2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar 9. Ayda kan tahlili verip bebeğinin kanı düşük çıkan var mı ne yaptınız ben ocean microfer kullanıyordum şimdi sağlık ocağı başka bişey verdi ama içeriğini bilmiyorum ve dişte leke yapma riski de var ne yapacağım şaşırdım

Benim kızın da düşük çıktı çocuk dr u damla sayısını arttırdı ve vitamin verdi. 1 ay sonra tekrar ölçtür dedi. Sağlık ocağının verdiğini kullanmıyorum. Dr un dediğini yapıyorum ama eskisinden daha çok ek gıda yediriyorum. Demir yapacak gıdaları arttırdım. İnşallah işe yarar

Benim de asla sağlık ocağı verdiklerini kullanasım yok direk doktoruna mesaj attım bakalım dönmesini bekliyorum, kesinlikle ek gıdada demir üstüne yoğunlaşacağım bizim 7.ay bi kan aldılar B12 de düşük gelmişti hemde baya düşüktü o, doktor bir fıs fıs vermişti ama ben onu aksatmıştım, onu aksattım ama sabah hep ceviz keçiboynuzu pekmezi karışımı veriyordum şimdi B12 üst sınırı bile geçmiş, eşimin de değerini bu pekmez yükseltmişti, kan için de üzüm pekmezine geçeceğim artık

Hangisi düşük çıktı Feritin mi , hemoglobin mi

Hangisi düşük çıktı Feritin mi , hemoglobin mi
Ferrittin üst sınırı bile geçmiş hemoglobin düşük dedi o da alt sınır 12 bizimki 11,8 yazıyor, çocuk doktoruna attım çok düşük değil kendi ilacına devam et, ek gıdada kan yapıcı şeyler ile destekle dedi hiç öyle çok düşük vs demedi

Anladım geçmiş olsun bizde haftya cumartesi gidecz kan tahlili yapacam demişti geçen ay benimki yemekte yemiyor nasıl olur bilmem

Anladım geçmiş olsun bizde haftya cumartesi gidecz kan tahlili yapacam demişti geçen ay benimki yemekte yemiyor nasıl olur bilmem
Benim denk mi geldi yoksa alakası var mı bilmiyorum ama B12 düşük olup takviye ile yükseldiğinden bu yana yemesi biraz olsun düzeldi, belki de diş sıkıntısı bitti onu da bilmiyorum, yine de 2 3 gündür gerçekten aç olduğu anı denk getirirsem verdiğimi yiyor önce ağzını sıkar olurdu iki üç kaşık sonra, şimdi de suyu bıraktı ama içmeyi

Ya benimki yemekleri beğenmiyor çünkü kahvaltı dışında agizni ilk aciyor sonra yemiyor. Mesela mantari seviyor dun yaptım yedi ama mantarda kıyma olunca yemedi başka gün sadece mantarı reddetmiyor kıymasz olursa

Bence farketmemissnzdir doktor elini şöyle on tarafa koyuyor çekiyor yani özellikle bakıyorum demiyor
Belki de ama mesela demir takviyesi de vermiyolar burda, demiri de olcmuyolar oyle allaha emanet gidiyoruz ama dunyanin en uzun yasayan insanlarinin oldugu ulke bir bildikleri vardir diye dusunmek istiyorum napayim

Sağlık ocağının verdiği v ile başlayan mıydı ona iyi değil diyorlar ben de yaptırayım ya

Atak haftasinda uyku düzensizliği oluyor mu? 40 hafta doğum tarihine göre atak dönemi gündüz uykusu resmn azaldi bugün 3.30da yatırdım 4 olmadan uyandı bikac gündür sabah ve gündüz uykusu bu şekilde

Atak haftasinda uyku düzensizliği oluyor mu? 40 hafta doğum tarihine göre atak dönemi gündüz uykusu resmn azaldi bugün 3.30da yatırdım 4 olmadan uyandı bikac gündür sabah ve gündüz uykusu bu şekilde
Benim de 2 gecedir 5 de kalıyor baya uyanıyor . Geçen doktor yine uyku gerilemesi ayı dedi. Ben bebekken 2-3 aylıkkken dinlettiğim bi müzik vardı onu açıyorum bi saat falan da zorlayınca uyuyor

Benim de 2 gecedir 5 de kalıyor baya uyanıyor . Geçen doktor yine uyku gerilemesi ayı dedi. Ben bebekken 2-3 aylıkkken dinlettiğim bi müzik vardı onu açıyorum bi saat falan da zorlayınca uyuyor
Gece genelde boyle 6 da uyanıyor bugün 6.30 ay nasil zorlanıyorum almıyorum kalkip agliyor zTen kahvalti vs hazlrmaak icin 7 de kalkiyormda o bir saat yarim saat nasıl tatli geliyor

Bizim de azalmıştı tam düzeldi derken diş huzursuzluğu geldi. Yine aynı

Selam güzel anneler

Biz ağustos sonu yurtdışı seyahatine çıktık 3 çocukla bir deli cesareti geldi ama çok yorucuydu gerçekten bebişimi de etkiledi heralde gitmeden önce sebze püresi yoğurt meyve çok güzel yiyen çocuğum orda sadece emdi ek gıda istemedi döndüğümüzde 7. Ay kontrolüne gittik 80 g almıştı sadece bir de nezle oldu döndükten sonra neyse çok şükür uzamadan iyileşti grip aşısını da yaptırdım sonra 2 dozunu da

7,5 aylıkken ilk dişimiz çıktı

Ek gıda konusunda çok kısıtlıyız tadını beğenmediği şeyi ilk 2-3 kaşıktan sonra ağzında bekletiyor kesinlikle yutmuyor. Kontrolde az aldığını görünce oyunla şarkıyla oyalamayla ek gıdaya ağırlık vermiştim heralde fazla geldi ağzını açıp alsada toksa veya sevmediyse yutmuyor ağzında bekletiyor . İlk başlarda çok üzüldüm ama sevdiği şeyleri yapıp iyice acıkmasını bekliyorum artık .

Sabah düzenli bir kahvaltımız yok çünkü öyle bir talebimiz yok bulamaç denedim tek tek denedim ona hazırladığım şeyleri ı ıh yemiyor . Ben de normalde sabah kahvaltı yapmadığım halde kendime kahvaltı tabağı hazırlıyorum ben yerken ona da tabağımdan minik minik teklif ediyorum çok az da olsa tadına bakıyor . Benim yemem bir nebze iştahlandırıyor meraklandırıyor . Doktorumuzun onayı ile rafadan yumurta sarısı veriyorum bir tek onu tam yiyor

Bıngıldağımız çok küçük ama kafa büyümesi önemli olduğu için d vit kesmedik kullanıyoruz düzenli

Dün 8 ay 9 günlükken gittik kontrole doktorumuz rengini soluk buldu tahlili erken istedi yarın yaptıracağım. Et pek yemiyor kan değerleri düşmüş olabilir

9. Ay kızamık aşısının kararını doktorumuz bana bıraktı ancak okul çağında 2 abimiz olunca yaptırmak iyi olur dedi . Bilemedim biraz düşüneceğim.

Bu arada iki kaza atlattık bir kere koltuktan düştü bir kere de bacağına sıcak çay döküldü çok şükür ki ilk müdahale ile kızarıklık bile oluşmadı Allaha şükürler olsun

Gece uykularımız fena , sabah abileri okula hazırlamak için çok erken kalkıyorum akşam pilim bitiyor artık ilk uyuyunca yatağına koyuyorum ama uyanınca yanıma alıp emziriyorum sabaha kadar yine dinlenemeden uyumaya çalışıyorum kısır döngüye girdim

Birkaç gündür ellerini iyice inceliyor elini uzatıp gel gel yapacak gibi olup ge ge sesleri çıkarıyor . Daha bilinçli daha muzip gülüyor ismini sesleniyoruz dönüp baksın diye artık oyun yaptığımızın farkında önce ismini duyunca durup gülüyor sonra dönüp bakıyor beter bişey oldu tam gün içinde kaç defa öpüp mıncırıyorum bilmiyorum artık

Seyahat dönüşü okulların açılması adaptasyon derken uzunca bir süre girememiştim sizleri de merak ediyorum naptınız okuyacağım mesajları

Belki de ama mesela demir takviyesi de vermiyolar burda, demiri de olcmuyolar oyle allaha emanet gidiyoruz ama dunyanin en uzun yasayan insanlarinin oldugu ulke bir bildikleri vardir diye dusunmek istiyorum napayim
Neresi orası ? Ben Meksika'dayim aynı şekilde hissediyorum, Allah'a emanet yaşıyoruz. Sarılık değerini bile ölçmediler , güneş banyosu yeterliymis .hergun bebeği çıplak şekilde güneşe cikariyorduk D vitamini bebek 2 aylikken başlandı sadece 1 ay kullandık , sonra gerek yok dedi doktor. Demir ilacı vermediler . Hamileyken de Dr a birşeyden şikayet etmiştim hatırlamıyorum şimdi , " akşamları yarım kadeh kırmızı şarap içebilirsin ,rahatlatır " demişti

Hahaha cok iyiymis Japonya’dayim ben de. Burda d vitamini bile vermediler ben ozel olarak istedim “gerek yok bizim ulkemizde gunes var” dediler Kisin ortasinda el kadar bebeyi nasil gunese cikartacaksam. Ates dusurucu yazmazlar, serum fizyolojik bile onermezler. Burnu tikaninca napayim dedim yemek yiyosa ve uyuyosa hicbisi yapma bebek bu burnu tikanir dedi . Asiri dogalcilar her turlu disaridan takviyeye supheyle bakiyorlar. Ama yemekleri falan cok saglikli, okullarda beslenmeye cok dikkat ediyorlar. Istatistiklerde cocuklarin en saglikli oldugu ulkelerden biri. Insallah yanlis bir sey yapmiyolardir burayi okuyunca stres oluyorum bazen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…