2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Biraz fazla olmuş ama bebeklik sivilcesi oluyor.bir sor istersen doktora
Aynen canım..
Eşime gönderdim resmi o da alerjiye benziyor dedi. Ben Eskişehirdeyim kar yağıyor burda hava sartindan dolayı birde 2 gün sonra aşısı da var olmazsa yarın gösteririm bugün iyi olunca götürmedik..

Kızlar bugün ebe aradı beni 15 gün kontrolü varmış Çarşamba gunu gelmedin dedi buna çok gerek var mı sizce hava soğuk aşıdan aşiyaı gitmek daha mantıklı, Benim de lohusa kontrolüm varmış kan vermem gerekiyormuş bunu sacma geliyor sürekli bu şekilde sağlık ocağına gitmek hamileyken de öyleydi

Kızlar bugün ebe aradı beni 15 gün kontrolü varmış Çarşamba gunu gelmedin dedi buna çok gerek var mı sizce hava soğuk aşıdan aşiyaı gitmek daha mantıklı, Benim de lohusa kontrolüm varmış kan vermem gerekiyormuş bunu sacma geliyor sürekli bu şekilde sağlık ocağına gitmek hamileyken de öyleydi
Bize hiç demediler böyle bişey. Hiç kan ver demediler, sadece 4ay vitaminleri kullan dediler.bebisin asi takvimini verdiler

Nescafe gerçekten bebeğin uykusunu açıyor ama ben kahve içmeden uyanık kalamıyorum. Iç organlarım uyuyor resmen 🙄 bikac kez sabaha karsi bebegi kisa sure emzirip yatakta beraber uyuyakalmisiz. Ne alt degistirebildim ne baska birsey. üzülüyorum ama başka ne yolu olabilir ki ayık kalmanın? Zombi gibiyiz uykusuzluktan..
Ben alıştım galiba uykusuzluğa 3.cocuk olunca. Kendini suçlu hissetme altını değiştirmedim vs. diye sonuçta ona en iyi bakacak olan sensin unutma. Gün içinde göğsünde uyutuyorsan biraz yatar pozisyona geçip kollarının altına da yastık dayayıp uyuyabilirsin. 5-10 dk için bile geçse iyi geliyor. Ama uykun agirsa deneme tabi. Bebek hareket ettimi uyanıyor insan genelde.

Benimki 17 günlük mama vermiyorum bezi cok dolu oluyor . yarın tartacam. Mutfak tartısı var onla 1 hafta önce 3770 çıktı. Dün ben verdiğim memeyi karıştırıp aynı memeyi vermişim sonra farkettim gerj digerini verdim dünden beri bi süt olmadı sanki. Bu gece nerdeyde 1.5 saatte kalktı ben zatem yatarken 1 saat vardı kalkmasına erken kalkti. Birde emmedj düzgün bugun çok mizmiz emzik vermiyorum düşünce ağlıyor.atiyor anlamadığım oğlumda Aventti hatta ilk emziğini sakladım ucu daha küçük bendeki büyük acaba yanlış mi aldim hic hatrlamiyorm dis kabi yok
Ne kadar doğdu peki hftada en az 120 Gr alması gerek sanırım

Gitmezsen bebek kilo almıyor mu alıyor mu sağlıklı mı nasıl öğreneceksin? Senin de belki kanın düşük yani

Evde biri varsa ne güzel ben 2 haftadır evdeyim ☺️ oğlumda çıkamıyor benle olduğu icin smdi kar yağıyor babasi çıkardı pazartesiden beri çıkmadı oda dışarı
Babası bakıyor 20 25. Zaten emzirip uyutup öyle bırakabiliyorum
Kızlar göğsümün yan tarafında koltuk altıma doğru misket kadar şişlik ve ağrı var. Sağım yapsam geçer mi? Önerebileceğiniz bir şey var mı?
Sıcak duşta göğsünü ovalayabilirsin. Rahatlatıyor
Ben 1 aylık olunca gittim sadece ve kan verdim bugün yani

Ewt bende gittim dün bebegede bakıyorlar kilo almış mı diye bizimki kubezdeydi diye 2. Topuk kanı ve sma için kan almamışlardi onuda sağlık ocağında verdik

Sanırım burda bazı arkadaşlar kız bebişlerin vajinasında ya da kakasında kan gördüklerini yazmıştı, miktarı ne kadardı, devamı geldi mi? Annem 2 alt değişmesinde görmüş bana yeni söyledi ne yapmam lazım?

Kızlar sürekli emen ama çok az da mama alan kızıma biberon arayışındayim.
Dr Brown gaz alan biberonu var en ince uç ama biberona alışacak gibi memede de o hızlı akışı istiyor. Kaşıkla verdim bu zmna kadar onunlada çok zor hem mama soğuyor.
Başka önerisi olan var mı? Biberon ve başka seçenek?
Biberona alışırsa emmeyi bırakır diyorlar.
Doğru çünkü o akış kolsyins geliyor uğraşmadan hmn içiyor
Canım meme de iken mamayı şırınga ile damla damla üstten sık (memenin üstünden ağzına doğru) hem memeyi çok güzel tutuyor bizde öyle bulduk çözümü belki işine yarayan olur. Anlatabildim umarım 🤭

Sadece emiyor mu o kadar sık uyaniyorsa çok yorar kuzum
Mama da veriyorum ama cok az veriyorum. Baktım bazen doymuyor çoğaltıyorum ama memeyi yine istiyor orda uyuyor koyunca uyanıyor
Sanırım burda bazı arkadaşlar kız bebişlerin vajinasında ya da kakasında kan gördüklerini yazmıştı, miktarı ne kadardı, devamı geldi mi? Annem 2 alt değişmesinde görmüş bana yeni söyledi ne yapmam lazım?
Bizim 4 5 gün sürdü canım sonra geçti

Vajinadan mi geldi kakadan mi. Vajinadan gelen normalmiş miktarı bilmiyorum ama, bizde olmadı.
Kakadan gelen annenin yediği bişey genelde süt ürünleri alerjisi den oluyor diye biliyorum özellikle mukuslu kaka ile oluyor o.

Mama da veriyorum ama cok az veriyorum. Baktım bazen doymuyor çoğaltıyorum ama memeyi yine istiyor orda uyuyor koyunca uyanıyor

Bizim 4 5 gün sürdü canım sonra geçti
Mamayı ne ile veriyorsun canım ? Birde ne kadarlık oldunuz bende hamilelik takvimi görünmuyor tek tek sormak zorunda kalıyorum.
Memeye alistrma bna dr dedi ki memede uyuyorsa direkt yerine koy orayı uyuma yeri sanmasın dedi keşke mümkün olsa yapabilsek. Aç mı doyuyor mu acta mi uyumuyor kafada birsuru soru oluyor mecbur veriyorsun memeyi ahh şu annelik ve ilk ay ne zor ama geçecek ☺️

Cok cok haklısın benimki de 5 dk emiyor uyuyor on dk sonra kalkıyor yine. Sabaha kadar böyle. Zombi gibiyim resmen. Annem sabah biraz 1 saat kadar oyalıyor o ara uyuyorum biraz. Ama gececek bugünlerde deyip 40 ına gün sayıyorum.
Kızım öyleydi suan seni oladar iyi anliyorum ki oglumda uyumuyor gazdan ama rahatlayinca az da olsa uyuyor kizim surekli uyanirdi kirki cikti yine uyanirdi yarim saatte bir iki saatte bir bir yasini gecti halen oyleydi insallah seninki oyle olmaz sadece kirki cikana kadardir en fazla

X