2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ya ben eline salatalik vs hiç vermedim ikinci cocuk ama birden kocaman koparsa diye korkuyorum. Nasil veriyorsun eline ve neler veriyorsunuz
Ben buradaki doktorum eline her seyi verebilirsin dediginden beri veriyorum. Simdiye kadar sadece kofteyle sorun yasadim cok buyuk parcalar koparmis ve kuru oldugu icin yutamamis bogulur gibi oldu. Bir daha kofte vermedim eline. Kaygan seyleri buyuk koparsa bile bir sey olmuyor. Salatalik mesela ya tukururek cikartiyor ya da biraz oguruyor. Ogurmesinden korkmayin, bebeklerin ogurme refleksleri bizden hassasmis yani daha bogaza uzakken oguruyorlar hemen. Bir de bebek krakeri gibi agizda eriyen seyler verebilirsiniz, turkiyede migrosta da vardi gormustum.

Ben buradaki doktorum eline her seyi verebilirsin dediginden beri veriyorum. Simdiye kadar sadece kofteyle sorun yasadim cok buyuk parcalar koparmis ve kuru oldugu icin yutamamis bogulur gibi oldu. Bir daha kofte vermedim eline. Kaygan seyleri buyuk koparsa bile bir sey olmuyor. Salatalik mesela ya tukururek cikartiyor ya da biraz oguruyor. Ogurmesinden korkmayin, bebeklerin ogurme refleksleri bizden hassasmis yani daha bogaza uzakken oguruyorlar hemen. Bir de bebek krakeri gibi agizda eriyen seyler verebilirsiniz, turkiyede migrosta da vardi gormustum.
Ya anlamıyor gibi dusunmezseniz salatalığı uzun ikiye bölüp veriyorsunuz değil mi? Aklima geldi hiçbir sey yemiyor diyorum ama salatalığı cok seviyor sipa

Ben dün sey yaptım bende beğendim,bi cay bardağı su ile irmiği pişirdim. Armut vardı rendeledim tadi cok yok gibiydi birazds olgun erik rendeledim , 4tane hurmayi suda bekletip kabuğunu soydum kattim hurmalar cok ayrılmadı blender yaptım bir cay kaşığı kadarda pekmez koydum. Tadi hos oldu bence
Deneyeyim kendi yaptiklarimi ben de begenmiyorum zira 😂

Allah askina ben ne yapacağım bilmiyorum hiçbir sey yemiyor abarti gibi gelebilir ama yemiyor hele iki haftadır hiç hepsi çöpe gidiyor .bir iki gün sadece anne sütü mü versem ne yapayım bir yol gösterin. O yemeyince cok sinirleniyorum eşime sariyorum . Böyle icime bişey oturuyor. Eşim sadece dinliyor cevapta vermiyor daha cok sinirleniyorum. Bişey dese kavga etsem
Bu aylık diğer bebekler nasıl bilmiyorum ama benim kızım sabah peynir avakado yada yumurta mı yiyecek yumurta çeyrek sarı, avakado bir çay kaşığı dolusu kadar, peyniri de ilk almada anlayıp sonra almaz bunlar hepsi bir arada değil ha ayrı ayrı düşün yok yemiyor yani, tarhana tövbe sevmedi, yoğurt sevmedi belki de alerji diyeti etkiledi bilmiyorum 🤷‍♀️ama aynı yoğurdu havucu tarator için pişirip karıştırayım farklı günlerde iki yemek kaşığı ölçüsü yedi şok oldum meyve ile yememişti mesela, eti de küçük küçük kendi elim ile verince yiyor, diğer yemekleri de bizim yaptığımızdan yiyor ona has yapılan hiç bişeyi yemiyor, yediği de iki üç mama kaşığı bu 🤦‍♀️

Kizlar benim bebegim cok istahli degil ama tam bir avokado canavari cikti. Biraksam bir avokadoyu tek basina yiyecek. Normalde hic meyve yemeyi sevmiyor hatta tatliyla arasi yok. Bunun disinda tarhana, yogurt ve peynir seviyor diyebilirim. Geri kalan seyleri zor yediriyorum. Siz de bebislerin varsa garanti yedigi seyleri yazsaniza hepimize fikir olur ben hic kestiremiyorum bazen ne yiyip yemeyecegini
Brokoli yapıyorum içine pirinc katıyorum onu cok seviyor. Bir de sebzeli sehriye aldım onu yaptım ondan da sevdi. Meyve sevmiyor benim ki de. Zorla yiyor

Bu aylık diğer bebekler nasıl bilmiyorum ama benim kızım sabah peynir avakado yada yumurta mı yiyecek yumurta çeyrek sarı, avakado bir çay kaşığı dolusu kadar, peyniri de ilk almada anlayıp sonra almaz bunlar hepsi bir arada değil ha ayrı ayrı düşün yok yemiyor yani, tarhana tövbe sevmedi, yoğurt sevmedi belki de alerji diyeti etkiledi bilmiyorum 🤷‍♀️ama aynı yoğurdu havucu tarator için pişirip karıştırayım farklı günlerde iki yemek kaşığı ölçüsü yedi şok oldum meyve ile yememişti mesela, eti de küçük küçük kendi elim ile verince yiyor, diğer yemekleri de bizim yaptığımızdan yiyor ona has yapılan hiç bişeyi yemiyor, yediği de iki üç mama kaşığı bu 🤦‍♀️
Bizim yemekleride denedim valla cok ilginç bişey var hiçbir sey sevmemesi imkansız geliyor

Allah askina ben ne yapacağım bilmiyorum hiçbir sey yemiyor abarti gibi gelebilir ama yemiyor hele iki haftadır hiç hepsi çöpe gidiyor .bir iki gün sadece anne sütü mü versem ne yapayım bir yol gösterin. O yemeyince cok sinirleniyorum eşime sariyorum . Böyle icime bişey oturuyor. Eşim sadece dinliyor cevapta vermiyor daha cok sinirleniyorum. Bişey dese kavga etsem
Mrb, bende bilemedim, sadece sekerli, meyve ezmesi bayiliyor. Diger turlu yedirmek zor oluyor acikcasi 2, 3 kasik yese iyi... Sadece beyaz balik tane tane agzina veriyorum onu yiyor, ama karistirip pure halinde verince begenmiyor sanki kasigi sevmedi gibi. Buyuk parca verebilirsiniz dedi doktor ama cok korkuyorum ben o yontemden. Belki isine yarayabilir, baska deneyen varsa buradan yazsin (bunu üstte yazanlar olmus :) )..

2-3 kaşık verin yerse de devam etmeyin. Kaldırın. Sonraki gün yine 2-3 kaşık verin, yerse 1-2 kaşık daha verip kaldırın. Üstüne emzirmeyin ama, karnı çok aç değilken yapın. Bende işe yaradı bu. Yemesi için zorlayınca kaşık fobisi olmuştu başta, böyle aştık. Belki sizde de işe yarar. Ama sevmediği sebzelere tepkisi çok büyük oluyor bizimkinin. Mesela brokoli daha diline değdiğinde (ağzının içinde bile değil) öğürtüp kusturuyor kendini. Ben de vermiyorum. Başka yemeklerin içinde de tadını alıp öyle yapıyor. Brokoli bir süre yemese de olur, yediklerinden devam ediyorum.

Ya önceden 4-5 kaşık yiyordu hani azdi ama yok asla almiyor bazen zorla veriyorum. Muhallebide aynı yemiyor dün yaptım ilk aldi sonra kafasını çevirdi durdu
Yeterince acıkmıyor olabilir mi? Ben yatırmadan 1 saat önce yediriyorum veya emziriyorum sonra 1 saat uyku düşünelim kalkıyor 1 saat sonra yediriyorum.3 saat bi şey yememiş oluyor

Ya ben eline salatalik vs hiç vermedim ikinci cocuk ama birden kocaman koparsa diye korkuyorum. Nasil veriyorsun eline ve neler veriyorsunuz
Vallahi ben neredeyse her şeyi veriyorum mücver pankek bebe bisküvisi pazı sarma yumurta yapıyorum içine un koyuyorum biraz kıvamlı oluyor onu eline veriyorum

Vallahi ben neredeyse her şeyi veriyorum mücver pankek bebe bisküvisi pazı sarma yumurta yapıyorum içine un koyuyorum biraz kıvamlı oluyor onu eline veriyorum
Onlari veriyorum ama salatalık havuc sert geliyor.zaten yiyecek şeyleri eliyle sıkıp atiyor.normalde herşeyi agizna alır ama yiyecek şeyleri ufakayip atiyor. Hatta mama sandelyesinin önüne koyuyorum görmeye bile tahammülu yok.

Yeterince acıkmıyor olabilir mi? Ben yatırmadan 1 saat önce yediriyorum veya emziriyorum sonra 1 saat uyku düşünelim kalkıyor 1 saat sonra yediriyorum.3 saat bi şey yememiş oluyor
Canim sabah 6.30 gibi uyaniyor ben 7.30- 8 civarı hazırlamış oluyoruz ac olması lazım ama almiyor. Sonra emziriyorum. Mesela 10 da uyuyor 12.45gibi uyaniyor ,1.30 da yediriyorum ama parkta yedirirsem yiyor ama hep parkta yiyemez ki anca bir öğün hadi bu havalarda

IMG_6318.jpeg
10+2 tahmin alalım teyzoşlar

Kızım da bişi yemiyor. Hele hele ben kaşıkla bişi vermeye kalksam ağzını açmıyor hatta ağlıyor. Mamalar yapardım yok. Ben de ne yerse yesin kafasındayım artık yani yeter ki yesin belki mama püre tarzı şeylerden hoşlanmıyordur diye düşündüm. Ablası da öyleydi çünkü püre tarzı şeyler yemezdi. Eline çubuk tarzı sebze veriyorum onu da atıyor. Bugun etli pilav yapmıştım. tabağına koydum mama sandalyesine oturttum eliyle sıka sıka yedi. Öyle seviyor. Sen de bir dene istersen canım

X