2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Az önce regl oldum. Hamilelik etkileri doğumdan 3 ay sonra biter hormonlar eski haline döner diye biliyorum .Bugün neredeyse 3 ay bitti. Tuhaf hissettim kendimi bunca ay sonra regl olunca 🙄 Regl emzirmeyi etkilemez umarim.
Canim ben iyi bir ornek miyim bilemiyorum ama regl olduktan snra benim zaten az olan sutum iyice azaldi. Ama dedigim gibi iyi bi ornek olmayabilirim cunku benim oncesinde de oyle cok diildi sutum.

Canim ben iyi bir ornek miyim bilemiyorum ama regl olduktan snra benim zaten az olan sutum iyice azaldi. Ama dedigim gibi iyi bi ornek olmayabilirim cunku benim oncesinde de oyle cok diildi sutum.
Benim de çok.degisken bazen çok iyi geliyor bazen göğüslerim yumuşacık oluyor. Iyi beslenip beklenmedigini sanırım en iyi kilo artışında anlayabiliriz. Pazartesi götürücem bakalım. Duruma göre mama takviyesi verebilir belki.

Harimm nasıl gidiyor annelik
Ortaya karışık gidiyor bence çünkü elimde kolik bir bebek var 3 4 ayda biter diyorlar 4. Ayın bitmesini bekliyorum 😅bugün memlekete geldik ama o nasıl bir yolculukta evlerden ırak 😂😂

Sen nasılsın senin nasıl gidiyor 🥰

Ortaya karışık gidiyor bence çünkü elimde kolik bir bebek var 3 4 ayda biter diyorlar 4. Ayın bitmesini bekliyorum 😅bugün memlekete geldik ama o nasıl bir yolculukta evlerden ırak 😂😂

Sen nasılsın senin nasıl gidiyor 🥰
Ne yapalım kuzu yeni düzene alışmaya çalışıyoruz. Evi tahliye ettik ali fe anca attı deprem piskolojisini çok zorlandık 2 ay

Benim kızı geçen gün yüz üstü koydum kendi kendine döndüde hiç beklemiyordum hem şok oldum hem büyüyor diye tuhaf bi sevinç yaşadım..başınıda geçen haftalara göre daha iyi tutuyor, gülme de gülüyor ama tanıdığından mı onu bilemiyorum🤣

Ooo maşallah kız seninki atom karınca desene😀

Benim kızda pek istemiyor, istemediği için kendini döndürüyor🤭😀
Ay sorma babasına çekeceği tutmuş eşim 6. Ayda yürümeye başlamış 4. Ayda diş çıkarmış eltimin çocuğuda öyle bunların gende bir şeyler var

İyiyiz bizde şükür çocuklar sırayla hasta oluyor öyle bı döngüdeyiz. Dikkat et kndine ilaçları ihmal etme bende aşırı yorgunum saçlarımda inanılmaz dökülüyor. Süt işi nasip nasibi o kadarmis demek ki. Kynanan mi bakiyor
Valla sorma sut işi gerçekten nasip, aynı oglanda da ise başlayınca 3. Ay azaldı kızda da öyle oldu. Evet kaynanam bakıyor, oglanda kreşe başlıyor bayramdan sonra. Sac dökülmesi bende de çok fazla. Bir de gün içinde benim başım hep kapalı.sac havasız.kaldikca daha da arttı valla ne olacak halimiz bilmiyorum. O döngüyü şükür bir ay önce atlattık biz, kafayı yiyecektim bir okan bir İpek hastaydı

Ay sorma babasına çekeceği tutmuş eşim 6. Ayda yürümeye başlamış 4. Ayda diş çıkarmış eltimin çocuğuda öyle bunların gende bir şeyler var
Kızlar sormayın benim kız da maşallah erkenci. Sırt üstü koymuştum yüz üstü dönmüş. Ön dislerde göründü😊 Masallah kuzulara 🙏

Günaydın herkese. Bebeğim 3 gün önce koltuktan yere düştü. Misafirlikteydik. Portbebesinin içinde uyuyordu. Odadaydı. Henüz hareket etmediğinden dönmediginden aklımızın ucundan geçmedi böyle bir hadise olabileceği. Ne olduysa 30 dk içinde oldu. Babası kontrol etmeye gittiğinde yerde ağlarken bulmuş. Ben de sesleri duyup yanlarına
gittim. Önce gizledi ama sonra söylemek zorunda kaldı ağladım. Şok geçirdik ve hastaneye gitmeye karar verdik. Esas vahamet orda yaşandı. Çocuğa röntgen tomografi ultrâson kan alma damar yolu açma herşeyi uyguladılar çin işkencesi gibiydi. 6 saat salmadılar. Çok ağladı ben bir ara hastane koridorunda dayanamadım hüngür hüngür ağladım. Keşke götürmeseydik dedik . Ama götürmeseydik ve ya bir şey olsaydı.. akciğer ve karin röntgeni çekimini asla unutmicam .bebeği çarmıha gerer gibi kollarından ve bacaklarından gererek tutmamızı istediler . Sinirlerimiz çok bozuldu. Tomografi de babasından kafasini sabitlenmesini . Çocuk ciyak ciyak ağladı. Kan almada cook ağladı ben üstüne kapandım sakinleştirmeye çalıştım. Ne gerek vardı bu kadar işleme..minicik bebek sonuçta. Hâlâ etkisinden kurtulamadım. Gece kabus gördüm bebeği ellerimden düşürüyordum. Bebeğim çok şükür iyi bir şeyi çıkmadı ama bu yaşadığımızı hatirlamak istemiyoruz. Ikimiz de çok.uzulduk. siz siz olun hareket etmiyor diyerek gözünüzün önünden ayırmayın. Evde çocuklarımız güvende beşiğinden başka yerde yatırmıyorum ama dışarıda aynı güven söz konusu değil. Içimde hala derin bir korku ve üzüntü var umarım bu duygu gecer berbat bir his😔
Öncelikle cok gecmis olsun canim benim kizim öyle asla düşmeyecek sekilde koydugum yataktan dusmustu 4 aylikti hic unutamıyorum kut diye ses geldi yatagin ortasindaki cocuk nasil düştü aklim halen almıyor düştüğü yer apayri bir yerdeydi. Ozel bir doktoru var aradık sorduk cok agladi dustukten sonra dusmekten kaynakli korkudur dedi 50 cm gecmemisse izleyin uyutmayin dedi eger aglamasi devam eder vucudu yada kafasinda sislik morluk varsa getirin dedi diger turlu onu yorucak tıbbi müdahale ederiz 50 cm gecmeyen mesafede dusmede izleyip sonrasinda müdahale etmek daha saglikli dedi cok şükür bisey olmadi. Sizde neden bukadar müdahale etmisler anlayamadim cok mu yuksekti koltuk ki kan almak okadar zor bir islem ki damar yollari gözükmüyor zor bulunuyor ve bebeklen kan vermistik kizimda bendede tramva birakti o gunu hatirlamak bile istemiyorum resmen😭 cocuk duse kalka büyür der buyuklerimiz sen dikkat etsende illaki bisey oluyor kendini suclama canim seni cok iyi anliyorum ama seni en cok yapilan o gereksiz mudahale yipratmistir eminim😔

Kızlar bebekleriniz kaç günlük ve yüz üstü tummy time şeklinde yatırdığınızda kendi dönüyor mu?
90 günü tamamlicaz benim sirt ustune donuyor yan donuyor canim yada yuvarlaniyor mu desem bilemedim😂 kizim 4 aylikti emeklerdi doktoru inanmamisti video atmistim 9 aylikti yuruyordu oglumda hizli olucak gibi ama kizimda erken yürümesi cok kotu olmustu kemik gelisimi ve bilinc gelisimi ister istemez tam oturmadigindan cok kaza olurdu

Öncelikle cok gecmis olsun canim benim kizim öyle asla düşmeyecek sekilde koydugum yataktan dusmustu 4 aylikti hic unutamıyorum kut diye ses geldi yatagin ortasindaki cocuk nasil düştü aklim halen almıyor düştüğü yer apayri bir yerdeydi. Ozel bir doktoru var aradık sorduk cok agladi dustukten sonra dusmekten kaynakli korkudur dedi 50 cm gecmemisse izleyin uyutmayin dedi eger aglamasi devam eder vucudu yada kafasinda sislik morluk varsa getirin dedi diger turlu onu yorucak tıbbi müdahale ederiz 50 cm gecmeyen mesafede dusmede izleyip sonrasinda müdahale etmek daha saglikli dedi cok şükür bisey olmadi. Sizde neden bukadar müdahale etmisler anlayamadim cok mu yuksekti koltuk ki kan almak okadar zor bir islem ki damar yollari gözükmüyor zor bulunuyor ve bebeklen kan vermistik kizimda bendede tramva birakti o gunu hatirlamak bile istemiyorum resmen😭 cocuk duse kalka büyür der buyuklerimiz sen dikkat etsende illaki bisey oluyor kendini suclama canim seni cok iyi anliyorum ama seni en cok yapilan o gereksiz mudahale yipratmistir eminim😔
O kadar güzel anlatmışsın ki yaşadığımı. Evet düşmesinden çok ust uste yapilan müdahaleler ve bebegin cigliklari travma yarattı bende. Kan almaya ne gerek vardi . Bir de kasap gibi bir kadın eli ağır çocuk ağlamaktan morardı hala bant yapistiricam diye uğraşıyor aheste şekilde. Kızdım çektim en nihayet bebeği yeter kalsın diye. Ben yetişkin halimle düştüm ölümden döndüm bu kadar müdahale yapılmadı. 50 cm.yoktur düştüğü yer. Daha önce yeğenim bebekken yataktan düştü beyin tomografisi çekip göndermişlerdi. Inan boyle olduğunu bilsem götürmezdim . Ben de bu olayı hatırlamak dahi istemiyorum. Aklima gelince icim aciyor resmen. Çok teşekkür ederim. Size de gecmis olsun. Yani daha dikkatli olucaz . Olan oldu ne diyebilirim. Kiziyorum kendime ama zamani geri alamiyorsun maalesef . Dün sırt üstü bıraktım yüz üstü dönmüş hareket etmeye başladı artık. Buna göre önlem alicam.Kamera almayı düşünüyorum ilk fırsatta.

90 günü tamamlicaz benim sirt ustune donuyor yan donuyor canim yada yuvarlaniyor mu desem bilemedim😂 kizim 4 aylikti emeklerdi doktoru inanmamisti video atmistim 9 aylikti yuruyordu oglumda hizli olucak gibi ama kizimda erken yürümesi cok kotu olmustu kemik gelisimi ve bilinc gelisimi ister istemez tam oturmadigindan cok kaza olurdu
Masallah canim . Benim ilk çocuk deneyimsizlik var. Internetten araştırıyorum gelişim basamaklarını hangi ay ne olur diye. Hiç tutmuyor ayları. Dün sırt üstü bıraktım yüz üstü buldum ağlıyordu. Şaşırdım kaldım. Ön dişleri görünüyor huzursuzlanıyor dişlerini kaşımaya çalışıyor . Resmen anne diye çağırıyor beni bana anne dediğine eminim artık .Daha önce tesadüf sanıyordum ama sadece bana anne demesi başka kimseye bu şekilde seslenmemesi anlamlı. Baskalarina agu ee gibi sesler çıkarıyor ne zaman bana ihtiyac duysa anne diyor. Nasil mumkun olur bu hala hayret icerisindeyim. O halde her cocuk kendine has. Gelisimi de farkli . Her an hersey olabilir beklemek lazim😊

Ne yapalım kuzu yeni düzene alışmaya çalışıyoruz. Evi tahliye ettik ali fe anca attı deprem piskolojisini çok zorlandık 2 ay
Ara ara girip sana baktım en son ne yazmış diye ama sürekli bişey sorup rahatsız etmek istemedim hiç kolay şeyler yaşamadınız, insan uzaktan anca dua edebiliyor ama şükür sen de ailen de iyisiniz minik de toparlar şu süreçte öğrendiğim yeterki aile bireyleri sağlıklı yan yana olsun gerisi olur gider inşallah 🌼nasıl peki ali kuş şimdi baya büyümüştür ya 🥰

Kızlar merhaba, herkes iyidir inşallah 🙏🏻
Bir sorum olacaktı, bir arkadaşımın bebişi 2 aylık mama ile besleniyor. Dün mamayı değiştirmişler Aptamil conformil e başlamışlar ama çocuk şeffaf şeffaf kusmaya başlamış. Böyle bir durum yaşayan var mı? Normal mi ?

Masallah canim . Benim ilk çocuk deneyimsizlik var. Internetten araştırıyorum gelişim basamaklarını hangi ay ne olur diye. Hiç tutmuyor ayları. Dün sırt üstü bıraktım yüz üstü buldum ağlıyordu. Şaşırdım kaldım. Ön dişleri görünüyor huzursuzlanıyor dişlerini kaşımaya çalışıyor . Resmen anne diye çağırıyor beni bana anne dediğine eminim artık .Daha önce tesadüf sanıyordum ama sadece bana anne demesi başka kimseye bu şekilde seslenmemesi anlamlı. Baskalarina agu ee gibi sesler çıkarıyor ne zaman bana ihtiyac duysa anne diyor. Nasil mumkun olur bu hala hayret icerisindeyim. O halde her cocuk kendine has. Gelisimi de farkli . Her an hersey olabilir beklemek lazim😊
Ses taklit ediyor bizimkide ama kimseyi inandiramiyorim eşim haricinde oda goruyor😂

Ya bu “anne” deme durumuna takildim :) Benimki de anne diye agliyor. Biliyorum bilincsizce yapiyor bunu ama resmen annneeğ diyor yani kizim. Biri bana bunu aciklasin :)

Ya bu “anne” deme durumuna takildim :) Benimki de anne diye agliyor. Biliyorum bilincsizce yapiyor bunu ama resmen annneeğ diyor yani kizim. Biri bana bunu aciklasin :)
Valla benimki de anne diyor. Benden başka bir çok kişi de duydu böyle ağlamasının bağırmasının içinden anlaşılıyor anne dediği

Ses taklit ediyor bizimkide ama kimseyi inandiramiyorim eşim haricinde oda goruyor😂

Canlar 3 aylık bebekte cok mümkün değil, benimkide yapıyor ama bu mümkün degkl bilinçli olması.hepimizin bebişi dahi olamaz☺️☺️☺️

Valla benimki de anne diyor. Benden başka bir çok kişi de duydu böyle ağlamasının bağırmasının içinden anlaşılıyor anne dediği
Belki bizimkiler saklı seçilmişlerdir de vahiy inmistir anne diyin diye😂😂 belki de alfa kuşağına özgüdür bu ozellik😊😄 nedenini bilmiyorum ama anne diyor bu bariz. Bilinçli soylemeseler de en azından ilk söyledikleri sözcük baba yerine anne oldu😂😂 bilincli soyleyecekleri zamanda anne demekte zorlanmayacaklar .oyle degil mi😍😊 aa az once aklıma şu geldi..Annem bizimle çoğu zaman ben anneme anneee diye sesleniyorum bir de kızım ağladığında annem diye kucağıma alırım ordan öğrenmiş olablir mi😄😄

Son düzenleme:
Kızlar içinizde anne sütünü merak edip tadan var mi😄😄 ben merak ediyorum tadı neye benziyor ama cesaret edemedim bir türlü.Hos bir fikir gibi durmuyor ama bir yandan çok merak ediyorum🙈 Içtiğimiz süte benziyor mudur acaba?

Belki bizimkiler saklı seçilmişlerdir de vahiy inmistir anne diyin diye😂😂 belki de alfa kuşağına özgüdür bu ozellik😊😄 nedenini bilmiyorum ama anne diyor bu bariz. Bilinçli soylemeseler de en azından ilk söyledikleri sözcük baba yerine anne oldu😂😂 bilincli soyleyecekleri zamanda anne demekte zorlanmayacaklar .oyle degil mi😍😊 aa az once aklıma şu geldi..Annem bizimle çoğu zaman ben anneme anneee diye sesleniyorum bir de kızım ağladığında annem diye kucağıma alırım ordan öğrenmiş olablir mi😄😄
:))) ben de hep annem annecim diyorum. Alfa kusagina eklenen bir ozellik olabilir evet ama bence vahiy inmis olma olasiligi da goz ardi edilmemeli 😅

X