2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Mama yiyorsa ne kadar doyduğunu anlamak daha kolay oluyor sanırım
Galiba onu da ml ml arttırarak öğrendim hangi şeyde kusuyor ediyor baka baka yani ben 20 gün anca emzirebildim o zaman bile anlamıyordum kaynanam karnına bakarak anlıyordu banada o gösterdi nasıl anlayacağımı falan

Ay aman canım yaa dikkat et. Geceleri falan yataktan terll kalkıyoruz ya üşütüyoruz ondan agrıyordur. Benimki yine aşırı huysuzdu zorla uyuttum 2 saat uyumusuz uyandı şimdi
Hic atlet giyemiyorum daraliyorum oda etki ediyor tabi. Dun ilk defa aksam banyo yaptirdim sonrasinda uyudu gece cok rahatsiz etmedi eger ise yararsa her aksam banyo yaptirip mi uyutsam acaba? Kizim hastalanirdi hemen o yuzden gece yaptiramazdim

Benimkide çok az emiyor sagiyorum ve süt saklama poşeti yok 3 gün dolapta tutup döküyorum sütüm azalacak bu gidişle. İlk emiyor uyanınca aç oluyor. Sonra bırakıyor gözüme bakıyor gülüyor. Ağzına alsa memeyi bırakıyor hiç anlamadım.

Benimkide çok az emiyor sagiyorum ve süt saklama poşeti yok 3 gün dolapta tutup döküyorum sütüm azalacak bu gidişle. İlk emiyor uyanınca aç oluyor. Sonra bırakıyor gözüme bakıyor gülüyor. Ağzına alsa memeyi bırakıyor hiç anlamadım.
Doyuyordur az emsede

Uyurken emdikten sonra gazını çıkaramadım son sefer kuvranıp duruyo rahat uyumadı. Uyurken gaz çıkarmak çok zor denesem de olmuyor

Hic atlet giyemiyorum daraliyorum oda etki ediyor tabi. Dun ilk defa aksam banyo yaptirdim sonrasinda uyudu gece cok rahatsiz etmedi eger ise yararsa her aksam banyo yaptirip mi uyutsam acaba? Kizim hastalanirdi hemen o yuzden gece yaptiramazdim
Evin ısı durumuna göre yaptırabilirsin ama ben de korkardım sanırım her gün yıkamaya. Niye kıs bebeği doğurduysak. Şööle mayıs gibi yapsaydık doğumları ohh mıss

Evin ısı durumuna göre yaptırabilirsin ama ben de korkardım sanırım her gün yıkamaya. Niye kıs bebeği doğurduysak. Şööle mayıs gibi yapsaydık doğumları ohh mıss
Benim oğlum Ağustos dogumluydu 1 1.5 ay tek zibinla gdzdi.
Bende gün aşırı banyo yaptırıyoruz. Ben yıkayamiyorum ya eşimle akşam yikiyoruz. Çıplak olunca bebek elimden kayıyor ☺️☺️☺️

Bu gaz sancısı neden hep sabaha karşı geliyo ya 5 te bi başlıyo 8 e kadar ıkına ıkına kıvranıyo yavrum inşallah en kısa sürede geçer.. kırkımız yeni çıktı daha
Bunu ben yazdım sanki yaa.. benim kızımda 5-6 bi başlıyor ıkınmaya 8-9 a kadar devam ediyo.. elden de biley gelmiyo masaj falan yapsamda aynı😞 çok üzülüyorum biran evvel biter inşallah

Kizlar size bir bilgi vereyim bana cocuk doktorumuz soylemisti kizimda, bazen bebekler kilo alimi icin yediklerini bedende tutarmis o yuzden kaka sık yapmazlarmis l.
Evet bende yeni öğrendim 4gun yapmadı kızımda geçen gün. Şimdi yine 2gun oldu mesela en son ptesi yaptı. Ve gerçekten belli şekilde kilo aldı. Ama büyük oğlum hep çok kaka yapardı oda güzel kilo alırdı. Her bebek farklı işte.

Bende gün aşırı banyo yaptırıyoruz. Ben yıkayamiyorum ya eşimle akşam yikiyoruz. Çıplak olunca bebek elimden kayıyor ☺️☺️☺️
Benim oglum da nisan dogumluydu yaz boyu tek zıbın gezdi her gun yıkıyodum bazen günde 2 bile yapıyordum suyu çok sever hala.

3 günde falan yıkıyoruz. Annem burda şimdilik ama ben de tek yıkayamam korkarım daha 😂 oturmaya baslayınca yıkıyorum ama oturma aparatları var ya onlar cok rahat oluyor

Kızlar , bebeğin hiç kusmamasi normal mi ? Hani emdikten sonra ağzının kenarına gelir az da olsa , o bile yok. 2 aylık oldu kızım , ilk defa 2 hafta önce 1 kere kustu ,baya aktı ağzından emdiği süt. Onun dışında hiç kusmadi doğduğundan beri , normal mi bu ? Internette aratmama rağmen ne Türkçe ne İngilizce hiçbir bilgiye ulaşamadım bununla ilgili. Hep bebeklerin kusmasinin normal olduğu yazıyor ama aksi ile ilgili birşey bulamadım.
Benim iki oğlumda hiç kusmadi hatırlamam. Ama şuanda kızım özellikle gazlı olduğu zaman yeni emdiyse bide fazlalığını çıkarıyor. Hatta 2gundur az az kustu beslenmelerden sonra çünkü ikiniyor pirtlamak için. Fışkırarak bütün emdigini kusması varsa ozaman önemli canım. Az az olsa da normal olmasada normal

Allah aşkına şu egitimi detsyli yazın ne zaman vericez uyku eğitimini
Ben büyük kızımda başaramadım uyku ile ilgili biseyi. Bunda bari rahat edeyim 2 çocukla çok zor oluyor
Ben gece uyumayan bebekleri duyardım oyuzden çok dikkat ettim. İlk oğlumda saat 8 oldumu uyutmaya başlardım odamda çok az ışıkta ( gece de öyle ışık oluyor ). Uyanırsa tekrar uyutuyorum kaç kere olursa olsun. Aman uyumucak bırakayım demedim hiç. Hatta kendimiz de ses yapmadık evde çok dikkat ettik hep. Evde hareket var diye duyarlarsa kalkmak istiyorlar çünkü. Şuanda da 2oglum da 9 9bucuk arası uyur. Kızımıda dün başladım odamda uyutmaya. Çünkü anlamaya başladılar akşam oturan varsa kalkıyorlar. Gece de uyanırsa hiç konuşmam tepki vermem. Altını da çok dolduysa alıyorum oda dalgın uyurken hızlıca. Bide akşam uykusuna geçmeden yarım saat öncesinde sakin ortam yapıyorum ses ışık azaltiyorum genel olarak evde. Sırf buyuzden gece misafir kabul etmem genelde bende gitmem gece ev oturmasına

Bu gaz sancısı neden hep sabaha karşı geliyo ya 5 te bi başlıyo 8 e kadar ıkına ıkına kıvranıyo yavrum inşallah en kısa sürede geçer.. kırkımız yeni çıktı daha
Genelde daha hareketsiz oluyorlar gece diye birikiyor. Birde gece emdikten sonra ben kesinlikle gazını çıkaramıyorum derin uyuyor salıyor kendini çıkmıyor gazda oda birikiyor işte sabaha kadar

Uyurken emdikten sonra gazını çıkaramadım son sefer kuvranıp duruyo rahat uyumadı. Uyurken gaz çıkarmak çok zor denesem de olmuyor
Bende gece cikaramam hiç. Hatta biraz daha dik emziriyorum ama cokdalgin uyuyorsa çıkmıyor. Hatta yorulup eşimi uyandiriyorum çıkarsın diye 😄

Ben azonce yıkadım kuvetinde filesine yatırıp tekbasima rahat oluyor. Arkasını yan yan çevirip yıkıyorum ama hala suya tam alışması sona doğru ağlıyor

X