2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Biz de de kan almadılar oysa kanda daha net olur belki diye düşünmüştüm, hiç döküntü yok ama ara ara pişik vardı 2 aydır da kaka sayısı çok fazla en son kan gördüm perşembe test sonrası tam konuşacağız bakalım doktor ile şuan tavuk et yumurta süt ürünleri yemiyorum
Pişik ben veya kızım antibiyotik kullandığı zamanlar oluyo bizde de

Canım hava ısındı sen şuan nasıl giydiriyorsun üstünü nasıl örtüyorsun Gaziantepte hangi semttesin
Üniversiteye yakın evim.
Ev içinde gündüz çok sıcaksa sadece uzun kollu çıtçıtlı, altında penye pijama, bazen çorapsız, çorabı ayakları terleyince çıkarıyorum.
Akşamüstü hava serinleyince uzun kollu çıtçıtlı üzerine kısa kollu tişört giyiyor. Öyle yatıyor. Üzerinde ince hafif bir battaniye. Sabaha karşı 4 gibi daha soğuk olduğu için aynı battaniyeden bir tane daha örtüyorum.
Dışarıya çıkarken ; altına genelde tayt giyiyor. Çorap ayakkabı var. Üzerinde uzun çıtçıtlı ve kısa kollu tişört. Bazen kuvvetli esinti oluyor diye başlığını ya da kapşonlu ceketini yanıma alıyorum. Cok eserse giydiriyorum kafasını kapatıyorum. Ceketi büyük, bacaklarının yarısına kadar örtüyor.

Belki ilk ay böyle oluyor ama sütüm asiri azaldi zaten büyük oğlumdan biliyordum ama canım sıkılıyor cocuk cekip duruyor boş boş düzelir birkaç güne inşallah
İlk ay olunca lactamil rezene sütlaç irmik tatlısı yüklendim buay şuan solgar kullanıyorum 4 ayla birlikte uyku sorunu aşı ile birlikte sürekli huysuz ve ağlama halinde artık ablası da idare edemiyor normalde onu izlerken ben birşeyler hazırlardim 😔

Üniversiteye yakın evim.
Ev içinde gündüz çok sıcaksa sadece uzun kollu çıtçıtlı, altında penye pijama, bazen çorapsız, çorabı ayakları terleyince çıkarıyorum.
Akşamüstü hava serinleyince uzun kollu çıtçıtlı üzerine kısa kollu tişört giyiyor. Öyle yatıyor. Üzerinde ince hafif bir battaniye. Sabaha karşı 4 gibi daha soğuk olduğu için aynı battaniyeden bir tane daha örtüyorum.
Dışarıya çıkarken ; altına genelde tayt giyiyor. Çorap ayakkabı var. Üzerinde uzun çıtçıtlı ve kısa kollu tişört. Bazen kuvvetli esinti oluyor diye başlığını ya da kapşonlu ceketini yanıma alıyorum. Cok eserse giydiriyorum kafasını kapatıyorum. Ceketi büyük, bacaklarının yarısına kadar örtüyor.
Bende Erdem kolejinin oradayım ev genelde soğuk sadece alt katta mutfağım var orası sıcak oluyor öğleden sonra 3 saat kadar ben uzun kollu çıtcitli üstü uzun kollu ince pijama takım giydiriyorum ama bu ara terleme var gibi geldi ondan sorayım dedim bende kısa kollulari hazırlamaya başlayayım o zaman gece ben battaniye ile uyuyorum onu sadece ilk sıcakken Müslin sabaha karşı penye battaniye

slm kızlar Sanki biri daha önce de sormuştu ama çözüm buldu mu hatırlayamadım.bizim kızın bi kulağı yatarken hep katlanıyo .biz mi bişey yaptık bilmiyorum ama öyle yattıkça da git gide kepçeleşiyo gibi.e bebekde galiba bandana gibi bişey var deneyen var mı ya da başka çözümü olan

Biz de de kan almadılar oysa kanda daha net olur belki diye düşünmüştüm, hiç döküntü yok ama ara ara pişik vardı 2 aydır da kaka sayısı çok fazla en son kan gördüm perşembe test sonrası tam konuşacağız bakalım doktor ile şuan tavuk et yumurta süt ürünleri yemiyorum
Anladım canım 6 ayda gecıyormuş diyorlar inşallah uzun süreli olmaz bu alerji

2550 doğdu 5100 bizim kız dün 4 Ay asidi oldu sizinkini kilosu iyi bence 4. Ayda doğum kilosunun 2 kat olsa yeter diyor
Bilemedim ablası 3 kilo doğmuştu kardeşinin ayındayken 8 kiloydu kilolu bebeğe alıştım herhalde ister istemez kıyaslama yapıyorum ablası öyleydi böyleydi diye yanlış yapıyorum ama ister istemez kafaya takıyorum sağlıklı olsunlarda.. Zaten 6 aydan sonra kilo alımları yavaşlıyor

slm kızlar Sanki biri daha önce de sormuştu ama çözüm buldu mu hatırlayamadım.bizim kızın bi kulağı yatarken hep katlanıyo .biz mi bişey yaptık bilmiyorum ama öyle yattıkça da git gide kepçeleşiyo gibi.e bebekde galiba bandana gibi bişey var deneyen var mı ya da başka çözümü olan
Bence fayda eder, henüz bebekler düzelir.kafa nasıl duzelirse o da duzelir gibi geliyor

Dün gece 40 dk emip uyuduktan yarım saat sonta çığlık kıyamet uyandı bir türlü susturamayınca sağılmış sütü verdim içti aç kalmış yavrum😞 o yüzden günde bi öğün olarak başlasam mı dedim. Doktor sütünün yetmediğini düşünüyorsan başla dedi. Kilo alımında sıkıntı yok dedi ama içim rahat etmiyor aşırı huysuz bu aralar. Göğüslerimde dolu değil eskisi gibi.
Benim de değil gerçekten süt azaldı mı ne oldu nereye gitti bu sütler diye söyleniyorum hergün takviye kullanıyorum solgar biraz artarsa 6. Aya kadar idare etsek bi ek gıda ile iki öğün alırsa yeter tahminim bebeği en iyi annesi bilir canım tabi mama da zehir değil ya sonuçta nasıl rahatsa yavrun öyle yaparsın 🥰

emmiyordu biberonla mama vermeyi denedim kabul etmedi. Biberonla süt içiyordu normalde. Mamayı sevmedi sanırım. Birkaç saat sonra tekrar emzirmeyi denedim emiyo şu an. Şaştım kaldım. Çok huysuzuz çok… sadece oturmak etrafı izlemek istiyor. Yatmayı reddediyor😂 bizden bu kadar sakin ve minnoş bir bebek nasıl çıktı diyordum hep 😂😂😂 bende eşimde çoook zor bebeklermişiz😂
Ahahaaaa aynı bizimki atak atak bunlar geçecek sabır

X