2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar bu ne sizce? Saç diplerinde de var aralıklı şekilde. Bu sabah oldu randevu aldım ama pazartesiye bulabildim Net görünüyordu inşallah
Kardeşim büyük tabi 25 yaşında onun da bedenine böyle oldu ilaç alerjisi çıkmıştı ordan yola çıkarak alerji olabilir mi ki

Kızlar bebekleriniz kaç günlük ve yüz üstü tummy time şeklinde yatırdığınızda kendi dönüyor mu?
Benim bebeğim 87günlük 2.5 hafta önce koyunca sürekli dönüyordu, şimdi surkeli dönmüyor ama yine de dönüyor. Önce karin üstünde durmayı hiç sevmiyordu. Şimdi duruyor sonra ağlayıp dönüyor ama ilk gördüğümüzde durmadan donuyordu. Şimdi öyle değil. Pazartesi günü 90. Günlük olacak o zaman soracam önceden daha coktu simdi daha az bazen hiç dönmüyor. Ama genel olarak=3 aylik yani 3 ay içinde dönüyorlar

Ayak kaslarini güçlendirmek derken? Zaten tanıyıp gülüyor demek bebek bizle konsurken yani bizi görünce heyecanlanma, agulamaya calsiyor, el kol hareketlenmesi bu tanıma anlamina geliyor. Ne zamandır agii diyordu ama bugun daha cok agu dedi ve bugun kedi gibi giiiiii gibi ses çıkarıyor

Benimki sürekli dönmüyor, zaten hiç sevmiyor yüzüstü durmayı, sanırım ondan gayretle döndü

Rengi baya koyu mu oluyor birde ciddi ağır mı kokuyor ben takip ediyorum da bez ile karışık illa bir koku oluyor ama açınca direk burna gelen bir ağırlık yok yada bakınca bez sapsarı renkte değil
Bi kere alt açma bezine çişini yaptı çok koyuydu rengi benim idrar yolu enfeksiyonu hiç aklıma gelmedi. Bi gün yine çok ağlayıp susmayınca acile gitmiştik biz gazdan dolayı sandık doktor idrarda koyu renk koku var mı dedi ben öyle aşırı bi koku almadım ama rengi bi kere koyu geldi dedim idrar testi de istedi o zaman çıktı enflasyon varmış 10 gün antibiyotik kullandık idrar kültürü yapıldı temiz çıktı şükür.

Daha onceki cevaplayan arkadaslarima da tesekkur ederek son maddedeki duruma cevap veriyim. Evet canim doktor ayin 5indeki kontrolumuzde boyle bisiy oldugunu soyledi. Tamamen yapisik olmadigi icin krem vs vermiyorum, kapali olsaydi tamamen kremle tedaviye, cevap vermezse de minik bi isleme tabi tutardim dedi. Bu dogustan degil snradan olabilen bisiy dedi, oldugu gibi de geriler ve iyilesebilir dedi. İste acilmazsa dedigim gibi krem ya da islem yapiyolarmis. Neden olur dedim. Kullanilan posik kremleri ya da islak mendillerden olabilir dedi. Yani kasitli olarak oraya pisik kremi surmedim hic diye dusunuyorum ama farkinda olmadan surdum demekki. İslak mendil olarak da pampers kullaniyorum guya %99 su. Gerci islak mendil sonrasi mutlaka kaynamis ilitilmis suyla bi de ustunden geciyorum temizleme pamuguyla. Bakalim bilemiyorum nasil gidecek surec.

Bir sey daha sormak istiyorum,
Benim bebis 2 ay 15 gunlukken boyu 61 cm kilosu da 5900 idi. Doktor fazla besliyorsun dedi. Ve mamayi biraz azaltmami istedi (meme arti mama gidiyoruz ama sutum epeyi az) doktorun dedigi gibi yapinca bebegim uykuya dalmakta zorlandi ve illaki az da olsa yine mama takviyesi istedi. Su an kontorlun uzerinden bi 10 gun daha gecti. 6 kilo olmustur. Ve 5 gun snra 3 ayi dolacak. Sadece mama verenler kac ml mama veriyorsunuz ogunde ve kac kere besliyosunuz kabaca?

Sutunu saganlara bir diger sorum ise;
Hastane tipi sagma pompasi kiraladim sutunsrttirmaya faydasi oluyormus diye. Sagim islemini kac defa ve ne zamanlar yapiyorsunuz?

2 aylık kontrol 62 cm 6200 6300g. Dr normal dedi. Senin dr neden fazla demiş ki. Ablama da dr u fazla beslenmiş saat uygula az ver demişti bebek 2. Ayda sarılık olmuştu. Dr lar uzman onlar bilir tabi ama bence mamayı azalt, emzirmeyi azaltma, hem süt de daha fazla gelir.
Sağma işini de her zaman yapamıyorum. İlk 3 ay hergün en az 1 kere sağdım. Ama bu ay 3 4 gün sütüm azaldı diye sağmadım. Şimdi süt tekrar geldiği için ara sıra sağıyorum. Mesela ilk ay sağdığım sütün tarihi geçmesin diye kaşıkla yedirip üstüne de emziriyorum. Eğer tazyikli geliyorsa sağıyorum. Memenin durumuna bağlı yani. Bazen humana içiyorum süt doluyor, bebeğe de tazyik oluyor diye sağıyorum.

Canım benim de bebeğim 2 aylıkken koltuktan düşmüştü biz de hastaneye gittik, doktor biraz uyutmayın fışkırır tarzda kusarsa beyin cerrahına gösterin demişti çok şükür bir sıkıntı da olmadı ilk biraz ağladı sonra emzirdim geçti. Düşmelerde önemli olan kusması ve dalgınlaşması, kendi kendine uyuyakalmasıymış. Bilgin olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…