2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Günaydın herkese dün dr kontrolü vardı güzel herşey şükür tek öğüne devam dedi 7. Ayda yumurta sarısına başlayacak inşallah sebze ve meyveleri geçtik yoğurtta da sıkıntımız yok,birkaç gündür kabızdı dr ek gıdaya geçiş sürecinde olabiliyor dedi fitil önermedi refloor sprey alırsın probiyotik dedi,kan ilacı d vit. Devam, seri dönmeye geçemedi henüz gece dönüyor minik merdanem tekrar dönemediği için sürekli ağlama modunda ,dişimiz çıkmadı🫢burda dişi çıktı galiba diye ortağı velveleye vermiştim en geç bizimki çıkacak galiba 😂
Kabızlık bizde de var ne kadar süre oldu sizin..

Sürekli dönüyor uykusundan da bu sebeple uyanıyor hatta bi anda ellerinin üstünde olduğu için ama emekleme yok. Bizimki tembel herhal yüzüstü döndüğünde oyuncağa gitmek için pek çabası yok direk mızlıyor 🫠
İşin kolayını biliyor nasıl olsa anne verir 🤣🤣 hazır hissedince yapıyolar galiba.bizim ki yüz üstü yatınca dönemedi baya bi yeni yeni döndü işte.

Yok kesmiyor ben artik bisey sermiyorum dünden beri ,çünkü heryere gidiyor ,ya parkeyi resmen emerek yalıyordu.ve hiç durduramiyorum oda oda geziyor
Yemek verdiğimde öğürüyor yerleri yalarken hiç sesi çıkmıyor 🤣 dizleri kızarıyormu ya.bizimki çok zorluyor kendini sürünecem diye dizler kıpkırmızı.dizlik taksam durdurur mu bilmiyom

Biz dün 6. ay kontrolüne gittik . Doktorumuz daha ben sormadan söyledi seyahatte ve kışın kavanoz meyve pürelerinden verebilirsin dedi .Kışın meyve çeşiti az olduğundan seyrek olarak kayısı şeftali gibi seçeneğin olması açısından . Yoksa rutinde önermiyorum dedi . Belki yurt dışı seyahatimiz olabilir . İlk kez bebekle gideceğim için ne var ne yok hiç bilmiyorum kaşık mamasını sordum tahıllı vs ona da ok dedi seyahat için . Emzirdiğim için zaten mutfağınla gideceksin dedi ☺️ verecek bişey bulamazsan da emzir dedi .
Meyve püreleri için marka söyledi mi :)

IMG_2692.jpeg

Kızlar benim oğlum alttan iki dişi 5. Ayda çıkarmıştı yaklaşık 7 aylık olucak üstten 4 dişide çıktı gerçekten rekortmen bir çocuk maşallah😂 sorun şu her emmede çok fazla canım acıyor ve genelde sonu kanatarak bitiyo. Buna bir öneriniz varmı ? Veya göğüs acımı alacak bir öneriniz?

Yemek verdiğimde öğürüyor yerleri yalarken hiç sesi çıkmıyor 🤣 dizleri kızarıyormu ya.bizimki çok zorluyor kendini sürünecem diye dizler kıpkırmızı.dizlik taksam durdurur mu bilmiyom
Dizlerinde kızarıklık yok komando gibi hizli hİzli gidiyor. Önceden odadan cikmiyordu , niye çıkmıyor derken hata etmişim ben üç gündür cok zorlanıyorum asla durmuyor. Sürekli tirmanmak istiyor

Dizlerinde kızarıklık yok komando gibi hizli hİzli gidiyor. Önceden odadan cikmiyordu , niye çıkmıyor derken hata etmişim ben üç gündür cok zorlanıyorum asla durmuyor. Sürekli tirmanmak istiyor
😅 peşinde koşturmaca zor valla .ya bizim ki bildiğin zorlana zorlana sürünüyo emeklemiyo daha belki ondan dizler çok fena

Demir için microfer kullandık çalkalama ile geçmeyen dibindeki çökelti hoşuma gitmeyince bestiron damlaya başladım dr un da önerisiyle . Yalana yalana içti 😅 benim bile canım çekti. Demir içirmekte zorlanan varsa aramızda aklında olsun

Aa çok ilginç bizimki hiç sevmedi onu yüzünü buruşturarak zorla içiyo
Siz öyle diyince tadına bakıyım dedim yağlı tatsızlıkla hafif ekşilik arasında portakal tadında bişey 😆 benim oğlan ekşiyi seviyor kesin çünkü sab simplexi de aynı böyle yalana yalana içiyordu 1 aylık civarında , bende tadı tatlı sanmıştım bir gün merak edip baktım baya ekşiymiş 😂

Demir için microfer kullandık çalkalama ile geçmeyen dibindeki çökelti hoşuma gitmeyince bestiron damlaya başladım dr un da önerisiyle . Yalana yalana içti 😅 benim bile canım çekti. Demir içirmekte zorlanan varsa aramızda aklında olsun
Bizim de aynı dibinde çökelti var bozuk mu Acaba

Bizimkinin kokusunda renginde ve tadında bozukluk hissetmedim daha çok formülasyon hatası gibi geldi bana sorucam firmasına ama neden öyle olduğunu
Sorunca cevabı yazar misniz? Ben dibine hic dikkat etmedim, nerde muhafaza edoiordunuz ben yatak odasinda komodinin üstüne koyuyorum sabah ilk uyaninca veriyorum, sonnra emzirip d vit sikiyorum agizna yanlış yerde mi duruyor acaba benimki

Sorunca cevabı yazar misniz? Ben dibine hic dikkat etmedim, nerde muhafaza edoiordunuz ben yatak odasinda komodinin üstüne koyuyorum sabah ilk uyaninca veriyorum, sonnra emzirip d vit sikiyorum agizna yanlış yerde mi duruyor acaba benimki
Odanızın derecesi 25 derecenin altındaysa hiçbir sorun olmaz aslında . Ben de klima olduğu için salonda muhafaza ediyordum .Her kullanımdan önce çalkalıyordum 0,5 ml kullandığım için 2 ayda bitti acaba tüketimi uzun sürdüğü için mi diye de aklıma geldi. Tabi ki sorunca size de bilgi veririm .

Odanızın derecesi 25 derecenin altındaysa hiçbir sorun olmaz aslında . Ben de klima olduğu için salonda muhafaza ediyordum .Her kullanımdan önce çalkalıyordum 0,5 ml kullandığım için 2 ayda bitti acaba tüketimi uzun sürdüğü için mi diye de aklıma geldi. Tabi ki sorunca size de bilgi veririm .
Ben kan ilacı olarak sidefer kullanıyorum. 5 damla. Dolapta yumurta kısmında saklıyorum. 1 ay içinde bitmedi. Mecburen bitmeden yeni aldım . Sizin kullandığınızda 4 hafta içinde tüketilmesi gerekir diye yazmıyor mu.

X