2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Mamayı ne ile veriyorsun canım ? Birde ne kadarlık oldunuz bende hamilelik takvimi görünmuyor tek tek sormak zorunda kalıyorum.
Memeye alistrma bna dr dedi ki memede uyuyorsa direkt yerine koy orayı uyuma yeri sanmasın dedi keşke mümkün olsa yapabilsek. Aç mı doyuyor mu acta mi uyumuyor kafada birsuru soru oluyor mecbur veriyorsun memeyi ahh şu annelik ve ilk ay ne zor ama geçecek ☺️
Malesef biberonla veriyorum 🙁 cünkü mayıs bası işe başlayacağım kayınvalidem diğer türlü bakamaz zorlanır.

Bugun 11 gün oldu. Valla kendime güvensem bırakcam memede uyusun ama onu da yapamıyorum. Bi kez sadece artık yorgunluktan bitap düşünce eşim bekledi başımda ben oturarak biraz uyumusum. Eve tartı alasım geliyor sürekli tartmal için ac mi değil mi kaygısı öldürüyo bizi

Malesef biberonla veriyorum 🙁 cünkü mayıs bası işe başlayacağım kayınvalidem diğer türlü bakamaz zorlanır.

Bugun 11 gün oldu. Valla kendime güvensem bırakcam memede uyusun ama onu da yapamıyorum. Bi kez sadece artık yorgunluktan bitap düşünce eşim bekledi başımda ben oturarak biraz uyumusum. Eve tartı alasım geliyor sürekli tartmal için ac mi değil mi kaygısı öldürüyo bizi
İlk aylar bu kaygı cok oluyor malesef. Sağlık ocagi yakınsa takip yapabilirsin.
Zaten az alım varsa uyarıyorlar.
Günde kaç CC teklif ediyorsun.
Cisliyse bezleri doyuyordur diyorlar hep.
İki gogsuvde emzirdin hala huzursuz ve aranıyorsa mama teklif edebilrsin dedi doktor bana.birde mamaya az zeytinyağı damlat kilo aldırır dedi

İlk aylar bu kaygı cok oluyor malesef. Sağlık ocagi yakınsa takip yapabilirsin.
Zaten az alım varsa uyarıyorlar.
Günde kaç CC teklif ediyorsun.
Cisliyse bezleri doyuyordur diyorlar hep.
İki gogsuvde emzirdin hala huzursuz ve aranıyorsa mama teklif edebilrsin dedi doktor bana.birde mamaya az zeytinyağı damlat kilo aldırır dedi
Günde 150 ya da 120 cc içiyor. Aslında bakacak olursak hiçbisi gibi duruyor cogunu anne sütünden alıyor.

Zeytinyağını duymamıstım aslında bir damla olabilir ya

Galiba hepimizin parti çıkmış grupta aktif olan çok az kişi kalmışız biz pişikle uğraşıyoruz hiç bezde de bırakmıyorum bezide değiştirdik ama geçmiyor kendimi çok kötü hissediyorum yetersizmisim gibi geliyor bana ne yapsam geçer ya
Yetersiz değiliz malesef bazi seyperi böyle yasayacagiz galiba. Bizim tam gecti diyoruz ye niden basliyor

Galiba hepimizin parti çıkmış grupta aktif olan çok az kişi kalmışız biz pişikle uğraşıyoruz hiç bezde de bırakmıyorum bezide değiştirdik ama geçmiyor kendimi çok kötü hissediyorum yetersizmisim gibi geliyor bana ne yapsam geçer ya
Ben ara sıra zeytinyağı sürüyorum tüm vücuda. Koltuk altı pişik olmuştu. Zeytinyağı iyi geldi.

Kızlar sürekli emen ama çok az da mama alan kızıma biberon arayışındayim.
Dr Brown gaz alan biberonu var en ince uç ama biberona alışacak gibi memede de o hızlı akışı istiyor. Kaşıkla verdim bu zmna kadar onunlada çok zor hem mama soğuyor.
Başka önerisi olan var mı? Biberon ve başka seçenek?
Biberona alışırsa emmeyi bırakır diyorlar.
Doğru çünkü o akış kolsyins geliyor uğraşmadan hmn içiyor
Ben ilk kızımda da şimdi de bebeğime aventin yenidoğan biberonunu kullanıyorum mama veriyorum çok şükür hiç meme reddi yaşamadık iki doktor da ve ebe de bunu önermişti zaten anne meme ucuna en yakın olan diye

Bugün bebeğe dönence almak istedim fiyatları görünce uçukladim😮 oyuncak fiyatları uçmuş. Her sey dolara endeksli olunca..yazık yani memleket ne hale geldi. Gerçekten üzüntü verici 😔 eskiden çok daha kolay alınırdı su an hangi bir masrafa yetişebiliyoruz..
Canim 1900 tl lik donenceyi 300 tl ye aldim gatdrops uygulamasindan. Ve kullanilmamis paket icerisinde.
Dolap ve gardrops a.bi göz at istersen hediye gelmis veya bebegi sevmeyen bı sürü kisi var kullanmamos satisa koymuş.daha once grupta paylasmistim hic gerek yok o fiyatlari vermeye.

Oğlumda da vardı bende bezi değiştim hametan aldık mavi rengi iyileşti şükür

Yarın onu deneyeyim bide bizimde koltuk altimiz pisik olmuş ☹

Oglum 1 yasındayken ishal olmustu ve çok fena pişik olmustu. Ne yaptıysam geçmedi. Arkadaşımın annesi zeytinyağını tavada biraz kızdır asiti gitsin soguduktan sonra sonra poposuna sür demişti. O cok iyi gelmişti bi dene istersen canım.

Koltuk altı için de ben günde 2 kez bebek yağıyla masaj yapıp tüm eklemlerini yağlıyorum. Biraz ferahlıyor hem biraz da nemleniyor

Canim 1900 tl lik donenceyi 300 tl ye aldim gatdrops uygulamasindan. Ve kullanilmamis paket icerisinde.
Dolap ve gardrops a.bi göz at istersen hediye gelmis veya bebegi sevmeyen bı sürü kisi var kullanmamos satisa koymuş.daha once grupta paylasmistim hic gerek yok o fiyatlari vermeye.
Bakayım canım çok sağol🙏Yoksa alınacak gibi değil.

Ya bende 40 i çıkınca diye duydum. Ama o kadar keskin ki mememi acitiyor.
Eldiven giydirmiyorum çiziyor hep
Bizim de öyle. Hem uzun hem keskin. Eldiven hep takıyorum. Yüzünü çiziyor ve saçını çekip bağırıyor. Gözüm hep üstünde. Bazen eldiveni açıp dokunmasına izin veriyorum. Ama anlık ya saçı yakalıyor ya yüzünü çiziyor

X