2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kendi bilinçli bişey yapmıyor 2.5, aylık ama eline çıngırak verince tutuyor. Ama illa 3 ay su olacak dediği şeyler 3ayda olmayabilir. Mesela 3. ayda sese döner diyr bişey var. Büyük oğlum hiç bakmadı ay deli olurdum, arkadan seslenir seslenir dururdum.zorla bakardı, doktora sorardim.
Annelik cidden çok değişikmiş hem diyorum üç aşağı beş yukarı değişir bu bireysel farklılık var biliyorsun bunu diye kendimi rahatlatıyorum ama asla inceleyip bakmaktan da geri durmuyorum 😂

Annelik cidden çok değişikmiş hem diyorum üç aşağı beş yukarı değişir bu bireysel farklılık var biliyorsun bunu diye kendimi rahatlatıyorum ama asla inceleyip bakmaktan da geri durmuyorum 😂
Ben de aynıyım ne yazıkki..Bu kadar çok okumasam mı da diyorum arada. Bugün ne yaşadığımı bilemedim mesela. Uyku mu gaz mı hiç anlamıyorum. Bebeklerimiz ortalama aynı ayda.kaç saatte uykusu geliyor sizinkilerin

Ben de aynıyım ne yazıkki..Bu kadar çok okumasam mı da diyorum arada. Bugün ne yaşadığımı bilemedim mesela. Uyku mu gaz mı hiç anlamıyorum. Bebeklerimiz ortalama aynı ayda.kaç saatte uykusu geliyor sizinkilerin
Benim bu ay hiç bir rutin yok o yüzden şu kadar desem yalan olur çünkü bizim bi kalça için takılan bandaj işimiz var ona sinirlenip uzun süre uyumadığı da oluyor yorulup hemen uyuduğu da baya düzensiz 🤦‍♀️

Kızlar giremiyorum hiç nasilsiniz? Rabbim beterinden korusun hastalıklarının bı bitmiyor bebeğimin burnu akıyor ateş te olacak gibi. Bende kırgınim 😞 yeni atlattık derken geri geldi

Canım belki besin alerjisi vardır onu denedin mi. Genelde geçmediğinde inek sütü alerjisinden şüpheleniyor doktorlar diyete sokuyorlar anneyi mamayı da alerji maması olarak veriyorlar.

İlk cocuk cerrahi bize hametan ve anestol verdi günde 3 kez de 10 dk su banyosunda oturma yapın dedi. Onları yapıyorduk ben alerjiden çok şüphelendiğim için alerji uzmanı bir doktora daha gittim. O da fitokrem ekledi hametanla dönüşümlü anestolle beraber kullanın dedi. 1 haftadan sonra geçmişti. Ama hala ıkınarak kaka yapıyor tekrarlayacak diye korkuyorum ben de. Haftaya kontrol var inşallah geçmiştir
Sut vermiyorum 18 aylik oldu mama kullaniyorum dogumdan snra bende de olmustu acil ameliyta aldilar emziremedim dolayisi ile sut hic vermedim mamada yapar mi bilmiyorum fito,sari kantaron yagi,baby vazelin kullaniyorum kendimde o sekilde atlatmistim insallah faydasi olur.sizin bebeginizde iyilesmistir insallah 🤲🏻

Canım bide doktor pansuman yaptırmaya gerek yok dedi yara kendi kendine kapanacak dedi sen yaptın mı üstünü nasıl örttün mikrop kalmaması için
Aa ben kabuk tutana kadar pansuman yaptırdım .acilde hatta antibiyotikli bi krem sürdüler.doktor daha iyi bilir ama istersen spanç sargı bezi gibi bişey koy temiz kalır.duş falan alabilirsin mi dedi.

Aa ben kabuk tutana kadar pansuman yaptırdım .acilde hatta antibiyotikli bi krem sürdüler.doktor daha iyi bilir ama istersen spanç sargı bezi gibi bişey koy temiz kalır.duş falan alabilirsin mi dedi.
1 haftaya kapanır dedi kabuk tutmuş bile benim küçücük bi delik ameliyat yapmadı müdahale odasına aldı orda hemen uyuşturucu iğne yaptı öyle çıkardı iltihabı duş alma demedi benim aklımda sadece emzirme vardı onu sordum

1 haftaya kapanır dedi kabuk tutmuş bile benim küçücük bi delik ameliyat yapmadı müdahale odasına aldı orda hemen uyuşturucu iğne yaptı öyle çıkardı iltihabı duş alma demedi benim aklımda sadece emzirme vardı onu sordum
Çok iyi o zaman ya beni bildiğin sedyeyle falan indirdiler .ameliyathane fobim var zaten trajikti 🙈 kapandıysa mikrop kapmaz zaten çok şükür .emmeleri önemli ama haklısın ya bizim ki bu işler bi de grip kaptı falan daha yeni topluyor kendini

Çok iyi o zaman ya beni bildiğin sedyeyle falan indirdiler .ameliyathane fobim var zaten trajikti 🙈 kapandıysa mikrop kapmaz zaten çok şükür .emmeleri önemli ama haklısın ya bizim ki bu işler bi de grip kaptı falan daha yeni topluyor kendini
Çok geçmiş olsun çok zor biz bi şekilde acı ağrı çekiyoruz ama onların minicik bünyeleri hasta olunca dayanamıyorum kızım henüz 10 günlükken solunum yolu enfeksiyonu oldu yoğun bakımda kaldı zor günlerdi şükür geçti rabbim kimseye yaşatmasın Allah yavrularımızı korusun acil şifalar versin inşallah

Bu gündüz uyku düzenini mümkün değil sağlayamıyorum. Max yarım saat uyuyor uyanınca yarım saat sonra mızıklamaya başlayıp uyumak istiyor. 10 dk sonra kakası geliyor uyanıp onu yapıyor. Uykusunu alamadığından yine mızık mızık. Bugun kollarımı hissetmiyorum artık cidden. Sling mi alsam diyorum kullanan var mı

Bu gündüz uyku düzenini mümkün değil sağlayamıyorum. Max yarım saat uyuyor uyanınca yarım saat sonra mızıklamaya başlayıp uyumak istiyor. 10 dk sonra kakası geliyor uyanıp onu yapıyor. Uykusunu alamadığından yine mızık mızık. Bugun kollarımı hissetmiyorum artık cidden. Sling mi alsam diyorum kullanan var mı
Bizim de aynı uyumuyor artık kafama takmıyorum akışına bıraktım onu tak bunu tak yoruldum

Bizim de aynı uyumuyor artık kafama takmıyorum akışına bıraktım onu tak bunu tak yoruldum
Evde bi kişi daha olsa yardımcı olan takmayacagım ama ev aldı başını gidiyor 😂 sadece idareten yemek ve temizlik yapabiliyorum o da eşim aksam gelince emzirmeden kalan zamanda. Bi de okullu oglum var 1.sınıf onun dersleri falan derken eşimle iki çift laf zor ediyoruz bebelerden 😂 Şöyle uzun uzadıya mutfakla ugrasmayı bile özledim 🥲

Benimkinin hala eller yumruk tabiki gün içinde açtığı oluyor ama bişey tutayım yada ellerimi göreyim ağzıma alayım gibi hiç bir aktivitesi yok 🤷‍♀️salı tam 3 aylık olacak
Elleri açma bi yana Bizimki kendini yumrukluyor bi de 🤣 bu hastalıklar falan yavaşlatıyo sanki gelişimleri . tek olsa yine iyi iki elini birden emiyo ama öyle kolay uyuyo hiç ses etmiyorum

Buraya yazdım sonra sol elini yumruk göz hizasına getirip ona bakıp emme başladı bide yumruğa bakıp konuştu resmen, bu da bir gelişme 😂anaa sizin de mi omzu emiyor Allahım o bizde de var işte 🤦‍♀️😂
Ya benimki de basladi biraz ama benimki elini sakin sakin emmiyor. Emzik veya meme verin der gibi heyecanlı sekilde yumrugunu agzina alip alip bırakıyor sinirleniyor emzigi verinceye kadar 😅

Nohut fasulye mercimek lahana karnabahar haricinde herşeyi yemeye başladım. Soğanlı sarımsaklı şeyler de yiyorum. En çok kısır, portakal özledim. Daha yemedim. Kızım bazen gaz çıkarırken ıkınıyor bağırıyor ama yemeğe dikkat ederken de sonuç aynı, 3 ay oldu şükür😅 herşeyi yiyen var mı. Sorun oldu mu merak ediyorum
İlk haftalarda mercimek çorbası içtiğimde karın ağrısı oluyordu. Sonra biz çok gaz sancısı yaşamadık ya. Doktora da sordum bu saatten sonra olmaz dedi. Bi tek kahve içince uyku problemi oluyor mu diye denedim 3 4 gün kahve içtim. Etkilenmedi. Şuan hemen herşeyi yiyip içiyorum asitli içecekler hariç.

Bizim sıkıntıda kakası bazen sümüksü oluyor. Süt alerjisi diye biliyorum ama mesela bugün hiçbir süt ürünü tüketmemiştim. Yediğim bir şey dokunuyor olabilir mi ki? Bu durumu yaşayan var mı?

X