2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Canim yumurta beyazi demek istedin sanirim. Zira sarisini hep beriyoruz. Beyazi icin de gorusler itilafli, kimi doktor ver diyor kimisi verme. Ben ara ara veriyorum beyazini da.
Evet kusura bakmayin duzeltemedim. Bebegim zaten kahvaltiyoa ilhili hicbiseyi sevmiyor nerdeyse anca sigara boregi kemirir patates verirdim onuda artik yemiyor

Yaaa kizlar ikimci cocugum bu artik kafam durdu ablasi 3 yasinda oda cok uyku sevmezdi ama oglum resmen uyumamak icin kendini aşti uykusu var bir yolunu bulup uzun ugraş sonrasi uyutsamda 10 15 dakka sonra uyaniyor sansliysam bu sure 40 dakkayi buluyor uyku egitimi falan bipe işe yaramiyor var mi ben gibi olan napicagimi bu konuda bilemiyorum. Artik oda oype diyip kendimi avutuyorum sadece

Geçmiş olsun. 3 gün sonra yine aynı ise kan a bakıyor enfeksiyon varsa antibiyotik başlatıyorlar. Cocuk ateşli olunca anne daha çok yıpranıyor Allah kolaylık versin
Sagol canım sorma 2 gündür gram uykum yok. Uyudugunda da uyuyamıyorum mızık mızık. Babaya babanneye kimseye gitmiyo yapıstı bana

Siz yine verin insallah alir eşek ya sevmis ek gıdayı, benimkide yememek icin agizini yanlışlikla açmak acarim diye kilitliyor öyle oturuyor
İnşallah zamanla açılır iştahı
Eğer dişler geliyorsa belki de diştendir canım
Önce bende mama artı meme deniyorum ama çok az alıyor
Ek gıdayı tercih ediyor muhtemelen

İnşallah zamanla açılır iştahı
Eğer dişler geliyorsa belki de diştendir canım

Önce bende mama artı meme deniyorum ama çok az alıyor
Ek gıdayı tercih ediyor muhtemelen
Dis yok görünürde bir tane dişi çarpık geliyor herlade üst dörtlüden biri usyune gelmiş gibi duruyor

Bizim hemoglobin 13.1 çıktı ama diğer değerlere bakınca depo demirini artırmak lazım dedi microferi 1 den 1,5 a çıkardı , çok düşük çıksaydı ferrum damla verecekti. Ek gıda olayımız da sorunlu olunca demir damlasını artırmak mantıklı oldu.

Bizimkinin 11,8 çıkmış hemoglobin diğer değerleri iyi sağlık ocağı şurup verdi kendi doktoruna gittik hayır kullanma aynı doz devam et ek gıdada kan yapıcı şeylere dikkat et dedi, doktoru ile devam ediyorum ama aklım kalmadı değil yanlış mı yapıyorum diye, başka bir arkadaşıma sordum onun bebeğinin değeri bizimkinden de düşükmüş ama onun doktoru da ona aynı şekilde demiş bilemedim ki işte

Dis yok görünürde bir tane dişi çarpık geliyor herlade üst dörtlüden biri usyune gelmiş gibi duruyor
Bizim de 9 ay olana kadar hiç dişimiz yoktu , hepsi patır patır çıkıyor şimdi
Alt ikisi çıktı
Üst ikisinin de ucu görünmüş
Yan kesicilerden birinin de ucu patlamış geliyor
Dişi yok diye üzülürken 5 diş bir anda geliverdi

Benim oğlanın disi 3,aylik çıktı ama şimdi 6 tane erken cikti.

Uzman doktorlar tek bir değere bakmıyorlar bütüncül yaklaşıyorlar , demek istediğim bizim doktor hemoglobini iyiymiş bu doz yeter demedi , sizin doktorunuz da sadece hemoglobine değil , bütüne bakarak dozu yeterli görmüştür . İçiniz rahat olsun bence .

Kızlar yaa bebişine tatlı patates verenler birşey soracağım
Geri kalan patatesi nasıl saklıyorsunuz
Ya da saklıyormusunuz
Yazık oluyor çünkü bir parçasını kullanıp
Buzluğa atayım dedim ama internette atılmaz diyor
Mesela bazen kabak da ziyan oluyor
Akıl verin bana güzel annişler

Çok yararlı bir yanıt olmayabilir ama ben geri kalanını kendime haşlayıp yiyorum bana da bir öğlen öğünü çıkıyor salata gibi yapınca

Kizlar merak ettim hamileligini ozleyen var mi aranizda? Bana hep cok ozleyeceksin tadini cikar falan dediler allah biliyor hic ozlemiyorum ya ilk uc ay sabahtan aksama gecmeyen mide bulantilari, ikinci trimesterda baslayan ve dogurana kadar giderek artan cati agrilari, bebek bugun hareket etti mi kac kere etti kaygilari, en son tansiyon yukselmesi gebelik zehirlenmesi acil sezaryen ve kapanis vallahi cocuk bakmak tum zorluklarina ragmen hamileligin yaninda cok kolay geliyor bana. Ayrica iki canli olmayi da sevmedim ben dogurunca ozgurlugune kavusmus gibi oldum. Simdi bebegime yapisik yasiyorum cok da memnunum ama ayni bedende olmayi oyle herkesin dedigi gibi sevemedim yani. Hamileligim zor gecti diye mi bende mi tuhaflik var bilmiyorum. Ikinciyi dusunmuyorum ama kazara hamile kalsam o sureci tekrar kaldiramam gibi geliyor. Cocugu benim icin biri dogursa bakarim ama ne bileyim travma mi oldu ya…

Bende artık böyle düşünüp doktoruna güvenip devam ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…