2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Tabloyu paylaşır mısın? Ama sebzede kalmadı 😁 ben bezelye,semizotu ve fasulye verecem sonra yoğurt ve kefir diyorum, en son meyve verecem. Sonra karıştırarak kiymayla verecem
Her ürünü 3 gün veriyorum toplam 10 ürün var. Kayısı/ şeftali/ muz/ brokoli/ kabak//havuç/hip 5 tahıllı mama/ avokado/ yumurta /yoğurt

Evet idrar tahliline baktılar şükür bir şey çıkmadı bol bol sıvı aldırın dediler bizim de kafa hep ıslaktı ama şimdi karasal iklimdeyiz karasal iklim iyi ki var 😂😂
Ya bu çiş torbasını nsl taktınız kaç gündür bı yapamadık sürekli dökülüyor tahlili veremiyoruz 🥴 sinir oldum. Kız bebek için diyorum bu arada 🤭

Benim sıkıntım hem ek gıda süreci hem alerjide diyet açma aynı ana geldi ama kaç gündür diyet açıyorum bir çok süt ürünü yedim hani kan geldiğinde tek bir yerde yada iki yerde belirgin oluyordu bunda kakanın içi noktacıklar dolu şeklinde kırmızıydı hatta bazıları da parça şeklinde sert kalmış o sert olanlar net karpuz ama diğerleri de karpuz yüzünden renkler mi değil mi anlam veremedim kan ise nasıl böyle bir anda arttı ona da şaşırdım
Muz verince de kakada siyah ip gibi biseyler olur korkmayin

Merhabalar hanımlar, beşiklerinizde veya Park yataklarında alt kademete geçiş yaptı iz mi . Benim kızım 6 ay 5 günlük . Henüz alt kademeye indirmedim. Biraz daha vaktimiz olduğunu düşünüyorum. Ama bir kaza yaşamaktan da korkuyorum . Sizlerde durum nedir

Merhabalar hanımlar, beşiklerinizde veya Park yataklarında alt kademete geçiş yaptı iz mi . Benim kızım 6 ay 5 günlük . Henüz alt kademeye indirmedim. Biraz daha vaktimiz olduğunu düşünüyorum. Ama bir kaza yaşamaktan da korkuyorum . Sizlerde durum nedir
Bende henuz indirmedim ama bu hafta indirecem gibi yatarken oturabiliyorz dizlerinde duruyor ne olur ne olmaz , üstten almak kolaydı bakalım napariz

Kızlar ya bizim bebe sebze ne versem burun kıvırıyo ağzını açmıyo bi çay kaşığı falan anca yemiyo bile.ama meyveye saldırıyo resmen.Bugün muzu ezdim koydum baktım eliyle yiyo direk.sebze kabak havuç patates denedim başka ne olabilir.avokado yazmışsınız onu bulamadım çok hamlar hep.bezelye de yok sanırım manavda

Ya fasulye kılçık hadi alınır doğrarken ama buharda hic olmadı kaldi kuru bişey veremedim, bugün aksam bize yapmıştım biz yemek yerken nasıl istedi hayret ettim

Bakalım bende hafta sonu aldım çarşamba fasülye deneyeceğim 👀
Buharda değil de direk suda haşlayacağım ben
Yedikleri sizinde bütün cikiyor degil mi? havuç mesela taneleri hep cikti

Bizim bütün değildi lifli lifliydi 1 hafta sonra geldi biraz canı yana yana yaptı hatta

Ya bu çiş torbasını nsl taktınız kaç gündür bı yapamadık sürekli dökülüyor tahlili veremiyoruz 🥴 sinir oldum. Kız bebek için diyorum bu arada 🤭

Ya bizim erkek olunca kolay oldu sanırım 😂 etrafı bi de yapışkanlıydı verdiklerinin bezi de üstüne kapatınca dökülmedi 😄 yapışkanlı mı sizinki de verdikleri torbanın etrafı

Bizim anne yanı park yatak var alt kademeye indirmedik ama anne yanı olan kısmı kapalı artık

Kızlar ya bizim bebe sebze ne versem burun kıvırıyo ağzını açmıyo bi çay kaşığı falan anca yemiyo bile.ama meyveye saldırıyo resmen.Bugün muzu ezdim koydum baktım eliyle yiyo direk.sebze kabak havuç patates denedim başka ne olabilir.avokado yazmışsınız onu bulamadım çok hamlar hep.bezelye de yok sanırım manavda

Ya bizim de öyleydi öğürüyordu bi de ben biraz acıktırdım öyle siz iki beslenme arasını ne kadar tutuyorsunuz ben 2 gündür havuç+semizotu yapıyorum

Bakalım bende hafta sonu aldım çarşamba fasülye deneyeceğim 👀
Buharda değil de direk suda haşlayacağım ben

Bizim bütün değildi lifli lifliydi 1 hafta sonra geldi biraz canı yana yana yaptı hatta

Ya bizim erkek olunca kolay oldu sanırım 😂 etrafı bi de yapışkanlıydı verdiklerinin bezi de üstüne kapatınca dökülmedi 😄 yapışkanlı mı sizinki de verdikleri torbanın etrafı

Bizim anne yanı park yatak var alt kademeye indirmedik ama anne yanı olan kısmı kapalı artık

Ya bizim de öyleydi öğürüyordu bi de ben biraz acıktırdım öyle siz iki beslenme arasını ne kadar tutuyorsunuz ben 2 gündür havuç+semizotu yapıyorum
Ben daha tadına baksın yeter diyorum.sabah genelde emmeden veriyorum ya da öğlen uykusundan sonra.semizotunu nasıl yaptınız sadece yapraklarını ayıklayarak

Canim taze fasulye deneyebilirsin. Fasukyeleri iri tabeli olanlardan al. Fasulyenin ipli yanlarini soyacakla kalin bir sekilde al. 3-5 tane cok bile olur. Suda ya da bubarda hasla ama iyi hasla ki ezilsin hemen guzelce.
Avakado da hamsa da alabilirsin, kese kagidi gazete kagidi gibi bir seye sar hemen olgunlasir o.
Bezelye ben de bulamadim gorumcemin dondurucuda varmis onu deniycem.
Tatli patates deneynilirsin.
Semizotu deneyebilirsin.
Pazi deneyebilirsin.
Enginar deneyebilirsin.
Benim aklima gelenler bunlar.
Ben de kismetse yarin yumurta deniycem.
Benimki de yogurdu sevmedi yaa
En sevmesi gereken seyi sevmedi bebe.

M _Mayra_ , Pittik Pittik organik gurmem’i de oneririm kizlar. Bir de bulundugunuz yerde file market varsa harras marka labnesi de guzel.
Tuz oranlari da onemli tabi.
Bir de labne hapmak cok kolaymis kizlar evde. Yogurt mayalarken hemen minik bir kavanozda deneyebilirsiniz. Ben deniycem insallah. Daha labne yemeye bi baslayalim :)

M _Mayra_ , Pittik Pittik organik gurmem’i de oneririm kizlar. Bir de bulundugunuz yerde file market varsa harras marka labnesi de guzel.
Tuz oranlari da onemli tabi.
Bir de labne hapmak cok kolaymis kizlar evde. Yogurt mayalarken hemen minik bir kavanozda deneyebilirsiniz. Ben deniycem insallah. Daha labne yemeye bi baslayalim :)
Ben buyuk oğlumda labneyi kendim yaptım. Yanlis hatirlamiyorsam sütun icine biraz beyaz peynir koymuştum yine bakacam tariflere.lor peyniri yapiyordum.
Ben iki gun bezelye verdim asla yemedi ya smeiz otu smdi yok evde,yarin kabak ve patates yapsam diyorum

Canim taze fasulye deneyebilirsin. Fasukyeleri iri tabeli olanlardan al. Fasulyenin ipli yanlarini soyacakla kalin bir sekilde al. 3-5 tane cok bile olur. Suda ya da bubarda hasla ama iyi hasla ki ezilsin hemen guzelce.
Avakado da hamsa da alabilirsin, kese kagidi gazete kagidi gibi bir seye sar hemen olgunlasir o.
Bezelye ben de bulamadim gorumcemin dondurucuda varmis onu deniycem.
Tatli patates deneynilirsin.
Semizotu deneyebilirsin.
Pazi deneyebilirsin.
Enginar deneyebilirsin.
Benim aklima gelenler bunlar.
Ben de kismetse yarin yumurta deniycem.
Benimki de yogurdu sevmedi yaa
En sevmesi gereken seyi sevmedi bebe.
Baya bişey yazmışsın sağol canım ya bulduklarımdan deneyeyim .yoğurdum ekşi biraz ondan yemedi belki tatlı olsa yicek bizimkide.hazır da vermek istemiyorum bende

Baya bişey yazmışsın sağol canım ya bulduklarımdan deneyeyim .yoğurdum ekşi biraz ondan yemedi belki tatlı olsa yicek bizimkide.hazır da vermek istemiyorum bende
Sen sag ol canim benim:)
Ben de yogurdun eksi geldigini dusunup tekrar activia ile mayaladim ama degisen pek bisiy olmadi. Muzla verdim eh, pekmez damlattim eh. Yani bizimki yogurdu pek sevmedi umarim zamanla alisir ve sever.

Bezelye verdim iki gündür yemedi hiç,semizotubu yapraklarını haşlayıp minik minik bölüyor musunuz? Yapışır gibi geliyor boğazına
Evet bölüp haşlıyorum sonra eziyorum bazı büyük yaprakların damar mısın zor oluyor. Ben 1-2 büyük parça verdim ağzının içinden o havuçların arasından büyük parça semizotunu bulup çıkardı hep o yüzden elimden geldiğince eziyorum birde vermeden önce yine büyük damarlı kalmış mı diye kontrol edip öyle veriyorum

X