2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben evde kanguruya koyup iş yapıyorum durmadigi zaman oda alıştı artık seviyor. Hatta uykuya dalamayinca onda iyice uykuya dalmasina bekleyip yatırıyorum yatağına. Mesela azonce yine kucağımda uyudu uyandı devamlı kanguruya koyup evi toparladım dolaştım evin içinde uyudu dalınca yatırdım yatağına. Kangurudayken yemek yaptım dün
Kanguruya ben de başlasam mı diyordum. Yenidoğan aparatlı mı takıyosun canım yoksa direk mi. Solomom baby benimki

Ben evde kanguruya koyup iş yapıyorum durmadigi zaman oda alıştı artık seviyor. Hatta uykuya dalamayinca onda iyice uykuya dalmasina bekleyip yatırıyorum yatağına. Mesela azonce yine kucağımda uyudu uyandı devamlı kanguruya koyup evi toparladım dolaştım evin içinde uyudu dalınca yatırdım yatağına. Kangurudayken yemek yaptım dün
Ben de kanguru aldım. Ev içinde denedim ama sürekli emmek istiyor diye koy çıkar zorlandım. Biraz daha büyüsün 2 aylık olsun diye bekliyorum

Kızlar ben d vitaminini bebeği beslemeden önce veriyorum arkasına emiyor sonra mutlaka bir miktar kusuyor fazla değil ama böyle olunca d vitamini boşa mı gitmiş olur

[/QUOTE]
Kanguruya ben de başlasam mı diyordum. Yenidoğan aparatlı mı takıyosun canım yoksa direk mi. Solomom baby benimki
Yenidoğan aparatiyla koyuyorum diye yanlış yazmışım ilk. aparatla değil poposunun altına kıyafetini kıvırıp katliyorum destek yapıyor popo altından çok aşağıya inmemiş oluyor. benimde solomombaby. Bak böyle geziyoruz kolum sırtımda agrimiyor hem

Eklentiler

• IMG_20230222_141848.jpg
    IMG_20230222_141848.jpg
    125,6 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:

Kızlar ya böyle bir şeye denk geldim ben içiyordum ara ara rezene ve anason fayda da ediyordu ama yazıyı görünce içime kurt düştü

Ben zararlı olacağını düşünmüyorum açıkçası. Eskiden bize direk verirlermis. Anne sütünden geçenin ona uygun olacağını düşünüyorum. Hazır dondurulmuş gıda yada daha zararlı seylerde tuketebiliyoruz onlar çok daha zararlı olabilir. Hatta asi ve ilaclar çok çok daha zararlı bence

Yenidoğan aparatiyla koyuyorum diye yanlış yazmışım ilk. aparatla değil poposunun altına kıyafetini kıvırıp katliyorum destek yapıyor popo altından çok aşağıya inmemiş oluyor. benimde solomombaby. Bak böyle geziyoruz kolum sırtımda agrimiyor hem
[/QUOTE]

Oy masallah. Valla omzumda kolumda derman kalmıyor aksamları. Baslayım ben de _peri_ _peri_

Ben zararlı olacağını düşünmüyorum açıkçası. Eskiden bize direk verirlermis. Anne sütünden geçenin ona uygun olacağını düşünüyorum. Hazır dondurulmuş gıda yada daha zararlı seylerde tuketebiliyoruz onlar çok daha zararlı olabilir. Hatta asi ve ilaclar çok çok daha zararlı bence
Bunu da düşündüm sonuçta neler yiyoruz

D vit ne veriyorsun. Kusuyor olabilir onu da tokken vermeyi dene bence
Ocean kullanıyorum yarın da tok deneyeyim bakalım nasıl olacak, zaten bu ağlama ıkınma krizleri gelince emme sonrası illa biraz kusuyordu ama bu d vitamini kullandığım dönem ağlama atak yok acaba o mu kusturuyor diye düşündüm

Ocean kullanıyorum yarın da tok deneyeyim bakalım nasıl olacak, zaten bu ağlama ıkınma krizleri gelince emme sonrası illa biraz kusuyordu ama bu d vitamini kullandığım dönem ağlama atak yok acaba o mu kusturuyor diye düşündüm
Bir iki gün verme dene bakalim

3 aydan önce kanguruya koymak istemedim ama sıkıntı olmuyor sanırım . Deneyebilirim evin işini galan sabaha karşı uyuyunca yapıyorum

Normalde emzik kullanıyor onunla da uyuyor ama bu ara hiç bir şeyden memnun değil bir hastalık belirtisi yok ama genel anlamda huysuz, bugün akşam o kadar uzun ağladı ağladı ikimiz de yorulmuşuz dört buçuk saat uyumuş normalde 3 saati geçirmiyordum o da uyanıyordu ama ilk kez böyle oldu üzüldüm de aç mı kaldı diye
Ben 1 aylik kontrolde sordum kendi kalksin uyandırma dedi. Bilmiyorum bebeğin aldığı kiloyla alakali mi 1.5* kg almış. Benmki zatrn gündüz 2 saat en fazla uyuyor ama gece 3 saat bazen kaldirmiyorum. Ama uzin uyursa yine müdahale ediyorum

Evde kimse olmayacaksa olduğun odaya ilk boş anında suyunu, bir kaseye ceviz badem kuruyemiş hatta ekmek arası yap bence birde meyve suyu koy ben öyle yapıyorum durmaksızın ağlarken git gel vardiya ediyorum bir elimde bebek ile bir yandan ağzıma bişey atıyorum yoksa enerjim bitiyor, eşim gelince de dağıttığımı topluyorum o bebeğe bakarken🙈
Bende hızlıca yemeye çalışıyorum ama yinede bir sıcak yemek ısıtıp yiyememek 😂 doğru diyorsun tüm yiyecekleri mutfak masasına hazırlarsam rahat ederim

Kanguruyu yeni doğan aparatıyla mi kullanıyorsunuz?

Normalde emzik kullanıyor onunla da uyuyor ama bu ara hiç bir şeyden memnun değil bir hastalık belirtisi yok ama genel anlamda huysuz, bugün akşam o kadar uzun ağladı ağladı ikimiz de yorulmuşuz dört buçuk saat uyumuş normalde 3 saati geçirmiyordum o da uyanıyordu ama ilk kez böyle oldu üzüldüm de aç mı kaldı diye
Aç kalmaz kalsa uyanır o evreler geçti artık bence benim gece uykusu bazen 4 bazen 5 saat sürüyor . Şu anda 5. Hafta atağı yaşıyor muhtemelen huysızluk ondan , uyku zamanı geçince de öyle durmadan ağlıyorlar

[/QUOTE]
Bişey olmaz demi poposuna destek koyunca masallah kilo filan kalmamış

3 aydan önce kanguruya koymak istemedim ama sıkıntı olmuyor sanırım . Deneyebilirim evin işini galan sabaha karşı uyuyunca yapıyorum
Ben küçük oglumda da kullanıyordum böyle devamlı hicbirsey olmuyor ama altına destek koyuyorum bide elimle destekliyorum genelde yularidogru kaldırıyorum çok sıkmıyorum

Kızlar selamm nasılsınız bebisler nasıl doğumdan sonra buraya girmek biraz güç oldu
Oglusu olanlar sünnet yaptırdı mi acaba yada dusunen var mi
Ben düşünüyorum adkinda 1 aylik olmadan yaptırmak istiyordum. Deprem vs oldu moralimiz bozuldu. Sanki.keyfi bisey yaptırıyor geldi aramadim . Smdi bikac ay icinde yaptiririm belki

X