2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Rota nasıl oldu canım. Onuda yptir bari ileride olursa inşallah olmsx ama hafif atlatiyormus asiyla
Daha iyi durumdayız canım bebelecın lactozsuz mamasını kullanacağız 3.4 gün o ishal olmqsini engelliyor genelde çocuklarda kabızlık yapıyor dedi doktorumuz . Yaptırıcam ya aklımda vardı zaten işte daha olmadan yakalandık virüse cok kötüydü ama aşısı varsa yaptırın mutlaka kızım daha bezini kapatmadan yapıyordu 1 günde 20 den fazla kakasını yapıyordu

Kızlar biz 1. Ay aşımıza geç kaldık depremden dolayi mecburen çalışmaya yeni başladı sağlık ocağı ve hastaneler yarın aşı var ateş vs yapıyor mu birde ilk ay kaç kg almaları normal arabada yaşayıp hasarlı bağ evine acil ihtiyaç için giriyoruz hala evimize geçemedik malesef 😔

Kızlar biz 1. Ay aşımıza geç kaldık depremden dolayi mecburen çalışmaya yeni başladı sağlık ocağı ve hastaneler yarın aşı var ateş vs yapıyor mu birde ilk ay kaç kg almaları normal arabada yaşayıp hasarlı bağ evine acil ihtiyaç için giriyoruz hala evimize geçemedik malesef 😔
İlk ay en az 750 gram almalı. Aşı rahatsız etmedi. Belki iğne yeri ağrımıştır ama ateş vs olmadı

Hepatit b 2. Doz rahat geçiyor dert etme.

Bugün daha önce iyi gelen hicbirsey iyi gelmedi resmen bu gaza. Ayakta sallıyorum hatta şuanda. Eşime dedim bugünü videoya cekseydikte büyüyünce gosterseydik :)

Aynı saatlerde benim de öyleydi hasta mı bir şey mi rahatsız ediyor öyle bi çığlıkla ağlama
İnan bende anlamdım sabaha karşı uyumuyoruz bizde öğlene kadar neredeyse doğum kiloma 4 kilo kaldı yetişmeye yemek yiyecek vakti bulamıyorum neredeyse tam uyudu diyorum gidiyorum yanından 5 dakika bile sürmüyor uyuması nesi var bende anlamdin 🤷‍♀️🤷‍♀️40 mızda çıktı aslında

Bugün daha önce iyi gelen hicbirsey iyi gelmedi resmen bu gaza. Ayakta sallıyorum hatta şuanda. Eşime dedim bugünü videoya cekseydikte büyüyünce gosterseydik :)
Asla sallamayacağım, hoplatmayacağım derken hepsini yapar oldum. İşe de yaramıyor. Sadece memede uyuyor, bazen ona da ağlıyor 😄 ne yapacağımızı şaşırdık

Gecmis olsun canim geciyor mu o peki yoksa kuculcek mi tedavi sureci nasil onun
3 şubatta başladık vallah çok iyi oluyor.somdi belli oluyor leke sadece ne zaman kızım ağlar. Tüm doktorlar geçer diyorlar. Normalde kendi kendine geçiyor sadece takip yapıyorlar ama bizimiz gözde oldu için ilaç verdiler

Kızlar slm dün dayanamadım gittim sab simplex aldım 265tl ve inanılmaz fark gördük kızım rahat rahat uyumaya başladı. Gazları çıkıyor ses var😜😜😜ama ağlamıyor. Daha önce metsil ve harveys kullandık .hepsi simetikon ama etkisi farklı

Kızlar slm dün dayanamadım gittim sab simplex aldım 265tl ve inanılmaz fark gördük kızım rahat rahat uyumaya başladı. Gazları çıkıyor ses var😜😜😜ama ağlamıyor. Daha önce metsil ve harveys kullandık .hepsi simetikon ama etkisi farklı

Sab simplex benim kızımda karın ağrısı yaptı o yüzden bıraktım kullanmayı kullandıktan bir süre sonra oldu, araştırdım bazı bebeklerde karın ağrısı yapabiliyor diye çıktı sende kullanırken takip et bebeğini canım

Kızlar selamm nasılsınız bebisler nasıl doğumdan sonra buraya girmek biraz güç oldu
Oglusu olanlar sünnet yaptırdı mi acaba yada dusunen var mi
Ben düşündüm açıkçası, ama burası Müslüman bir ülke değil ve çok yapılmadığı için korkuyorum iyi yapılmazsa.. Büyüsün Türkiye de yaptırılır ilerde bakarız artık burada yaptırmak istemiyorum o kesinleşti.

Ben düşündüm açıkçası, ama burası Müslüman bir ülke değil ve çok yapılmadığı için korkuyorum iyi yapılmazsa.. Büyüsün Türkiye de yaptırılır ilerde bakarız artık burada yaptırmak istemiyorum o kesinleşti.
18 marta gün aldik biz 3 aylık olucak o zaman 20 Aralık doğumluyum erken mi bilmiyorum ramazandan önce yaptırmak istedim

4 hafta 1 ay mı sayıyoruz. Yoksa 30 gün olunca mı bebek 1 aylık oluyor. Ocak ayı 31 gündü. Subat 28 gün. Ona göre 2. Aşıları şehir dışında yaptıracağım. Gebelikteki gibi mi sayıyoruz acaba

4 hafta 1 ay mı sayıyoruz. Yoksa 30 gün olunca mı bebek 1 aylık oluyor. Ocak ayı 31 gündü. Subat 28 gün. Ona göre 2. Aşıları şehir dışında yaptıracağım. Gebelikteki gibi mi sayıyoruz acaba
Saglık ocagı ocak ayını da 30 saydı benim canım 24 ocakta dogum yaptım 24 subatta aşı Şimdi de 24 marta gün verdi ikinci ay aşısı için

Doğduğu gün 0. Gün sayılıyor mesela ben 1 ocakta doğum yaptım bebeğim 31 ocakta 30 günlük olmuştu bugün 54 günlük gibi.

İnan bende anlamdım sabaha karşı uyumuyoruz bizde öğlene kadar neredeyse doğum kiloma 4 kilo kaldı yetişmeye yemek yiyecek vakti bulamıyorum neredeyse tam uyudu diyorum gidiyorum yanından 5 dakika bile sürmüyor uyuması nesi var bende anlamdin 🤷‍♀️🤷‍♀️40 mızda çıktı aslında
Benim de aynı kucağımda çiçek gibi uyuyor bıraktıgım an cin gibi vallahi şaşırdım kaldım su içemiyorum

X