2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bizim diş dönemi böyle sıkıntılı. Sürekli meme versek doymaz ki artık büyüdüler. Ben de böyle tükenince ayağıma 2 yastıkla yatırıyorum kafası havada kalıyor. Güldürüp oynatıp bir yandan da ağzına kaşıkla veriyorum. yoğurt, mama, kahvaltısı.. Oturarak yemiyor. Yese de geri tükürüyor yarısı dökülüyor. Böyle yapınca mecbur yutuyor. Belki yanlış yapıyorum ama aç kalmasına da dayanamıyorum. Midesi daha da küçülmesin diye ara sıra böyle yapıyorum.

Bir arkadaşım ilk çocuğunu böyle beslemişti ve çocuk yemek travması yaşadı sanırım . 10 yaşında hala 5 tane şey zor yiyor . Tavuk patates vs gibi

Bir doktorun yazısında okumuştum, ek gıda teklif edeceğiniz zaman bebeğiniz çok aç ya da çok tok olmamalı diye. 6.30-7 gibi emzirip 10 gibi kahvaltı ardından uyutmayı deneseniz işe yarar mı acaba?

Bir doktorun yazısında okumuştum, ek gıda teklif edeceğiniz zaman bebeğiniz çok aç ya da çok tok olmamalı diye. 6.30-7 gibi emzirip 10 gibi kahvaltı ardından uyutmayı deneseniz işe yarar mı acaba?
O zaman da cok uykusu oluyor. 4.30 emzirdim en son ,birazdan 7.20 e, kahvaltı hazır bakalim bugün ne olack

Küçükken beslenmeye bağlıyorum ben o sebeple hiç ısrar etmiyorum korkudan
Korkudan bende hiç yemek konusunda ısrar edemiyorum sabah yumurta vermek istedim almadı ara verdim bir süre sonra tekrar verdim tabi emmedi o arada açtı yani yine almadı ama hemen emdi, yoğurt peynir asla yemiyor mesela hele yoğurtta öğürüyor sadeyse havuçluysa yiyor tadına da baktım ekşi değil,inşallah diş sürecindendir diye umut etmeye çalışıyorum yoksa böyle nasıl doyacaklar ki

Bende çok erken yediremiuorum. Yumurtayı yani kahvaltıyı ilk uykusundan sonra yediriyorum. Aman aman yemiyor zaten sonra muhallebili bir şeye katarak biraz veriyorum. dün öğürdü mesela bugün yumurta vermeyeceğim.

Bende çok erken yediremiuorum. Yumurtayı yani kahvaltıyı ilk uykusundan sonra yediriyorum. Aman aman yemiyor zaten sonra muhallebili bir şeye katarak biraz veriyorum. dün öğürdü mesela bugün yumurta vermeyeceğim.
Yine en iyi hep birlikte sofradaysak yiyor onu fark ettim, kahvaltı ürünleri ile arası yok ama bizim yediğimiz normal tuzlu salçalı yemekten biz de yerken ufak ufak versen alıyor ama ona özel tuzsuz bebek için yemek yap yok asla ağzını açmaz o kadar organik farklı unlar tarhana vs aldım dolapta kaldı

Tabiki tercihleri bizim yemekleri olur keşke hiç tattırmasaydın dicem ama çaresizlik işte . Tuz 1 yaşa kadar bebeğe vermeyin diyorlar . Keçi boynuzu unlu yumurtalı pankek vs mi denesen bizimki bayılarak elinde yiyo onları . Un tatlı oluyor . Bide hurma özü aldım onu gezdiriyorum bazen bi yemeğin üstüne

Bizim yemekleri bari yediğini görünce bir anda değil ama kademeli tuzu azaltıp bitirdim ama salçada illaki az da olsa oluyor tabi, pankek işini haftasonu bende deneyeceğim inşallah bunlar bari hoşuna gider, keçi boynuzu ürünlerini de haftada belli seviyede verin diyorlar onunda fazlası bişeye etki ediyormuş çok şaşırdım

Ama sanki yediğini ne unu 3 ısırık haftada 3 gün. ver bir şey olmaz. Ben bir de salça aldım tuzsuz sen de alabilirsin

Benim de öyle çok uykusu olunca da yemek istemiyor . Belki hazır değildir stres olmayın hazır hipp mamaları var onlardan bi deneyin
Sabah yine zorla oldu bikac lokma verdim aslında böyle olsun istemiyorum. Benim kardeşime annem yedirememisti ,yengem kardeşimi bacağının arasina sıkıştırdi ağzına zorla vermişti o görüntüyü unutamıyorum , esim yakinda o moda geçeceksin görünen o diyor . agizni ilk açıyor veriyorm ama verir vermez birden kafasini salliyor daha açmıyor. Sadece salatalık verirsem açıyor. Hippi tatilde denemiştim yememisti ya muhallebi yese irmikli onuda çok yemiyor ama bazen yiyor sorun olur mu?
Eşime bişey yapalım doktora götüreyim bisey yapalım diyorm,doktor ne yapacak diyor

Benim bebekte reflü var bir de, araştırdım iştahsızlık yapıyor. Doktor lansor verdi. Bir ay sonra bakalım belki iştahı artar

Muhallebi verin bence hem midesi alışsın. Muhallebinin arasına örneğin biraz yumurta koyun kaşığa. Kakalamaya çalışın yani. Travma oluşmazsa bence zamanla hepsi yer bilinçlenince. Ben bi ara su içmeye zorladım su görünce ağzını kitliyordu. Bence doktora da gidebilirsiniz ama bi gözleminiz var mi mesela benimkinin reflüsü var o etkiliyormuş

Ben goturdum doktora cunku benimki ek gida almazken sutu de cok az iciyordu. Adama yanip yakildim adam beni hic ciddiye almadi (ustelik o ay sadece 80 gram almisti) ve cocugun yememesinden cok benim davranisima odaklandi. Zorlarsan ilerde hic bas edemezsin, travma olur vs dedi, elime blw kitabi tutusturdu yurtdisinda oldugum icin mi boyle bilmiyorum turkiyedeki doktorlar daha cok takiliyor galiba ama gercekten de sonraki ay bir kilo aldi acigi kapatti. Ki benim oglum cok minik 2 kilo dogdu, hala daha 8 kilo yoktur. Ona ragmen telaslanmadi. Bilemiyorum yani bazen biz gereksiz strese giriyoruz bence. Cocuk alacagini anne sutunden/mamadan aliyor kendini ac birakmiyor aslinda.

Senin dediklerin beni hep bi rahatlatıyor bu sabahta sakinledim şükür

Ya doktor taksin yeter diyor bu ara. Tatmiyor hergun bugün farklı olacak diyorum zorla vermeyecem ama zorliyorum büyük oğlumda böyleydi asla takılmayacam dedim ama elde değil. Gecen ay 8500 du bu ay 8950 biraz cok az yiyordu ama iki haftadır hiç yediremiyorum. Bakalım illa ki düzelecek böyle gitmeyecek demek ki istemiyor.

Benimkisi 8 kilo bence çok takıyorsun ne olabilir yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…