2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Aynı şeyi deyip dolanıyorum ama belli olmaz bu işler eşimin taraf hep erkek kız yok nerdeyse olursa kıymetli olcak gibi duruyor 😂
Tatlı ekşi durumu bence yalan. 2oğlum var ilk zamanlar devamlı turşu yedim kavanoz kavanoz mide bulantima o iyi geldi ve resmen aşerdim. Geçen bı arkadaşım da hep tatlı yedim dedi kızı oldu 😅 Allah gönlümüze göre versin inşallah hepimizin 💕

Kızlar ya her sey ama her sey cok kötü kokuyo. Bana yardim edecek kimsem yok esim de hem yogun calisiyo hem yemekten hic anlamıyor. Hergun dışarıdan yemeye de güç yetmiyo. Napsam ben ya. Bi seyi pisirdigimde hic yiyemiyorum. Nasıl olcak böyle
Bende ilk hamileligimde genelde soğuk sandviç yerdim hem yağlı yemek gibi mide bulandirmiyordu hemde hafif geliyordu gece bile kalkıp yiyordum ama artık hamilelikten sonra pek gidesim gelmedi tabi :) tuzlu salatalık armut meyve falan ağırlıklı beslenebilirsin. Midenin kabul etmediğini yemeyin diyorlar zaten bebek elbette besleniyor senin depolardan özellikle ilk zamanlar. Muz ve kaşar peyniri bebeği büyüten şeyler arasında ama oda bebek oluşup büyümeye başlayınca etkili

Kızlar kalp atışını karından duyduk 🤣🤣🤣 sata gore 7+6 ama bebek 7+3 çıktı. Doktor önemsiz takılma dedi ☺️ O kadar panik yaptım ki adam bir sürü açıklama yapmak zorunda kaldı. Tek sorun glukozum 105 çıktı. Başka doktor bunu sorun yapmadiydi ama şu an ki doktorum önemli dedi. Yarın şeker yuklemesi yaptıracağım. İçimiz rahat etsin diye. Bakalım ondan da güzel haberler alırsak iyi olacak 🤲
Maşallah gözün aydın canım darısı başımıza 🤗

Allah affetsin muhtac etmesin ama ekmek bile kokuyo gibi geliyo bana 😔😔 esim hem evde olmuyo her zaman hem. Napcam bilemiyorum herkes iyi ye bebek icin diyo ama kimse yapabiliyo musun demiyor. 😑
Şimdiden iyi ye bebek için demek gerçekten yanlış. Tamam bazı şeyleri yesek iyi tabi gerçekten ceviz süt yoğurt vs gibi ama olmuyorsa vücut kabul etmiyorsa gerçekten vardır bir bildiği. Vücud ilk zaman toksinlerden arınmak için genelde pek yiyecek kabul etmezmis vücudu temizliyor yani bebeğe. Biz habire birsuru yiyecek gönderirsek vücuda daha yorucu olur ki. Sen içini ferah tut çokta güzel beslenir o ufaklık içerde

Kızlar kalp atışını karından duyduk 🤣🤣🤣 sata gore 7+6 ama bebek 7+3 çıktı. Doktor önemsiz takılma dedi ☺️ O kadar panik yaptım ki adam bir sürü açıklama yapmak zorunda kaldı. Tek sorun glukozum 105 çıktı. Başka doktor bunu sorun yapmadiydi ama şu an ki doktorum önemli dedi. Yarın şeker yuklemesi yaptıracağım. İçimiz rahat etsin diye. Bakalım ondan da güzel haberler alırsak iyi olacak 🤲
Cok şükür bak gordun mu birşey i yokmus kuzunun..aklim sendeydi giremedim misafir vardi anca girebildim. Seker yuklemesi bu hftalarda da oluyor muymus

Migrosta vardı sanırım doğal sıkım birde günlük yarım yada çeyrek avakado da iyi geliyor diyorlar bana çok bir etkisi olmadı ama inşallah size faydası olur
Kizlar nar narsuyu gebelikte şu dönem sikinti olmasi arastrdiniz mi? Sanki açıklığa kolaylik sagliyordu gibi Aklinda klmis doguma yakin tüketin deniyordu gibi.ama yanlis biliyorda olabilirim.bilen varsa bir aydinlatsn

Arkadaşlar merhabalar 🌸 Allah herkese bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin 🙏🏻 Ben şu an 5. Haftadayım ve kasıklarımda 10 gündür ağrı var özellikle biraz ayakta kalınca daha çok ağırıyor. Bu ağrıyı yaşayanlar kaçıncı haftada geçiyor
Bendede var bu dönem cok normal bebek biraz yerlesene kadar rahim degisikliginden falan oluyor haliyle. Cok asiri agrimadikca sikinti yok

Tatlı ekşi durumu bence yalan. 2oğlum var ilk zamanlar devamlı turşu yedim kavanoz kavanoz mide bulantima o iyi geldi ve resmen aşerdim. Geçen bı arkadaşım da hep tatlı yedim dedi kızı oldu 😅 Allah gönlümüze göre versin inşallah hepimizin 💕
Bende çok tatli yedim kızım da.

Ben de bugün kalp atışını duydum kızlar. 6+3 karından baktı. Çok güzel bir duygu, küçücük bir şey ama kalbi var♥️ yeni kan testleri istedi. 1800tl ücret çıkardılar şimdi devlette yaptırmaya çalışacağım. Aile hekimi arkadaşım devlete mutlaka git bir kaydın ve hamilelik takibin olsun dedi. Allah korusun acil bir durumda kayıt yoksa müdahale etmezler dedi.

Kizlar nar narsuyu gebelikte şu dönem sikinti olmasi arastrdiniz mi? Sanki açıklığa kolaylik sagliyordu gibi Aklinda klmis doguma yakin tüketin deniyordu gibi.ama yanlis biliyorda olabilirim.bilen varsa bir aydinlatsn
Arkadaş gebe mi 😳 L lotuscicek ben bunu hamile değilsin ve olmak için sordun sandım benim bahsettiğim rahim inceliği sorunum gebelik öncesi dönem hamile kalinca nar suyu içmedim hiç

Cok şükür bak gordun mu birşey i yokmus kuzunun..aklim sendeydi giremedim misafir vardi anca girebildim. Seker yuklemesi bu hftalarda da oluyor muymus
Sağol canım, Allah razı olsun. Valla normalde yok ama şekerim 105 çıktı doktor çok panik oldu. Bugün yaptirmama kararı aldım ama şeker takibi yaptım. Bugün açlık şekerim 87 çıktı... Şeker yuklemesi hakkında güzel şeyler de okumadım açıkçası. O yüzden yapmak istemedim ☺️

Kızlar herkese merhaba;
Bana Ankara'da önerebileceğiniz bir doktor var mı?
Muayenehane yada özel hastane olabilir.
Kaybettiğim gebeliğimde Medicalparka gittim ama hiç memnun kalmadım maalesef.
Şuan ciddi bir doktor arayışı içerisindeyim.

Yaa canım çok sevindim gözün aydınnn 😍😍😍

X