılıyor saniyodum o da gerçekten önemli kalbindeki rahatsızlık açısından falan tedavi edebiliyolar doğar doğmaz ameliyata alabiliyolar. İnsan gerçekten düşündükçe korkuyo ama korkunun da ecele faydası yok onun iyiliği için bunların hepsi. İnşallah sağlıklıdır hepimizin bebeği herşey yolunda gider
4'lü dedikleri detaylı oluyor zaten sanırım ben Zeynep Kamil de yaptırmıştım ismini tam hatırlamıyorum ama mhrs den almıştım dr bayağı incelemişti bütün organları bir de asistanları sözlü yapmıştı şimdi bu hastaya ne önermeliyiz filan diye

Belki bu bekle beraber kizinizda kardeşiyle ilgilenmeye başlar abi rahatlar.
Normal koşullarda 2. Çocuğun doğumu ilk cocugun okula başladığı döneme denk gelmesin ki olk çocuk beni de evden yolladılar o gelince diye düşünmesin derler. Bu durum da iyi ki bu sene başlamış
Evet bı bez getirmesini su doldurmasini söyleyebilirsiniz ama ağır gelmiş çocuğa
Artık evde oldukça babası getirsin🙂(o da babaya göre değişir de)
Kızım da çok kıskanç sabah elinden oyuncağını aldı yine diye oğluma sarıldım, ona sarılma diyor 😑 ne yapıcam hiç bilmiyorum Rabbim bir kolaylık verir inşallah, eşim böyle şeyler düşünen biri değil biz nasıl büyüdük onlar da büyür diyor. Sonra da kimse bize böyle davranmadı çocukken diyip kötü geçen çocukluğundan dem vuruyor. Evet bizimki kötüydü de bizim çocuklarımızın hayatı da öyle mi olsun? Ahh ahh ben aslında zaten 3 çocuk annesiydim 🙈 4 gelecek yani desek daha doğru, oğlak burcuyum ve başıma gelecek ne varsa bileyim ona göre önlem alayım karakterindeyim aama bu hayat şartları beni çok zorluyor. Dualarınıza talibim tatlı hamişler ismim Ayşegül, gönül ferahlığına fazlasıyla ihtiyacım var. 🤲

4'lü dedikleri detaylı oluyor zaten sanırım ben Zeynep Kamil de yaptırmıştım ismini tam hatırlamıyorum ama mhrs den almıştım dr bayağı incelemişti bütün organları bir de asistanları sözlü yapmıştı şimdi bu hastaya ne önermeliyiz filan diye
Şey peki nasıl aldınız devletten randevuyu normal gebe bakılır dışında bir şekilde özel olarak belirtiliyor mu bunlar ikili test dörtlü test vs diye. Devlette bakayım diyip randevu sistemine giriyorum ama şeyi bilmiyorum atıyorum ben 12 haftalık hamileyim ikili test yaptırmaya geldim diyince hemen yapacaklar mı yoksa onun için özel bir şey mi seçmek lazım

Çok geçmiş olsun benimde önceki gebeliğim 9. haftada sonlanmıştı aynı şekilde kan pıhtılaşması çıktı trambofili paneli ve kromozom testi yaptırmaya çalış kromozom yapmazsa da trambofili mutlaka yaptır 2 düşükten önce yapmayız diye dayatıyorlar ailemde 3 4 kişide var yatkınlık de çocukları düştü de gerekirse. Kendini iyi hissettikten sonra ben 1 ay sonra trambofili testini yaptırmıştım 2 ay zaten sonuç çıkması sürüyor sonuç çıkınca da yine hamile kaldım sende eger yeni bir gebelik planın varsa mutlaka bu testi yaptır canım. Kuzenimin 2 kaybı var bu yüzden biri 9. diğeri 12. Haftada sonlandı. Bilmiyorum ilk zamamlar aşırı zor bi duygu insanı çok yıpratıyor ama Allah dayanma gücü veriyor üzerinden zaman geçtikce acın hafifliyor ve yeni bir bebek isteğine girince. Allahtan dileğim çok sağlıklı güzel bir hamilelik geçirmen sonraki gebeliğinde ve sağlıkla kucağına alman Allah hepimize nasip etsin inşallah.
Merhaba, hastanenin başhekimi doktorumdu. Kontrol etti herşeyimi sabaha kadarda kontrol altında tutuldum. Haftaya tekrar kontrole gideceğim. Ameliyat sırasında sadece normalden çok fazla kanamam olmuş. O yüzden şuan kanamam olmuyor. İlk reglinden hemen sonra çocuğu yapabilirsin vücudun hamileliğe uygun durumda bir endişen olmasın dedi. Eşimde bende kontrolden geçtik herhangi bi sorunumuz yok. Rahmim tamamen temizlendi. Allah'a çok şükür iyiyim

Kızım da çok kıskanç sabah elinden oyuncağını aldı yine diye oğluma sarıldım, ona sarılma diyor 😑 ne yapıcam hiç bilmiyorum Rabbim bir kolaylık verir inşallah, eşim böyle şeyler düşünen biri değil biz nasıl büyüdük onlar da büyür diyor. Sonra da kimse bize böyle davranmadı çocukken diyip kötü geçen çocukluğundan dem vuruyor. Evet bizimki kötüydü de bizim çocuklarımızın hayatı da öyle mi olsun? Ahh ahh ben aslında zaten 3 çocuk annesiydim 🙈 4 gelecek yani desek daha doğru, oğlak burcuyum ve başıma gelecek ne varsa bileyim ona göre önlem alayım karakterindeyim aama bu hayat şartları beni çok zorluyor. Dualarınıza talibim tatlı hamişler ismim Ayşegül, gönül ferahlığına fazlasıyla ihtiyacım var. 🤲
Canım devletteki pisikologlatdan yardım alsan randevuyu geç veriyormuş ama genede senin için iyi olabilir belliki sende bizdensin çocuk herşeyiyle annede baba sadece para ama biz hep güçlü kadınları herşeyin üstesinden geliriz elbet çocuklarda büyüyecek ve anlayışlı bir birey olacak bize düşen sabır

Merhaba, hastanenin başhekimi doktorumdu. Kontrol etti herşeyimi sabaha kadarda kontrol altında tutuldum. Haftaya tekrar kontrole gideceğim. Ameliyat sırasında sadece normalden çok fazla kanamam olmuş. O yüzden şuan kanamam olmuyor. İlk reglinden hemen sonra çocuğu yapabilirsin vücudun hamileliğe uygun durumda bir endişen olmasın dedi. Eşimde bende kontrolden geçtik herhangi bi sorunumuz yok. Rahmim tamamen temizlendi. Allah'a çok şükür iyiyim
Kan sulandırıcı kullanıyor muydun?

X