2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar uyanir uyanmaz hemen emziriyor musunuz? Ben uyanınca hemen emziriyorum tabi baya sürüyor emmedigi icin 1 saaten fazla emmesiyle uğraşıyorum
Uyandığında gülüyorsak alt değiştiriyorum, bas bas bağırıyor ve sakinleşmiyorsa emziriyorum
Merhabalar hanımlar sigortalılar doğum parası aldınız mı ne kadar yatıyor ve nereden çekiyoruz ben ilk defa çekeceğim işveren de bilmiyor
PTT veriyor. E devlette işgörmezlik ödemesi diye bak. Eğer işveren onay vermiş ise ay ay alabilirsin. Ya da toplu alırsın. Ben parça parça alıyorum. PTT ye gitmek yerine e devletten banka tanımlaması yaparsan 5 gün içinde banka hesabına yatıyor. Sıra beklemene gerek kalmaz

Canim ellerini basinin altina koyuyorum ellerinin üstüne yan ceviriyorum basini agzina da emzik veriyorun gaz sancisi varken boyle rahat ediyor cikarttiktan sonra uyuyor yam dalinca da çeviriyorum.Bu sekilde;
Virgo women Virgo women canim bu sekilde deyip kalmisim resmini eklicektim 🤭
Bu sekilde uyutuyorum gazliyken

Eklentiler

• IMG_20230314_000902.jpg
    IMG_20230314_000902.jpg
    104,1 KB · Görüntüleme: 58
Otomatik mi sallanıyor markası nedir
Sunny baby evet elektrikle 5 kademe sallama özelliği var, 8 15 ve 30 dk da zaman ayarı var bitince kendi duruyor, istersen sürekli de çalışıyor ama açıkçası şuan yolun yarısında değil de en başta alınması gerekiyor gibi benim aldığımın derinliği az bence çocuk tam hareketlendi mi tek bırakılacak bişey değil düşer, boy olarak da 2 ay daha idare eder gibi ama sonrası için görmeyince bişey diyemiyorum. Ha yine de pişman değilim gecemiz gündüzümüz kalmamıştı🙈

Ben yalnız sıfır almadım 2. El yarısından bile düşük bir fiyata temiz dolapta buldum 🙈

Sunny baby evet elektrikle 5 kademe sallama özelliği var, 8 15 ve 30 dk da zaman ayarı var bitince kendi duruyor, istersen sürekli de çalışıyor ama açıkçası şuan yolun yarısında değil de en başta alınması gerekiyor gibi benim aldığımın derinliği az bence çocuk tam hareketlendi mi tek bırakılacak bişey değil düşer, boy olarak da 2 ay daha idare eder gibi ama sonrası için görmeyince bişey diyemiyorum. Ha yine de pişman değilim gecemiz gündüzümüz kalmamıştı🙈

Ben yalnız sıfır almadım 2. El yarısından bile düşük bir fiyata temiz dolapta buldum 🙈
Anladım canım sağol bilgi için 😊

4-5 gündür bizde var zaten hatta azonce oldu yine emziği verdim bende sonunda homurdanarak emiyor şuanda uyutmaya çalışıyorum 😄
Ha-ri Ha-ri kızlar tam meme reddi zamanı ben büyük kızımda yaşadım iyi bilirim.
Ayakta pispislayarak zıplayarak emzirirdim.
Pes etmeyin geçiyor.uykuda verin uykuluyken verin emsin çok sürmüyor

İşte bende öyle düşündüm çocuk 2 aylık oldu şimdi alsam ne fayda az binecek diye

4-5 gündür bizde var zaten hatta azonce oldu yine emziği verdim bende sonunda homurdanarak emiyor şuanda uyutmaya çalışıyorum 😄
Ha-ri Ha-ri kızlar tam meme reddi zamanı ben büyük kızımda yaşadım iyi bilirim.
Ayakta pispislayarak zıplayarak emzirirdim.
Pes etmeyin geçiyor.uykuda verin uykuluyken verin emsin çok sürmüyor
Valla o inat ben inat bir orta yolda buluştuk asla aç kaldı deyip başka bişeye yeltenmedim daha dün 2. Ay kontrolü vardı süt yetiyor kilo alımı iyi bu düzeni bozmaması lazım diye binbir takla emdi bakalım ne kadar sürer 🤷‍♀️ama çok şükür aç uyuduğu oldu ise mutlaka 20 dk sonra felan ağlayarak uyanıyor uykulu anında veriyorum hemen 🙈

İşte bende öyle düşündüm çocuk 2 aylık oldu şimdi alsam ne fayda az binecek diye
2. El böyle uygun almasam mümkün değil bu aşamada alınmaz çok az kullanılır ama kendimize eziyet etmişiz bak bugün şu emme sorunu olmasa onun harici insan gibi gün geçirdim evi topladım çocuğun kıyafetleri katladım, kendimizin yıkadım astım, bir daha denk gelmez belki diye 2 günlük yemek yaptım uyuma anlarında. Önce olsa nerde dibinde sürekli salla piş piş yap 🤦‍♀️şimdi beşik salladı tele de piş piş sesimi kaydettim açtım sürekli çal modunu ayarlayıp😂😂

2. El böyle uygun almasam mümkün değil bu aşamada alınmaz çok az kullanılır ama kendimize eziyet etmişiz bak bugün şu emme sorunu olmasa onun harici insan gibi gün geçirdim evi topladım çocuğun kıyafetleri katladım, kendimizin yıkadım astım, bir daha denk gelmez belki diye 2 günlük yemek yaptım uyuma anlarında. Önce olsa nerde dibinde sürekli salla piş piş yap 🤦‍♀️şimdi beşik salladı tele de piş piş sesimi kaydettim açtım sürekli çal modunu ayarlayıp😂😂
Pis piş sesine güldüm. Gözün aydın ne güzel uyumuş

Nedir bu uyutan çocuğu banada deyin hele🤭

Kızlar ben ve eşim grip gibi biseyiz 2 gündür. Bebeğin de burnu hafiften akıyor sanki bugün. Var mı aranizda bunu yaşayan bebeği öksüren burnu akan. İnşallah ilerlemez. Şimdilik genel durumu iyi. Burnunu sürekli açıyorum. Maskeyle durdum hep aslında ama çok hafif burnu aktı bikacta öksürdü ben mi pimpirikleniyorum acaba

Kızlar ben ve eşim grip gibi biseyiz 2 gündür. Bebeğin de burnu hafiften akıyor sanki bugün. Var mı aranizda bunu yaşayan bebeği öksüren burnu akan. İnşallah ilerlemez. Şimdilik genel durumu iyi. Burnunu sürekli açıyorum. Maskeyle durdum hep aslında ama çok hafif burnu aktı bikacta öksürdü ben mi pimpirikleniyorum acaba
Ya eşim de nerdeyse bir haftadır öksürüyor burnu hafif akıyor ama grip değil bence faranjit bende bişey yok çocuğa da bakıyorum şimdilik bişey yok bizim kız da sürekli kusmuk ile balgam atıyor bence çünkü bazen aşırı balgamlı oluyor kusması

Kızlar ebe aradı cuma 2. Ay aşıları için biz de rota virüs aşısını aldık onu da yapalım demiştik ama gün yaklaştıkça aklıma düştü hepsi birden ağır mı gelir diye

Geçmiş olsun Bizimki 20 günlükken hasta oldu öksürdü ve burnu akıyordu.. Ablasından hepimize bulaşmıştı.. Burnunu hep temizledik ve bol bol emzirerek atlattık.. Ben de cok korkmuştum ama geçiyor canım..

X