2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar içinizde anne sütünü merak edip tadan var mi😄😄 ben merak ediyorum tadı neye benziyor ama cesaret edemedim bir türlü.Hos bir fikir gibi durmuyor ama bir yandan çok merak ediyorum🙈 Içtiğimiz süte benziyor mudur acaba?
Ben baktim yani bakmak durumunda kalmistim, pek hosuma gitmedi acikcasi :)) ama herkesin sutunun tadi farkliymis oyle bisiy duymustum. Dene , belki seninki guzeldor :))

Kızlar merhaba, herkes iyidir inşallah 🙏🏻
Bir sorum olacaktı, bir arkadaşımın bebişi 2 aylık mama ile besleniyor. Dün mamayı değiştirmişler Aptamil conformil e başlamışlar ama çocuk şeffaf şeffaf kusmaya başlamış. Böyle bir durum yaşayan var mı? Normal mi ?
Canim bbize hastanade hipp vermislerdi, biz de ondan devam ettik. Hic degistirmedim. Kusma derken baya baya kusma mi yoksa fazlasini cikarma gibi mi?
Belki bu mama oncesine nazaran daha kivamlidir besleyici vs fazla geliyodur. Belki miktarini azaltmasi gerek.
Ya da gozlemlesin hernseferinde devam ederse durum, direkt degistirsin bence mamayi.

Belki bizimkiler saklı seçilmişlerdir de vahiy inmistir anne diyin diye😂😂 belki de alfa kuşağına özgüdür bu ozellik😊😄 nedenini bilmiyorum ama anne diyor bu bariz. Bilinçli soylemeseler de en azından ilk söyledikleri sözcük baba yerine anne oldu😂😂 bilincli soyleyecekleri zamanda anne demekte zorlanmayacaklar .oyle degil mi😍😊 aa az once aklıma şu geldi..Annem bizimle çoğu zaman ben anneme anneee diye sesleniyorum bir de kızım ağladığında annem diye kucağıma alırım ordan öğrenmiş olablir mi😄😄
Mantıklı olabilir ben de sürekli annem annem diye geziyorum evin içinde her iki çocuğuma da eşim bilir söylüyor anne diyor bu diye😂

Kızlar içinizde anne sütünü merak edip tadan var mi😄😄 ben merak ediyorum tadı neye benziyor ama cesaret edemedim bir türlü.Hos bir fikir gibi durmuyor ama bir yandan çok merak ediyorum🙈 Içtiğimiz süte benziyor mudur acaba?
Ben kısımda bakmıştım bazen oğlumda da bakıyorum eğer içmezse bakarım tadına tadında bir sıkıntı mı var diye kesinlikle bizim ictigimiz farklı ama

Bende bakamadim icim almıyor belki süt hiç içmediğmden. İçtiğimiz süt gibi değildir kokusu hos☺️

Kızlar bizim bebiş dün gece hiç uyanmadı normalde bir ya da iki kere emerdi .o uyuyunca bende uyudum .bi kalktım sabah olmuş.bu aylarda normal mi artık sizce .uyumasına şükür tabi ama o kadar uzun aç kalması normal mi sizce

Canlar 3 aylık bebekte cok mümkün değil, benimkide yapıyor ama bu mümkün degkl bilinçli olması.hepimizin bebişi dahi olamaz☺️☺️☺️
Tıbben mumkun degil zaten😂😂 çıkardıgi ses tınısı ama benziyor diyelim ozaman🤭😂 zaten bugun kaynanam bizdeydi yine iki torununuda sadece kendi ailesine benzetmekten geri kalmadi😂 hayir benim tarafa benzese ne olucak seninkine benzese ne olucak sonucta benim çocuğum ya sen ona bak😂🤭

Kızlar bizim bebiş dün gece hiç uyanmadı normalde bir ya da iki kere emerdi .o uyuyunca bende uyudum .bi kalktım sabah olmuş.bu aylarda normal mi artık sizce .uyumasına şükür tabi ama o kadar uzun aç kalması normal mi sizce
Kac saat uyudu kuzum?
Endise etme, aciksaydi
Kesinlikle uyanir seni de uyandirirdi. İcini ferah tut. Annesini dinlendirmek istemis minik kus☺️

Normal canim kilo alımı iyiyse takilcak bir konu degil hatta sevinelecek bir konu

Ben baktım. Merak ettim. İçmedim ama parmak ucuma gelen damla ile tattım. Şekerli süt tadı aldım 😅
Güzel doymuş ve gaz yokmuş demekki :) 3 ayı geçtiğimiz için uyuyakalsak artık sorun olacağını sanmıyorum . Yine de 6 ay olana kadar geceleri 1 defa da olsa süt varsa devam etmek isterim

Tıbben mumkun degil zaten😂😂 çıkardıgi ses tınısı ama benziyor diyelim ozaman🤭😂 zaten bugun kaynanam bizdeydi yine iki torununuda sadece kendi ailesine benzetmekten geri kalmadi😂 hayir benim tarafa benzese ne olucak seninkine benzese ne olucak sonucta benim çocuğum ya sen ona bak😂🤭
Benim iki çocukta ayni babasi,amcasi hadi o benziyor ama mesela ne iyise esime benzetiyor . mesela zeki diyorlar büyük oğluma aynı babasi diyorlar, biz sanki g.zekaliyiz:) , ay hareketli aynı babasi herşeyi ama benden bişey almamış sanki biseyi. Aslında erkek çocuklarında anneden alıyorlar zekayı diyecen olmayacak.

Benim iki çocukta ayni babasi,amcasi hadi o benziyor ama mesela ne iyise esime benzetiyor . mesela zeki diyorlar büyük oğluma aynı babasi diyorlar, biz sanki g.zekaliyiz:) , ay hareketli aynı babasi herşeyi ama benden bişey almamış sanki biseyi. Aslında erkek çocuklarında anneden alıyorlar zekayı diyecen olmayacak.
Sorma bizimde oyle ya kendine benzetir kaynanam ya ogluna kaynima kimi bulursa artık 😂 cocuk ilk anne babanin ozelliklerini alir o ozellik anne babada yoksa bir onceki nesle bakilir ama direk sadece erkek tarafi a bakiliyor hersey😂 ben mesela buğday tenliyim kizimda bugday kaynanam ise esmer eylul bana cekti ben gibi kara der😂

Bende oğlumdayken bakmıştım merakımdan şekerli süt tadı vardı bizim içtiğimiz süte benziyor mu bilmiyorum ama onun tadını anımsatıyordu güzeldi bence 😆
Allahım bu babaanneler 🤦‍♀️ Onlar sadece kendi çocuklarının bebekliğini bildiği için sürekli kendi çocuklarına benzetiyorlar diye düşünüyorum çünkü bütün babaanneler böyle neredeyse başka açıklaması olamaz

Bende oğlumdayken bakmıştım merakımdan şekerli süt tadı vardı bizim içtiğimiz süte benziyor mu bilmiyorum ama onun tadını anımsatıyordu güzeldi bence 😆

Allahım bu babaanneler 🤦‍♀️ Onlar sadece kendi çocuklarının bebekliğini bildiği için sürekli kendi çocuklarına benzetiyorlar diye düşünüyorum çünkü bütün babaanneler böyle neredeyse başka açıklaması olamaz
Belkide öyle ama ailedeki herkese benzetiyor acikcasi umrumda bile degil yeter ki saglikla buyusun

Kizlar galiba atak haftasindayiz gece resmen uyumuyornsurekli kipraşiyor cok yoruyor. Gunduz zaten uyanik olduk mu hersey bir kac dakikalik ilgiisni cekiyor sürekli sıkılıyor. yerde kucakta etkinlikte hep sıkılıyor bir kac dakika tek ilgisini cekiyor🤭

Olur mu canım bu kadar tatlı şey geline benzer mi 😂

X