2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Valla şimdi asıl ben stres oldum o kadar takviye veriyorlar burda diye . D vit- demir- kullanıyor . Güneş açısından dolayı Türkiye de maalesef etkili olmuyor diyorlar .

Yurt dışında yaşayan arkadaşlara gönül ferahlığı diliyorum arkadaşlar belki de sizin doktorlar doğru olanı yapıyor hem tek bir doğru olamaz biz milletçe ilaç meraklısıyız

Yurt dışında yaşayan arkadaşlara gönül ferahlığı diliyorum arkadaşlar belki de sizin doktorlar doğru olanı yapıyor hem tek bir doğru olamaz biz milletçe ilaç meraklısıyız
Benim turkiye’den calpol getirmisligim var insan acil durumda bir sey olsun istiyor. Hamileyken turkiye’deki kadin dogumcuma folik asit disinda bir takviye yazmiyorlar diye yakininca turkiye amerikan ekolunu takip ediyor ama merak etme japonlar isini bilir demisti. Yani turkiye’deki doktorlar da kafalarina gore is yapmiyor. Dedigin gibi tek bir dogru yok bence de ben japonlari takviye konusunda fazla tutucu buluyorum. Artik tum vitaminleri eskiden oldugu gibi sadece gunesten ve gidalardan alma sansimiz yok, hayat tarzimiz degisti. Ama turkiye’de de cok fazla antibiyotik yaziliyor. Orda olsam buna dikkat ederdim. Enfeksiyon oldu mu hemen yaziyorlar halbuki viral enfeksiyonlarin cogu antibiyotik istemiyor bile

Bal bide yumurta sarisiverilmez

Her ülke kendi yaşam standardına göre yaşıyor takilmayin. Ülkemiz güneş bakımından zengin, yoldan kanda.d vit bakilsn çoğu kişi alt ya d alt sinirda. Kan desen Türkiye'de genelde düşük bence bizim yaşam seklimize görede önlemler aliniyor
Eminim.orada gozlemlemislerdir ona göre davranıyorlardir. Yalniz burun acma heryerde vardır acaba ne düşünüyorlar

Japonlar gunese semsiyeyle cikiyor nasil d vitamini aliyolar anlamadim ben turkiye’den d vitamini de getirdim veriyorum ama demiri kafama gore veremeyecegim icin almadim. Burun acma icin fazla temizlemek burnun dogal mukozasina zarar verir, sonrasinda kuruluk vs yapabilir o yuzden cocuk cok rahatsiz degilse elleme demisti

Kızlar selam
Ek gıdaya geçtiğimizden beri bizim mama+anne sütü alma sayımız çok azaldı
Sizlerde durum nasıl
Beyefendi ek gıdayı mama ve anne sütüne tercih ediyor
Halbuki doktor 1 yaşına kadar ana öğünümü anne sütü ya da mama demişti
Ama zorla içiriyorum resmen
Sizde durumlar nasıl kızlar

Valla yemeyen cocukta zor napacaz bu bebisleri bilmem doktor sorun yok diyorsa yoktur takilma

Ya ek gıdayı seviyor yiyor ama anne sütü ve mamayı istemiyor artık
Biz de öyleyiz ek gıdayı önce ve iyi yerse emmiyor , emerse peşine genelde ek gıda istemiyor . Sağlık otoriteleri 6-9 ay %80-90 ana öğün süt olmalı dediği için ben önceliği emzirmeye veriyorum sonra doymadıysa ek gıda veriyorum bazen yiyor bazen istemiyor bir standardımız yok

Kizlar uygun fiyatli olmak zorunda diil ama olsa iyi olur :) onceligim
Kullanisli, saglam, guvenli, pratik kaldirildiginda cok
Yer kaplamiycak bir oyun citi. Salona koyarim buyuk olasilikla ama salonum da oyle aman aman buyuk diil. Onerisi olanlar kullananlar paylasirsa benimle de cok sevinirim.

Canim bence gardolaps ya da dolaptan bak. Ben geçen baktim 750 kullanılmamış bulmuştum. Bu tür seyler icin oraya baksan iyi olur

Üzgünüm ama diş ateş yapmaz diye açıklama yapmayan doktor kalmadı terlemiş üşümüş olabilir inş viral değildir gözlemleyin 38 de şurup veriyorum ben
Evet doktora gittik malesef biraz bogazı kızarmıs viraldir 3 gün takip edelim hemen antibiyotik başlamayalım dedi. Ama ateşi hiç düşmüyor. 4 saat aralıklarla veriyorum en düşük 37.5 oldu. En yüksek de 39 u gördük

Geçmiş olsun. 3 gün sonra yine aynı ise kan a bakıyor enfeksiyon varsa antibiyotik başlatıyorlar. Cocuk ateşli olunca anne daha çok yıpranıyor Allah kolaylık versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…