2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Canım ben 6+5 te gittiğimde kalp atışlarını duymuştum doktorum 3 hafta sonra gel demişti, geçen hafta 9+3 te gittim bebiş baya büyümüş elleri kolları hareket ediyordu gördük:KK200: sonrasında ikili test ve kontroller gelecek işte. Sanırım her doktorun kendine has kontrole çağırma durumu var
Ayy maşşallahh 😍 darısı başımıza inşallah. Heyecanla ve stresle bekliyoruz bizler de. 😍♥️🥀

Arkadaşlar selam ben kalp atışını duydum ama kese yanında yırtık var dedi , normal dedi ilaçta verdi ama başına aynısı gelen var mı

Kızlar şimdi hepinizin telaşları kalp atışı duymak farkındayım. Bunun için süreci önden yaşamış biri olarak sizi biraz rahatlatmak isterim ❤️

Öncelikle önceki gebeliğimde kalp atışı duyamadığım için benim için kokulu rüya kalp atışıydı. Çok şükür duydum..

Kalp atışı için net bir hafta yok birçok etken var çünkü. Gittiğiniz anda idrara sıkışık durumunuz, kilo, makinenin güncelliği, kesenin tutunduğu yer, döllenme zamanı... Bu değişkenler bu işin bir standardı olmasını engelliyor. 6+0 da kalp atışı duyan var, 7+2 de de. Ben 6+1 de duyamadım vajinal bile, çok stres oldum mesela, ama 5 gün sonra gittiğimde karından duydum çok şükür.

Strese girmeye hiç gerek yok, vakti geldiğinde duyulacak. Bu süreci kendinize zehir etmeyin, bebişinizi de strese sokmayın ❤️

Not olarak şunu da belirteyim, bende geç döllenme oldu yani 2 hafta kadar. Ben deliler gibi bunu takip etmeseydim geç döllenme olduğunun farkında olmazdım. Bu durumda hafta hesabı yanlış yapılacağı için 8+1 de kalp atışı duymadık diye kafayı yiyecektim. Çünkü son adet tarihine göre kalp atışını duyduğumda 8 haftalık diye hesaplama yapılacaktı. Açıklayabildim umarım ❤️
Benim de gec döllenme inşallah ben de duyarım kalp atışını 😔

Merhaba kizlar iyi günler bugün 5+6 dayım.Bebegimi gördüm kesede.Cok hafif kalp atışlarınıda duydum sizde durumlar nasıl:)
Merhaba. Ben de 6+5 diye gittim 3 gün geride çıktı ama sorun değil dedi sizin haftanız tam gününde mi görünüyor. Kalp atışını dinletmedi. Bebek rahatsız olur sesini 2 hafta sonra dinleriz şimdi sadece görelim dedi. Gördüm buna da şükür 😊

X