2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ve ben bu çocuğa yemek yediremiyorum öğlenleri parkta yediriyordum ama bugün çıkmadık. Hayır kış gelecek o zaman ne yapacam. Tadina baktım hurmalı muhallebi yaptım gayet güzeldi ama yemedi.
Bufun bir doktor tarif vermd salça evde bebek salçası yok sirf yemeğine tat olsun icin yaptim. Yok allah yok bizim yenekten bile verdim asla almıyor meyve filan seviyor. Şimdi köfte yapacm ama yetmeyecek, hergun kuzu kıymalı yemek, yumurta çöpe gidiyor cok üzülüyorum
Benimki de bir gun yiyorsa ertesi gun iki lokma alip kafasini ceviriyor. Surekli ayni yerde oturarak yemekten de sikiliyor cogu zaman kucagimda gezdirerek yediriyorum kollarim kopuyor

Arkadaşlar Hepsiburada da e bebegin çelik mama termosu 240tl .5saat sicak tutuyormuş dışarıya yemek götürmek icin almak isterseniz.

Şu gri olan değil mi ben onu hamileyken almıştım gerçekten çok kullanışlı çıktı
Cift Vakumlu sanirim senin dediğin gri ,o degil😂😂 orta karar olan hahah o dun indirimdeymis ben kaçırdım

Eklentiler

• Screenshot_2023-09-18-12-35-26-33_8e92da805446de3460a04639a669955c.jpg
    Screenshot_2023-09-18-12-35-26-33_8e92da805446de3460a04639a669955c.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 55
Cift Vakumlu sanirim senin dediğin gri ,o degil😂😂 orta karar olan hahah o dun indirimdeymis ben kaçırdım
Yorgunluktan telefon ele alıp indirim mi takip edebiliyoruz da 😂ben ne aldımsa hep hamileyken almışım ama aldığım kaşıktan memnun değilim wee baby almıştım yumşak iyi güzel ama sıvı şeyler dökülüyor yamulunca 😒

Şu gri olan değil mi ben onu hamileyken almıştım gerçekten çok kullanışlı çıktı
Yani benimki cok yemediginden c
Yorgunluktan telefon ele alıp indirim mi takip edebiliyoruz da 😂ben ne aldımsa hep hamileyken almışım ama aldığım kaşıktan memnun değilim wee baby almıştım yumşak iyi güzel ama sıvı şeyler dökülüyor yamulunca 😒
Ben kac kasik aldim kimini kaynatirken sapini erittim şimdi tatli kaşığıyla veriyorum 😂😂 yine var kaşığı onuda arada kullaniyorum. Ama genelde elimden yiyor cok midem bulanıyor bazen

artık emmekte yetmiyor çünkü büyüyor 🥰 uyutmak için ne çaba size yazık inanım her bebek memede uyumak ister. Benim de öğretmem zaman aldı ama şimdi kısa sürede odasında önce kucağımda 10 dk şarkı söylüyorum. Sonra yatağında 10 dk pişpiş gibi uyuyor . Ama ben idare ederim 2 yaşına kadar diyorsanız böyle gitsin tabi.
Mrb, simdi oglum nerdeyse her gece 1/ 2 kere uyaniyor, yani tamamen degilde mizmizlaniyor. bizde aramiza aliyoruz hemen uyuyor sonra uzun sure sonra yatagina kaldiriyorum

Ve ben bu çocuğa yemek yediremiyorum öğlenleri parkta yediriyordum ama bugün çıkmadık. Hayır kış gelecek o zaman ne yapacam. Tadina baktım hurmalı muhallebi yaptım gayet güzeldi ama yemedi.
Bufun bir doktor tarif vermd salça evde bebek salçası yok sirf yemeğine tat olsun icin yaptim. Yok allah yok bizim yenekten bile verdim asla almıyor meyve filan seviyor. Şimdi köfte yapacm ama yetmeyecek, hergun kuzu kıymalı yemek, yumurta çöpe gidiyor cok üzülüyorum
Mrb canim, benimkide bazen begenmiyor en cok meyve ezmesi , puresi seviyor sekerli ne varsa. Digerleri bazen cope gitmesin diye ben yiyorum ev yapimi olanlardan, atistirmalik gibi dusunuyorum kucucuk porsiyon, babasi asla yemek istemiyor, bebege ozel yapiyoruz tuzsuz, kendimize baska yemek. Bende dert ediyordum, simdi akisina biraktim bazen istahli oluyor bazen daha az, ogle yemegi zorlaniyor bazen... sutunu icsinde icim rahat oluyor ama bu ek gida yavas yavas ilerliyoruz biz :KK70:

Gündüzleri bebeği çok uyumaya başlayan var mı , güncelleme geldi galiba . Aslında uyku süresi kısalması gerekmez mi . Gündüz bi yatıyor 2 saat , kalkıyor 2 saat sonra bi daha uyumak istiyor
Bizim de öyle oldu gibi ve bendeki uyku planlama kartına göre normal. 9-10 aylıkları ve karşılaştırma için 7 aylık olanı ekliyorum. Kısa ve çok uyku yerini en az 1,5 saatlik 2 uykuya bırakıyor gibi.

Eklentiler

• IMG_2060.jpeg
    IMG_2060.jpeg
    73,5 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_2061.jpeg
    IMG_2061.jpeg
    73,2 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_2058.jpeg
    IMG_2058.jpeg
    98,1 KB · Görüntüleme: 34
Gündüzleri bebeği çok uyumaya başlayan var mı , güncelleme geldi galiba . Aslında uyku süresi kısalması gerekmez mi . Gündüz bi yatıyor 2 saat , kalkıyor 2 saat sonra bi daha uyumak istiyor
Mrb, benim oglum onceleri gunduz uykulari kisalmisti yarim saate dusmustu. Simdi sabah ilk uyku 2 saata kadar uyudugu oluyor. Hergun yeni birsey ogreniyorlar belki yoruluyor diye dusunuyorum , birde ek gida az da olsa biraz daha cok yiyor. Belki sindirim sistemi vucudu yavaslatiyor, daha derin bir uykuya daliyordur diye dusundum kendimce. Yinede doktorumuza sorucam. Bebekler uyudukca buyuyor derler birde, endise edilecek durum degildir hastalik yoksa eger, hastalik gecirince cok uyuyordu o baska..

Mrb, benim oglum onceleri gunduz uykulari kisalmisti yarim saate dusmustu. Simdi sabah ilk uyku 2 saata kadar uyudugu oluyor. Hergun yeni birsey ogreniyorlar belki yoruluyor diye dusunuyorum , birde ek gida az da olsa biraz daha cok yiyor. Belki sindirim sistemi vucudu yavaslatiyor, daha derin bir uykuya daliyordur diye dusundum kendimce. Yinede doktorumuza sorucam. Bebekler uyudukca buyuyor derler birde, endise edilecek durum degildir hastalik yoksa eger, hastalik gecirince cok uyuyordu o baska..
Hasta değil ama gündüz çok uyursa gece uyumaz diye korkuyorum . Uyandırmakta istemiyorum ne yapsam bilemedim

Bizim de öyle oldu gibi ve bendeki uyku planlama kartına göre normal. 9-10 aylıkları ve karşılaştırma için 7 aylık olanı ekliyorum. Kısa ve çok uyku yerini en az 1,5 saatlik 2 uykuya bırakıyor gibi.
Teşekkür ederim bu çok iyi oldu aynı 7. Aydaki gibi düzeniydi şu an 9. Ay kartta yazan gibi sanırım ama arada da uyuyor belki de bu plana göre uyarlasam iyi olur . İçim rahatladı sağolun

Ay iyi ha ri sağolasın içim rahatladı
İlk 2 saat uyuduğu zaman başında nöbet bekledim ateşi mi var hasta mı diye baktım iyi sonra dedim bittik gece uyumaz yok gece de uyudu bir iki gün daha baktım 6 da uyanan kız artık 8 gibi uyanıyor 12 ye gelmeden ilk uyku saat 3 ile 4 arası da hangi zaman belli olmaz 2. Uykuya geçip bir uyku kısmını düşürdü 7 yerine 8 oldu gece uykusu bu düzende bir haftadır onun sancısı varmış meğer uyku sayısı düşürüp süreyi arttırmaya gidiyormuşuz, misal bununla birlikte bizimki hiç yuvarlanmıyordu o da geldi 😅kendisi az yavaş bu konuda 🙈

İlk 2 saat uyuduğu zaman başında nöbet bekledim ateşi mi var hasta mı diye baktım iyi sonra dedim bittik gece uyumaz yok gece de uyudu bir iki gün daha baktım 6 da uyanan kız artık 8 gibi uyanıyor 12 ye gelmeden ilk uyku saat 3 ile 4 arası da hangi zaman belli olmaz 2. Uykuya geçip bir uyku kısmını düşürdü 7 yerine 8 oldu gece uykusu bu düzende bir haftadır onun sancısı varmış meğer uyku sayısı düşürüp süreyi arttırmaya gidiyormuşuz, misal bununla birlikte bizimki hiç yuvarlanmıyordu o da geldi 😅kendisi az yavaş bu konuda 🙈
Hızlı olsa ne olacak maratona mı katılacak boşver 2 yaşından sonra hepsi aynı zaten 😂

Benim bebis 10da yatıyor 2.5 saat uyuyor sonra 3.30 gibi uyuyor iki saat uyuyordu ama iki gündür 1saat uyuyor

Kiyma, irmik ,nane soğan demi peki sulu koftenin suyunu nasıl yapıyorsun, kendimizle sogan ve salça kavurup su yapiuiriz ya bebise nasil yapıyorsun
Canım küçük bı patatesi önden atıyorum tencereye az tereyağ yada zeytinyağı su koyupm sonra kıyma soğan kıvama göre irmik nane minik top köfte ypip ardindan patatesli suya saliyorum. Ezip veriyorum. Bundan bikac kaşık yerse ne ala diyorum kalanı ablası yiyor 🤭

Eklentiler

• IMG_20230919_192604.jpg
    IMG_20230919_192604.jpg
    93,4 KB · Görüntüleme: 34
X