2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Canım ben kaynanamı bırak kendi annemden bile beklemiyorum hiç birşey çünkü beklentiye girdim mi sonuç istediğim gibi olmayınca üzülüyorum. Bence çok herşeye karışan kaynanadansa mesafeli duran herzaman daha iyidir emin ol. Ayrıca 3 çocuğumda da kırk çıkarmayı hiç yapmadim ben hatta bilmeyiz bile burda pek yapılmaz. Hiç takılma böyle şeylere
Çıkarmak önemli degil aslinda takildigim herseye karisir herseyin laf eder falan ama iş yol gostermeye gelince sadece egri yollar gosterir😂 aman bisey beklemiyorum yeter ki bana bulasmasin

Bizde kaka nobetindeyiz her pırta kokluyoruz kaka varmıdır diye 😂
Allahım bir biz değiliz demekki burnu çocuğun popoda gezen 😂😂bizimki uzun süre yapmayınca hatırı sayılır şekilde yapmış hemen ardına banyoya soktuk bide emdi bayıldı 😂bu süreçte dinlendik mi hayır nadir uyuyor diye duş aldım, eşimle ikimiz iki günlük yemek yaptık evi temizledik bunlar hep ışık hızı ile ama 😂😂

Ben neyi fark ettim bizimki içinn istediği anında olmadığında ağlıyor yada emerken dalıp bırakıyor bende doydu diyorum uyuyor çünkü sonra gazını alıyorum yatıyor 10 dk sonra uyanıp acayip ağlıyor neden emmeyi bıraktığını unutuyor uyanıp hatırlıyor tekrar verince susuyor önce saatlerce ağlardı bilmediğimden, tabi bazen de dediğin gibi sırf sinirden ağlıyor, bugün zaten çekeceğimiz var çünkü en son dün değil ondan önceki gün kaka yaptı ne olacak bilmiyorum

Canım sadece anne sütü ile beslenen bebeklerde 10 güne kadar büyük tuvaletlerini yapmamaları normal ama bebeğin yapamadığı için rahatsız oluyor, yapmak için ıkınıyor ama yapamıyorsa, yapmaya çalışırken kızarıyor yanda morarıyorsa o zaman kabızdır.

Kizlar biz bugün kırkimızı çıkardık🙏 benim ailem il dışında kaynanam hic kirkini cikaralim demeid kizimdada hep geri plana atardi buyukler hani yol gosterir ya banyosunu yaptirayim yok kirkini çıkarayım mevlüt verelim falan diye kaynanam ne kizimda ne oglumda yapti bende geçen lafini actim kirk cikarmasini biliyormusun gel kirkini cikaralim dedim cevap vermedi bir kac kere sordum konuyu baya detaylamdirdim sonra gelirim deme zahmetinde bulundu. Benimde sinirim bozdu dun aradim gelme cikarmicam dedim kirki cikmadan olur mu dedi sanki kendi teklif etmis gibi ben demesem sorun yoktu dedim bir bahane buldum işitme testi olucak suya sokmayacagim dedim. Kizlar gercekten tarafsiz olarak soruyorum sizce bu durum normal mi. Hic buyuk gibi yol gosterme yok sonra gelinlik bekliyor

Senden gelinlik bekleyip kendisinin hicbir şeye eelinisürrmemesi hoş değil evet ama öyle insandan da bir şey bekleyip canını sıkma zaten o da senden birşeyler beklediğinde sende kendini geri çekersin olur biter. Sen üzülsen de o değişmeyeceğine göre takmamaya çalış.

Kızlar biogaia yi nasıl saklıyorsunuz birde açılınca 1 ay mi ömrü onun

Canım o soğuk zincir bir damla ben oğlumda çok kullandım bana buz kalıbı ile veriyorlardı eczaneden ve dolapta saklamam gerektiğini söylemişlerdi .

Canım sadece anne sütü ile beslenen bebeklerde 10 güne kadar büyük tuvaletlerini yapmamaları normal ama bebeğin yapamadığı için rahatsız oluyor, yapmak için ıkınıyor ama yapamıyorsa, yapmaya çalışırken kızarıyor yanda morarıyorsa o zaman kabızdır.

Senden gelinlik bekleyip kendisinin hicbir şeye eelinisürrmemesi hoş değil evet ama öyle insandan da bir şey bekleyip canını sıkma zaten o da senden birşeyler beklediğinde sende kendini geri çekersin olur biter. Sen üzülsen de o değişmeyeceğine göre takmamaya çalış.

Canım o soğuk zincir bir damla ben oğlumda çok kullandım bana buz kalıbı ile veriyorlardı eczaneden ve dolapta saklamam gerektiğini söylemişlerdi .
Bizimki gazlı hep ıkınıp rahatsız öyle olunca hangisinden bilemiyorum ama poposu kızarmadı yapınca rahat yaptı 🤭sonra da rahat uyumadı zaten ıkınma devam gaz yüzünden

Allahım bir biz değiliz demekki burnu çocuğun popoda gezen 😂😂bizimki uzun süre yapmayınca hatırı sayılır şekilde yapmış hemen ardına banyoya soktuk bide emdi bayıldı 😂bu süreçte dinlendik mi hayır nadir uyuyor diye duş aldım, eşimle ikimiz iki günlük yemek yaptık evi temizledik bunlar hep ışık hızı ile ama 😂😂
Zaten uyurken hemen işi yapayım oturayım dersin işi yaparsın oturduğun anda uyanırlar ama olsun enazindan yemek temizlik yapmışsınız o baya gider 😄

Damla kullansanda kaka gaz öncesi onları yaşaması normal. Hiç başlama bence. Devamlı gazi olan bebek uykuya geçişte zorlanıyor ağlıyor hep mesela uyusa da gazdan hep uyanıyor ağlıyor. Seninki öyle değilse gerek yok bence
Uykusu kuş uykusu zaten memede uyuyor koyunca uyanıyor. Biraz daha takip edecem canım eğer artarsa mızmızlığı o zaman alayım.

Özellikle yemek yeme anlarını hissediyorlar ya bitiyorum ama gerçekten buna da şükür 🤭

Yemek ilk sirayi aliyor😂 sonrasinda tam uyuyacagim zaman yapiyor eger yapmiyorsa bu seferde kizim surekl dibimde ugrasiyor benle o uyutmuyor bu seferde😂

Benimkinin favori uyanma şekli benim sırtımın yataga denk gelmesi 😂 uyanacak diye yatmadığım zaman uzun uyuyor. Uyanmaz yatayım dediğim an pırt ayakta 😂

Bizimki gazlı hep ıkınıp rahatsız öyle olunca hangisinden bilemiyorum ama poposu kızarmadı yapınca rahat yaptı 🤭sonra da rahat uyumadı zaten ıkınma devam gaz yüzünden

Ah yavrucum ya çok üzülüyorum bu minnaklara benim kızımda aynı durumdaydı ama çok şükür 1 haftadır baya iyi hali umarım o ıkınmalar geri gelmez 😞

Yemek ilk sirayi aliyor😂 sonrasinda tam uyuyacagim zaman yapiyor eger yapmiyorsa bu seferde kizim surekl dibimde ugrasiyor benle o uyutmuyor bu seferde😂

Benimkinin favori uyanma şekli benim sırtımın yataga denk gelmesi 😂 uyanacak diye yatmadığım zaman uzun uyuyor. Uyanmaz yatayım dediğim an pırt ayakta 😂

Benim kızımda öyle oğlumda öyleydi bu bebekler sensörlü bence 🤣

Kizlar biz bugün kırkimızı çıkardık🙏 benim ailem il dışında kaynanam hic kirkini cikaralim demeid kizimdada hep geri plana atardi buyukler hani yol gosterir ya banyosunu yaptirayim yok kirkini çıkarayım mevlüt verelim falan diye kaynanam ne kizimda ne oglumda yapti bende geçen lafini actim kirk cikarmasini biliyormusun gel kirkini cikaralim dedim cevap vermedi bir kac kere sordum konuyu baya detaylamdirdim sonra gelirim deme zahmetinde bulundu. Benimde sinirim bozdu dun aradim gelme cikarmicam dedim kirki cikmadan olur mu dedi sanki kendi teklif etmis gibi ben demesem sorun yoktu dedim bir bahane buldum işitme testi olucak suya sokmayacagim dedim. Kizlar gercekten tarafsiz olarak soruyorum sizce bu durum normal mi. Hic buyuk gibi yol gosterme yok sonra gelinlik bekliyor
Sağlıkla büyüsün yavrularımız maşallah 🧿 bizim de kırkımız çıktı elim ve ben uçurduk kırkımızı dualarla yaptık biz diğer şeklini hiç bilmiyorum,kayınvalidem de aramadı bile 😂 çok da kafana takma eşinle yap daha güzel oluyor kargaşa olmaz en azından, 👿

☺️ Benim oğluş da ıkınıyor ıkınıyor sonuç alamıyor bir türlü gece 3 te başlıyor hem de,🥺 iki çocuğum da gazlı oldu hamdolsun 😭 ne hayallerim vardı oysaki

Gaz damlası işe yarıyor mu? Henüz almadık geçen idrar tahliline devlete götürdün yakın evimize orada kalça İçin de ultrason verdi ama dr un muayene süresi 30 sn aşmadı vallahi 😅 gaz damlası demeye vakit olmadı sma dr her 6 saatte bir çay kaşığı zeytinyağı verin dedi🫢

Mantikli onuda deneyeyim gaz kemeri kullaniyorim faydasi var mi halen cozemedim acikcasi😅 eşim ışık istiyor diyor ama denedim dun bağırmasini enegllemedi ışık acik birakmakta ayakta salliyorum yatakta salliyorim yada kucakta bir sekilde uyuyor yatagina koyduktan 5 dakka sonra uyaniyor🤦 gündüz uykuya daha rahat daliyor ve daha uzun uyuyan cocuk gece kendimi paralasamda dalamiyor
Gece ve gündüz kavramı karışmış sanırım doğru bi öneri olmayabilir ama ben şöyle yapıyorum gece mama veriyorum 60 ml daha tok tutuyor be daha kolay uyuyor .

Gece ve gündüz kavramı karışmış sanırım doğru bi öneri olmayabilir ama ben şöyle yapıyorum gece mama veriyorum 60 ml daha tok tutuyor be daha kolay uyuyor .
Biraz daha zaman gecsin bir sekilde gece gunduzu düzeltm gerek
Sağlıkla büyüsün yavrularımız maşallah 🧿 bizim de kırkımız çıktı elim ve ben uçurduk kırkımızı dualarla yaptık biz diğer şeklini hiç bilmiyorum,kayınvalidem de aramadı bile 😂 çok da kafana takma eşinle yap daha güzel oluyor kargaşa olmaz en azından, 👿
Esim disinda herkes yalan zaten gerci bazen o bile bunaltiyor beni😂

X