2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
İşte keşke elimde olsa 😕 hamile kaldığımda anksiyete için ilaç kullanıyordum ,bırakmak zorunda kaldım. Atak dönemi gelince böyle saçma sapan takıntılar başlıyor . Kendimi hiçbir şekilde ikna edemiyorum. Aynen dediğin gibi doymasa uyumaz , mutlu huzurlu görünmez diyorum ama bir yandan da " ama ya şöyleyse ,ya böyleyse " diye binbir bahane üretiyor beynim 😕 çok zor çok yorucu .
Kıyamam ya çok zor bı hastalık bence anksiyete iyi bilirim ailemde birinde var . Taktimi asla ikna edemiyoruz hayatı kendine zehir ediyor

Gece gaz mı birikiyor ben anlamadım ki herkes der artık gece uykusu uzadı kendi uyanmaz ise ben emmesi için kaldırmıyorum vs ben gece uykuya dalsın diye saatlerce takla atıyorum, dalarsa beşikte uyuyor bak gece hakkını yiyemem ama dalması olay, hele bu gece ne olur bakalım
İnan bende anlamadim aynen benimkide dalarsa sadece aç olduğu zamn uyanır mamasını içer uyur tekrar ama gel gör ki dalana kadar sabah oluyor neredeyse . Biz şimdiden başladık ağlamalara az önce ilk ağlama krizini atlattık bidahaki ne zamn olur kim bilir ☹🥴

Molfix denedim daha iyiydi. Ama elimde fazla 4 no var. Biraz daha kullanırım

Önlem amaçlı ben aşıdan eve gelince çay kaşığı kadar verdim

2 kilonun üzerinde almış cok iyi değil mi :) maşallah. Boy da uzun. Hastalığına rağmen gelişmesi iyi olmuş maşallah
Bilmiyorum ya bugün dışarı cijtik birisi 40 günlük mü dedi bende hayır deyince hiç gelişmemiş 40 günlük gibi duruyor dedi oyuzden moralim çok bozuldu. Tm sağlıklı olsunda ama böyle şeyler duyunca çok canım sıkılıyor 🙁

Selam kızlar ilk çocuk acemiliktir derler ya benimki de öyle galiba.dün kalça ultrasonuna gittik çok şükür bebiş iyi çıktı.benim mastit vardı bakar mısın dedim.sağolsun baktı doktor ama kaşla göz arasında ameliyata girdim .küçük kesikle sütü boşalttılar.acısı ağrısı bi yana süt az geliyo inş o göğüs sütten kesilmez.dikkat edin valla ya ben önemsemedim süt kaldıkça sonu böyle oldu.dua edin normale dönelim artık şöyle huzurlu huzurlu bebişi alıp sahilde yürümeye o kadar ihtiyacım var ki

Bilmiyorum ya bugün dışarı cijtik birisi 40 günlük mü dedi bende hayır deyince hiç gelişmemiş 40 günlük gibi duruyor dedi oyuzden moralim çok bozuldu. Tm sağlıklı olsunda ama böyle şeyler duyunca çok canım sıkılıyor 🙁
Biz yarın 2 aylık olacağız 2550 doğdu ilk ay 3470 çıkmıştı şimdi 4500 olsa şükrederim ama sanırım o kadar çıkmayacak pazartesi kontrol ve aşımız

Kızım sol göğsümü gece dışında emmiyor gece de zaten 12-2 arası uyuyor 5 saat sorma kalkıyor o arada tek seferlik olarak göğsüm şişti ağrıyor mastır olacak ve süt azalacak diye korkuyorum sol tarafın ucu büyük şimdiye kadar sıkıntı yoktu ama 5 gündür mahvediyor istemiyor bende zorlamiyorum çözüm önerisi olan varmi çok zor durumdayım

Kizlar emzirme doneminde kas agrilari olur mu kemiklerim agrimaya basladi sanki ayaklarimda da kasilmalar var ? Basina gelen var mı ? Vitamin eksikligi olabilir mib

İnan bende anlamadim aynen benimkide dalarsa sadece aç olduğu zamn uyanır mamasını içer uyur tekrar ama gel gör ki dalana kadar sabah oluyor neredeyse . Biz şimdiden başladık ağlamalara az önce ilk ağlama krizini atlattık bidahaki ne zamn olur kim bilir ☹🥴
Bizde baya ağladı aşılar ağrı yaptı galiba şuan ateş en yüksek 37.7 oldu bakalım nöbete devam ediyoruz

Doktora sabah götürdük,kendi dokturumuz yoktu başka doktor bakti, kan,idrar ve infulenza testi istedi. Hepsi iyi geldi, viral enfeksiyon dedi, ateşi eve gelince 38 üstüne cikti. O ara aramıştı doktor sonuçlar icin, duş aldırın dedi. Ben evde covid testi vardı yaptım negatif çıktı, 2-3 gün sonra tekrar yap dedi. Çok kötü yavrum ağlıyor çok kötü
Kıyamam ya çok geçmiş olsun

Söyleyen dr mu ki. Dr bile olsa takibine bakmadan söylemez böyle bir şeyi. Cahilin biri laf söylemiş. Üzülme
Kızım sol göğsümü gece dışında emmiyor gece de zaten 12-2 arası uyuyor 5 saat sorma kalkıyor o arada tek seferlik olarak göğsüm şişti ağrıyor mastır olacak ve süt azalacak diye korkuyorum sol tarafın ucu büyük şimdiye kadar sıkıntı yoktu ama 5 gündür mahvediyor istemiyor bende zorlamiyorum çözüm önerisi olan varmi çok zor durumdayım
Sağman gerekir. Benşm kız da bir göğüs seviyor. Diğerini sağıyorum
Bizde baya ağladı aşılar ağrı yaptı galiba şuan ateş en yüksek 37.7 oldu bakalım nöbete devam ediyoruz
Hemşire 37.5 görürsen calpol ver demişti. Dr a götürmek gerekir mi endişe edeyim mi diye sorunca 4 saate bir verebilirsin. Calpol verdiğin halde artmaya devam ederse götürürsün demişti.
Kızlar sizin 2. Ay aşısında ateş kaça kadar çıktı
Eve gelince vermiştim ben 2 gün çıkması ama 3. Gün 37. 7 görünce calpol verdim 20 30 dk içinde geçti

Bu nasıl bir yağmur ve dolu yağışı. Yerler bembeyaz, gökyüzü ışıklar içinde, gök gürültüsü hiç dinmedi. Cam a vuran cecizden büyük dolular sanki evin içinde. Evde nereye geçsek, cam kırılır mı diye telaş ettiğim bir gece. Allah ım dışarıdakilere yardım etsin. Ne evlere sığabildik ne dışarıya. Beterinden korusun Rabbim. Sabah ola hayrola. Şu gece hayırla sağlıkla bitsin inşallah

Bu nasıl bir yağmur ve dolu yağışı. Yerler bembeyaz, gökyüzü ışıklar içinde, gök gürültüsü hiç dinmedi. Cam a vuran cecizden büyük dolular sanki evin içinde. Evde nereye geçsek, cam kırılır mı diye telaş ettiğim bir gece. Allah ım dışarıdakilere yardım etsin. Ne evlere sığabildik ne dışarıya. Beterinden korusun Rabbim. Sabah ola hayrola. Şu gece hayırla sağlıkla bitsin inşallah
Amin canım amiinn Rabbim beterinden korusun 🤲 hiç iyi günlerimiz kalmadı gibi hissediyorum bazen 😞

Bende simdilkk ateş yok kuzu. Ateşi mi cikti
Söyleyen dr mu ki. Dr bile olsa takibine bakmadan söylemez böyle bir şeyi. Cahilin biri laf söylemiş. Üzülme

Sağman gerekir. Benşm kız da bir göğüs seviyor. Diğerini sağıyorum

Hemşire 37.5 görürsen calpol ver demişti. Dr a götürmek gerekir mi endişe edeyim mi diye sorunca 4 saate bir verebilirsin. Calpol verdiğin halde artmaya devam ederse götürürsün demişti.

Eve gelince vermiştim ben 2 gün çıkması ama 3. Gün 37. 7 görünce calpol verdim 20 30 dk içinde geçti
37.7 olunca ateş calpol verdim inmedi 4 saat sonra tekrar verdim hatta o tekrar verdiğimi kustu bile ama şükür şuan 36.5 şeklinde gidiyoruz, yazık ya çocuk tıs tıs valla canavar gibi bebemi cidden çarptı aşı belli 🥺o değil takip aralarında ben uyuyamıyorum korkumdan böyle olunca da dinlenemedim

X