2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bebeğim gazdan dolayı huysuzdu, uyuyamıyordu fazla ıkınıyordu sonra bir yerde sab simplex in bazı bebeklerde karın ağrısı yapabildiğini okudum ve takip ettim sab simplex i verince huysuzluğu daha çok artıyordu ve daha çok ağlıyordu 2 gün vermedim huysuzluğu azaldı demekki bizde de karın ağrısı yaptı öyle olunca bir daha hiç vermedim nurse harveys te fazla ıkınmasına sebep oluyordu kızımın onu da araştırdım oda fazla ıkınma yaparmış onuda kestim ve ıkınmaları bitti. Biogaia oğlumda kullandım çok iyi gelmişti ona kızımda da kullandım onada iyi geldi ama onunda bazı bebeklerde olumsuz etkileri vardır illaki araştırın damlayı verdikten sonra bebeğinizi takip edin ekstra huysuzluk, uykusuzluk, ıkınma durumları varsa kötü etki ediyordur
Ben daha bir damla seçip başlayamadım ya. Aslında çok gazı yok. Sadece kaka öncesi krizi geliyor. Cok ıkınıyor kızarıyor. Yapınca rahatlıyor ama bi yarım saat sürüyor bu durum. Böyle olunca damlata başlamadım ben de. Yanlış mı yapıyorum acaba

Ben daha bir damla seçip başlayamadım ya. Aslında çok gazı yok. Sadece kaka öncesi krizi geliyor. Cok ıkınıyor kızarıyor. Yapınca rahatlıyor ama bi yarım saat sürüyor bu durum. Böyle olunca damlata başlamadım ben de. Yanlış mı yapıyorum acaba

Tuvaletlerini yaparlarken karın kasları henüz gelişmediği için karın ağrısı çekiyorlarmış o yüzden yaparken tuvalet öncesi öyle ıkınıyordur ve huysuzlaşıyordur. Bu damlalar çok iyi bir şey değil zaten her ne kadar tamamen bitkisel falan dense de onlar bile zararlı mümkün olduğunca vermemek lazım da baş edilemez olunca da bebek acı çekmesin rahatlatsın diye alıyoruz işte mecbur.

Tuvaletlerini yaparlarken karın kasları henüz gelişmediği için karın ağrısı çekiyorlarmış o yüzden yaparken tuvalet öncesi öyle ıkınıyordur ve huysuzlaşıyordur. Bu damlalar çok iyi bir şey değil zaten her ne kadar tamamen bitkisel falan dense de onlar bile zararlı mümkün olduğunca vermemek lazım da baş edilemez olunca da bebek acı çekmesin rahatlatsın diye alıyoruz işte mecbur.
Evet işte ben de sabretmeye calışıyorum cok da aglamayınca ellemek istemiyorum. Tamam uyumuyor mızık mızık ama buna şükür. Kolik ilk çocuktan sonra cennet geliyor bu 😅
Benim halen bitmedi 🤦
Ben de devam canım. Kucagımda uyuyor yatırıyorum gözler cin gibi. Geceyi öğretmeye çalışıyorum konusmuyorum ortam loş falan ama huysuz.

Adet oldunuz mu hemen 40in ardından.
Ewt 40 bitince oldum hemen adet gibi karnım ve belim ağrıdı biraz ilk gün şimdi birşey yok ama yoğun kanama var özellikle gündüz akşama doğru azalır gibi oluyor diğer gü tekrar başlıyor anlamadım çok saçma bir dongudeyim 🤦🏻‍♀️🥴

Ewt 40 bitince oldum hemen adet gibi karnım ve belim ağrıdı biraz ilk gün şimdi birşey yok ama yoğun kanama var özellikle gündüz akşama doğru azalır gibi oluyor diğer gü tekrar başlıyor anlamadım çok saçma bir dongudeyim 🤦🏻‍♀️🥴
Şimdi nasıl olur bilmiyorum ama ilk cocugumda ben 52 gün falan lohusalık cektim. 40 da tam bitmişti senin dediğin gibi regl gibi bastan başladı. Doktora zaten 40 kontrolune gitmiştim hersey normal demişti. Sonra 5 ay regl olmadım

Evet işte ben de sabretmeye calışıyorum cok da aglamayınca ellemek istemiyorum. Tamam uyumuyor mızık mızık ama buna şükür. Kolik ilk çocuktan sonra cennet geliyor bu 😅

Ben de devam canım. Kucagımda uyuyor yatırıyorum gözler cin gibi. Geceyi öğretmeye çalışıyorum konusmuyorum ortam loş falan ama huysuz.

Ben oğlumda hiç sorun yaşamamıştım gaz nedir bilmezdim yani şimdi kızımda kolik olunca afalladım çok zormuş gazlı bebek 😭

Sessizce bakınmiyor dimi . Benimki de öyle. Uyanık olsun sorun yok ama niye ağlıyorsun be evlat durmadan. Çiçeğe de yazdım şimdi.
Bence emip ytiyolar ya bu şekilde sindiriyorlar ağlayarak.
Bizim bide dün hiç kaka yapmadı ilk kez en son bir önceki gün öğlen yapmıştı neden böyle oldu anlamadım 🤷‍♀️şimdi bide bunun huzursuzluğu başlar

Kizlar sizin adet durumlarınız nasıl ben 12 gündür adatteyim son 4 gündürde yoğun bir şekilde geliyor durmuyorda doktora gideyimmi yoksa normal mi bu

Henüz adet olmadım ben oğlumda doğumdan 7 ay sonra adet olmuştum bakalım bu sefer ne zaman olucam 😊 bence bir doktora görünmekte fayda var ne olur ne olmaz

Bir sebep sunmadı, acil Dr u olunca. Bir tanıdık var yenidoğan yoğun bakım hemşiresi ona da sordum oda önemli görmedi, pişiğini daha ciddi sorun gördü hatta 😢
Geçmeyen pişik alerji sebebi de olabiliyor. Hala devamediyor mu pişik? Ben mesela süt ürünleri tuketmiyorum ciddi gaz yapıyor. Dün hatta kendine vegan çikolata aldım. Allah'tan vegan şeyler çoğaldı baya

Kizlar sizin adet durumlarınız nasıl ben 12 gündür adatteyim son 4 gündürde yoğun bir şekilde geliyor durmuyorda doktora gideyimmi yoksa normal mi bu
Doktor bana kanaman 2ayı geçerse gel dedi canım. Benimde leke şeklinde hatta namaza başlayacağım hala bitmedi tam

Bende de 40 gün boyunca akıntı geliyordu ara ara ama simdi çok yoğun bir şekilde geliyor doğum yaptığım zamn bile bu kadar kanamam gelmemişti o yüzden tedirgin oldum birkaç gün daha devam ederse doktora giderim artık
Ebe bana da her gittiğimde sordu azalıyor deme diye. İstersen git doktora hem için rahatlar yada sorabilirsen sor

En sevdiğimiz muzik buara :)

Eklentiler

• IMG_20230226_105546.jpg
    IMG_20230226_105546.jpg
    72,1 KB · Görüntüleme: 52
Kesinlikle pisik için poposunu yıka ben yikayamiyorsamda pamuğu suya batırıp sürüyorum sonrasında peçeteyle kuruluyorum baya iyi geliyor ardından pisik kremi sürüyorum bu şekilde çok fazla ilerlemiyor hatta
Doğduğu ilk gün pişik oldu bizimki. Hiç ıslak mendil kullanmadım pamuk su kullanıyorum hep. Cildi çok hassas sanırım. Şimdi her alt açmada havalandırıyorum inşallah düzelir.

X