2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bişey soracağım ayak bileklerim ve topuklarım aşırıııı ağrıyor var mı başına gelen yada takviye kullananan

Bişey soracağım ayak bileklerim ve topuklarım aşırıııı ağrıyor var mı başına gelen yada takviye kullananan
Ben regenesis aldim, doğumdan sonra doktorum kan hapı vermişti demir sanırım sağlık ocağına yazdracktim ebe ücretsiz olan haptan verdi,onu içeli saçlarım top top dökülüyor. Geri gyno ferro sanol aldım arti regenesis aldim.sizede belki d vit iyi gelebilir. Ben d vit unutuyorum

Benimki de kulağını koparacak ben olmasam😂 deli kız bunlar
AA kulak olayı bizde de var. Emerken çıldırıyor öyle bir kaşıyor ki dediğin gibi nerdeyse koparacak.. Sürekli kontrol ediyorum içini dışını. Belki kuruyan bir yeri vardır, kaşınıyordur diye. Ya da dediğin gibi deli 😁

Oyun halisi aldim ama icinde durmuyor done done evi turluyor yanlış zamanda aldim sanırım. Bu ara en çok sevdiği dönerek gezmek ve çıngırak sallamak. Kitap okurken de heyecanlaniyor çırpınıyor resimlere bakarken tam tatli zamanları sanırım

Oyun halisi aldim ama icinde durmuyor done done evi turluyor yanlış zamanda aldim sanırım. Bu ara en çok sevdiği dönerek gezmek ve çıngırak sallamak. Kitap okurken de heyecanlaniyor çırpınıyor resimlere bakarken tam tatli zamanları sanırım
Yaaa maşallah dönmeye başladı mı 🥰 valla oyun halısı benim kurtarıcım oldu son zamanlarda artık uykusu daha az üstüne koyuyorum oyuncakları zaman zaman değiştiriyorum ilgisi azalınca uzun süre onlarla bensiz oynamayı öğrendi, en azından uyanıkken eşimle yemek vs yememiz daha kolay oldu bizi aramadığı için

Yaaa maşallah dönmeye başladı mı 🥰 valla oyun halısı benim kurtarıcım oldu son zamanlarda artık uykusu daha az üstüne koyuyorum oyuncakları zaman zaman değiştiriyorum ilgisi azalınca uzun süre onlarla bensiz oynamayı öğrendi, en azından uyanıkken eşimle yemek vs yememiz daha kolay oldu bizi aramadığı için
2.5 aylikti yüz üstünden dönüyordu sonra bir ara yapmadi. Doktora da sordum o dönmesi şuan icin önemli değil 4 ayda bekliyoruz dedi bikac gündür yüz üstü sırt üstü ikisinide dönüyor ama sirt üstünden dönerken bazen kolunu uzun uğraşlar sonucu cikariyor☺️ bizde hep ana kucağında koyup yanimiza alıyorduk mutfağa şimdi onda da totoyu kaldırıp ayakları aşağıya sarkıtiyor, kemeri bağlayınca ağlıyor.

Sık emzirme sıcak kompres masaj acılmadı malesef ters emirme deneni iki kez denedim kızım sevmediği için emmek istemedi sağma manuel pompam hanymish marka iyi degil sanırım etkili olmuyor
Canım açılmıyorsa genel cerraha bi görün süt iltihaplaşmıştır artık benim de öyle oldu açılmadı öldüm acıdan genel cerrah boşalttı rahatladım

Mastitten dolayı göğüs büyüyüp sertleştiği için benim kızım da emmek istememişti artık son çare boşalttı doktor

Kızlar bebeklerinizin uyku düzenleri nasıl bi düzen oluşturdunuz mu benim kızım bu sıralar çok uyumak istiyor normal mi acaba 😊 uyumazken uyumuyo derdim şimdi de uyuyor diye bişey mi var diyorum kızım dile gelse anne sana da yaranılmıyo der 😂😂😂

Kızlar bebeklerinizin uyku düzenleri nasıl bi düzen oluşturdunuz mu benim kızım bu sıralar çok uyumak istiyor normal mi acaba 😊 uyumazken uyumuyo derdim şimdi de uyuyor diye bişey mi var diyorum kızım dile gelse anne sana da yaranılmıyo der 😂😂😂
Mesela kaç saat bazen benimki gündüz bir uykuda 3saat uyuyor ama benim büyük oğlumda uyurdu hep uyandırırdim.simdide aksam uyandırıyorum eğer uyku saati kaymış akşam 6 gibi uyuduysa ve uyanmiyorsa 8 i geçerken uyandırıyorum. Ama uyusun bence skinti olmaz en azonsam büyük oğlumda öyleydi.

Arkadaşlar merhaba 21 ocak doğumlu oğlum. Memurum, süt izinlerim bitince yarı zamanlı çalışmaya başvurmak istiyorum, süreç hakkında bilgisi olan var mi?
Ise başlayıp bakıcıya bırakanlar için nasıl gidiyor

Mesela kaç saat bazen benimki gündüz bir uykuda 3saat uyuyor ama benim büyük oğlumda uyurdu hep uyandırırdim.simdide aksam uyandırıyorum eğer uyku saati kaymış akşam 6 gibi uyuduysa ve uyanmiyorsa 8 i geçerken uyandırıyorum. Ama uyusun bence skinti olmaz en azonsam büyük oğlumda öyleydi.
Bizimki öyle 3 saat uyumuyo maksimum 1 buçuk saat ama uyandı mesela emdi altı değişti falan 1 saat geçiyo veya geçmiyo tekrar uyumak istiyo önceden gündüz pek uyumadığı için şimdi böyle olunca bi şaşırıyorum noldu bi anda diye

Nöbetler kimde bugunn😂
Daimi eleman ben 5:30 da uyandı 😂çocuğun gece uykusuna bişey oldu 15. Hafta girdi uyumaz oldu normalde akşam 7 de uyur 12 gibi uyanır sonra 3 veya 4 sonra 7 de gündüz başlardı 😔bunun yerine galiba yeni güncelleme geldi sesli kahkaha atıyor kıkırdıyor şok olduk bildiğin videolardaki bebekler gibi gülüyor 🥰🥰

Daimi eleman ben 5:30 da uyandı 😂çocuğun gece uykusuna bişey oldu 15. Hafta girdi uyumaz oldu normalde akşam 7 de uyur 12 gibi uyanır sonra 3 veya 4 sonra 7 de gündüz başlardı 😔bunun yerine galiba yeni güncelleme geldi sesli kahkaha atıyor kıkırdıyor şok olduk bildiğin videolardaki bebekler gibi gülüyor 🥰🥰

🙋 2 saatte bir uyandı hatta bazen daha kısa. Gece şöyle kesintisiz bi 4 5 saat uyusa keşke 🥲
Aynı sorun bende bu aralar 5 buçukta uyaniyo hepte emmek istiyo hala uyumadi

Benimki de sık uyanıyor normalde 3 saat falan uyurdu. Şimdi max 2 saate uyanıyor emiyor. Ac kimı diye mama da verdim ama yine aynı. Yenidogan dönemine tekrar döndük gibi geliyor

Bizimki öyle 3 saat uyumuyo maksimum 1 buçuk saat ama uyandı mesela emdi altı değişti falan 1 saat geçiyo veya geçmiyo tekrar uyumak istiyo önceden gündüz pek uyumadığı için şimdi böyle olunca bi şaşırıyorum noldu bi anda diye
Ah normal ya benimkide öyle anca uyanik 1.5 saat kalıyor. Telaş etme normal bi süre sonra unuttum ne zamana olacak iki uykuya düşecekler sabah ve öğleden sonra bakalim o zaman nasil yapacklar

X