2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Vallah ne diyim 🤷‍♀️mesela bugün saat 17 00.30 kadar kızım.hic uyumadı ağladı ama böyle her gün değil tabiki ve bu damlaları ben sadece gaz olunca veriyorum yanlış galiba 🤷‍♀️yani her gün vermesi lazım. Diyecem ben tam anlayamadım iyi ki kötü mü 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Evet düzenli hergun aynı saatte hatta verilmesi gerekiyor. Ben 1sise deneyeceğim 1aylik zaten. Sonra bırakıp bakacağım ihtiyaç olursa tekrar alırım. Sende düzenli ver istersen

sıkıntısı varsa emmek isteyebiliyorlar rahatlamak için. Aç olmadığı halde emerse daha fazla sıkıntı gaz oluyor. Ben oyuzden tok olduğunu bildiğim zaman emzikle uyutuyorum zaten kendiside alıştı 2cekse bile bakıyor süt geliyor istemiyor emzigini istiyor. Emzikle uyumaya alıştı baya seninki emzik alıyor mu
Normalde emzik kullanıyor onunla da uyuyor ama bu ara hiç bir şeyden memnun değil bir hastalık belirtisi yok ama genel anlamda huysuz, bugün akşam o kadar uzun ağladı ağladı ikimiz de yorulmuşuz dört buçuk saat uyumuş normalde 3 saati geçirmiyordum o da uyanıyordu ama ilk kez böyle oldu üzüldüm de aç mı kaldı diye

Öyle bi diyorlarki sanki ben kara cahilim hiçbişey yapmıyorum gibi, lohusalıktan mı nedir etkileniyorum😞

Ay daha olmadı ondan da alayım çocuk ıkınmaktan halak oldu

Evet zaten kısır bi döngü içindeyiz, gaz çıksada sürekli memede olduğu için tekrardan gaz oluyor..bende herşeyi yapıyorum yine böyle diyip geçtim

Benimkide aynı tarif ettiğin gibi.. inanki eve biri gelsin bile istemiyorum sırf bu sebepten.. biraz kullanda canım yorumlarını bekliyorum
Tamam şimdilik ilk günden bir fark gördüm desem yalan olur gece aynı ıkın ıkın uyudu gazını yapıyor ama yine çığlıklar ile bakalım düzenli kullanımda ne olacak

Normalde emzik kullanıyor onunla da uyuyor ama bu ara hiç bir şeyden memnun değil bir hastalık belirtisi yok ama genel anlamda huysuz, bugün akşam o kadar uzun ağladı ağladı ikimiz de yorulmuşuz dört buçuk saat uyumuş normalde 3 saati geçirmiyordum o da uyanıyordu ama ilk kez böyle oldu üzüldüm de aç mı kaldı diye
Üzme kendini yorulmustur. Sonuçta yemek kadar uykuda onları büyütüyor besliyor. Ki herzaman olmuyor sonuçta. Bazı günler böyle olabiliyor. İlk çocukta bende onunla ağlardım her gece şimdi normal olduğunu biliyorum ve çok çabuk geçecek bu günler. Diş çıkarma zamanları bu gaz sancılarını arar olacağız hatta :)

Üzme kendini yorulmustur. Sonuçta yemek kadar uykuda onları büyütüyor besliyor. Ki herzaman olmuyor sonuçta. Bazı günler böyle olabiliyor. İlk çocukta bende onunla ağlardım her gece şimdi normal olduğunu biliyorum ve çok çabuk geçecek bu günler. Diş çıkarma zamanları bu gaz sancılarını arar olacağız hatta :)
Henüz onunla ağlama aşamasına gelmedim🙈en dayanamadığım yerde bu günler geçecek diye kendi kendime konuşuyorum 🤭uykusuzluk yada yorgunluk beni zorlamıyor aslında öyle kendini perişan edercesine ağlamasa uyanık olsa saatlerce bakarım sorun değil ama yazık o ağlayışı ilk çok panik etmişti beni şok olmuştum şimdi alıştım üzülerek geçmesini bekliyorum evde hoppala zıppala geçinceye kadar canımız çıkıyor 🙈
Komşular da kesin yazık bu çocuk aç diyordur 😬😬

Biraz sütüm azaldı sanki suyu da çok içiyorum ama tek bakınca pek beslenemiyorum sürekli kucağa alıştı. Ne yapsam
Evde kimse olmayacaksa olduğun odaya ilk boş anında suyunu, bir kaseye ceviz badem kuruyemiş hatta ekmek arası yap bence birde meyve suyu koy ben öyle yapıyorum durmaksızın ağlarken git gel vardiya ediyorum bir elimde bebek ile bir yandan ağzıma bişey atıyorum yoksa enerjim bitiyor, eşim gelince de dağıttığımı topluyorum o bebeğe bakarken🙈

Evet düzenli hergun aynı saatte hatta verilmesi gerekiyor. Ben 1sise deneyeceğim 1aylik zaten. Sonra bırakıp bakacağım ihtiyaç olursa tekrar alırım. Sende düzenli ver istersen
Ben 1 ay kullanıp bıraktım kendi yapıyor artık diye daha beter oldu tekrar başa sardık daha şiddetli o yüzden bırakmayın devam edin

Kızlar ya böyle bir şeye denk geldim ben içiyordum ara ara rezene ve anason fayda da ediyordu ama yazıyı görünce içime kurt düştü

Kızlar ya böyle bir şeye denk geldim ben içiyordum ara ara rezene ve anason fayda da ediyordu ama yazıyı görünce içime kurt düştü

Ben oğlumda rezeneyi çok içiyordum 1 fincan kaynatıyordum hem bebeği de sakinleştiriyordu simdi kızımda da kullanayım diyordum ama bu yazıyı okuyunca bir duraksadım şaşırdım

Ben oğlumda rezeneyi çok içiyordum 1 fincan kaynatıyordum hem bebeği de sakinleştiriyordu simdi kızımda da kullanayım diyordum ama bu yazıyı okuyunca bir duraksadım şaşırdım
Ben kendim iki üç güne bir bir bardak içiyordum öyle sürekli değil ama bunu görünce görmezden de gelemedim bilmiyorum

Biraz sütüm azaldı sanki suyu da çok içiyorum ama tek bakınca pek beslenemiyorum sürekli kucağa alıştı. Ne yapsam
Ben evde kanguruya koyup iş yapıyorum durmadigi zaman oda alıştı artık seviyor. Hatta uykuya dalamayinca onda iyice uykuya dalmasina bekleyip yatırıyorum yatağına. Mesela azonce yine kucağımda uyudu uyandı devamlı kanguruya koyup evi toparladım dolaştım evin içinde uyudu dalınca yatırdım yatağına. Kangurudayken yemek yaptım dün

X