2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar iyi geceler 🙏🏻 Her ultrasonda video çekiyorum ben eve geçince izlemek için. Geçen haftaki kontrolümü bugün tekrar izledim ki ne göreyim. Boynunda kordon var tam o noktada ultrason görüntüsünü kesiyor doktor. Videoyu yavaşlatınca net görünüyor parlıyor… doktor bana bunu söylemedi. Yarın tekrar kontrolüm var ama içim içimi yedi bile şimdiden. 2 gün öncede bir arkadaşım sezeryan doğurdu. Boynunda 3 tur kordonla doğmuş bebek, ama sıkıntısı yokmuş şükür 🙏🏻 . Doktoru korkma diye söylemedim ultrasonda görmüştüm demiş. Ama ben normal doğuracaktım ve okey demişti doktor. Böyle bir durum varsa normal doğurabilir miyim sizce? Riske atamam eğerki gördüğüm gerçekse ki bence öyle.. hemen sezeryana dönerim 39+1 oldum zaten tık yok hâlâ

Merhaba hastanede de kaç bez kullandınız ped lazım oldu mu kaç hastane çıkışı kullandınız bilgi verir misiniz doğum yapan anneler
Benim bebiş kakasını bir türlü yapamadığı için ben çok az bez kullandım canım. 20 tane götürmüştüm ama saçmalık bence hiçbir bebek 2 günde o kadar bez kullanamaz ilk günler.
Ped değil depend kullandım. Benim kanamam çok oldu 3 4 tane kullanmışımdır. Ama önce hasta bezi bağladılar 2 ya da 3 tane hasta bezi değiştirdim.
Bebeğe de 2 hastane çıkışı 1 tulum giydirdim.

Merhaba hastanede de kaç bez kullandınız ped lazım oldu mu kaç hastane çıkışı kullandınız bilgi verir misiniz doğum yapan anneler
Bebeğe 5 bez götürdüm yeterliydi.
2 ped götürdüm hastaneden çıkarken kullandım.
Hastanedeyken orada hasta bezi verdiler 4 kere değiştirdik. Kendi götürdüğüm depeend i kullanmadım.
2 tane hastane çıkışı aldım. Birini ameliyathaneye verdik giydirdiler. Birini de çıkarken değiştirdik. Fotoğrafı olsun diye. Ekstra gerek yokmuş.

Bayildim! Cidden cok guzel detayli ve muthis akici yazilmis. Daha da uzun olsa okurdum ☺️
Evladini anali babali saglikla buyutesin insallah🙏🏻
Hayirli ugurlu olsun🙏🏻

Her iki dogum turunu deneyimlemis biri oldugun icin sanirim daha rahat cevaplayabilirsin diye sormak istedigim bir soru var.

Ben basindan beri olabiliyorsa vajinal denemek istiyorum, ama olmazsa da elbette sezeryan karsiti diilim dedim. Vajinal dogum istememin en buyu nedeni, dogum sonrasi, yarim saat-1 saat icinde, annenin hemen ayaklaniyor olusunu duydum heP, sezeryandaki gibi birinin yardimina ihtiyac yok deniyordu, sezeryanda dikisler sikintili hem daha gec iyilesiyor hem de bir omur kendilerini hep hatirlatiyor deniyordu vs vs. Yani aslinda ben, okay dogada memeliler boyle doguruyor ben de dogururum’dan ziyade, dogum sonrasi konfor icin istiyorum vajinali. Ancak dun gece oyle seyler okudum ki..
Vajinal dogum sonrasi atilan dikislerin dusmesi 10-15 gun iyilesmesi 1 ay, o bolgenin tamamen duzelmesinin ise neredeyse 1 yila yakin surebiliceini ogrendim ve sasirdim. İki uc ay hatta daha uzun sure sonrasinda bile cinsel iliski esnasinda aci cekenler varmis dikis yerlerinden dolayi, yine okudum uzuldum.
Elbette hem sezeryan hem de vajinal dogum icin gecerli olan bir sey varsa herkesin bunyesi farkli, kader kismet de onemli bir etmen ama yine de sormak istiyorum, mesela su an dikislerin ne durumda tam olarak? Ne diyor doktor ongoru olarak?
Sezeryan sonrasi ve vajinal dogum sonrasi sureci biraz mukayese edebilir misin?
Açıkçası benim de henüz çok yeni olduğu için çok bir kıyas yapamıyorum . Bugün 18 gün oldu ve dış dikişler çoktan eridi ama iceridekilerin bazıları hala duruyor. Arada bir "öyle de böyle de dikiş acısı cekiyorum , sezaryen sanki daha rahattı " diyorum . Bir hafta kontrolünde doktorum , iyileşmenin hızlı ve yolunda olduğunu, 6 hafta sonra herşeyin çoktan normale dönmüş olacağını söylüyor . Umarım öyle olur. Benim korkum da vajinal genişleme vs ama Dr a gore ekstra iri bebek , travmali bol yirtikli bir doğum olmadığı sürece böyle birşeyin olmayacağı 🤷‍♀️ ilerleyen zamanlarda göreceğiz bakalım 🥹

Ben canbebenin cırtlı hasta bezlerinden aldım 1 paket içinde 7 adet vardı 2 gece yattım hastanede 5 adet kullandım 2 tanesini eve geri getirdim zaten hastanedeki 2. Gün hemşireler hasta bezini artık çıkart ped tak dediler yaramın bandını çıkarttılar oranın açık kalması gerekiyormuş 2 tane hastane çıkışı kullandım bebek içinde. Bu arada bebeğime de 25 adet bez götürmüştüm 15 tanesini kullandım

Yahu neye göre yapıyorlar bu işi benim ilk doğumunda böyle bir şey olmadı hiç 🥺

Kuzu ameliyat sonrası rahim ne durumda kanama ne durumda diye kontrol etmek için bastiriyorlar rahmin olduğu yere sana da mutlaka yapmışlardır o kontrolü bence. Sadece bana ilk dogumumda 2 saat aralıklar ile 3 kere yapmışlardı bu sefer 1 kere yaptılar

Ha-ri Ha-ri canım sen doğum yaptın mı? En son suyum geldi hastanedeyim tarzı bir yazını okudum ama çok giremedim bu ara ne olmuş ne bitmiş diye tüm yazılanları da okuyamadım evde 1 tane daha tarzan var çünkü benim 😆 durumun ne şuan? Cansurs Cansurs canım sana da çok geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün 🤲🏻🧡 doğum hikayeni yazdın mı göremedim beni etiketler misin yazdıysan okumak isterim 🥰

Epidural sizin istediğiniz miydi? Daha önceden kararlı mıydınız? Ya da o anda sancılar dan dolayı mı istediniz de yapıldı? Kesi ve dikiş hissetmedim diyorsunuz bu epidural sayesinde sanırım etkisi olduğu için aşağı bölge uyuşuyor diye düşünüyorum. Birde bebek çıkınca bir hiss oluyor mu yinede çıkış anında ? Biraz detaylı bilgi edinmek istiyorum
Devlet hastanesi olduğu için epidural yoktur sanıyordum , Dr ilk muayene ederken sordum , 5 cm olunca yaparız dedi , tamam dedim . Hiç öyle " epiduralsiz tamamen doğal doğum olsun " vs gibi bir isteğim olmadı 😄 epidural olunca bir uyuşma hissetmedim bacaklarda ya da aşağı tarafta , sadece sancılar kesildi, ağrı hissetmedim ama kasılmaları farkediyordum. 9-10 cm e ulaşınca sancıları tekrar hissetmeye başladım . Yani ıkınma için onların bana söylemesi , ya da sancı takibi için monitöre bakmam gerekmedi , sancı ve ıkınma hissi gayet kuvvetli geldi bana . Dikişler atılmadan önce anestezi verildi ve belimden aşağısı tamamen felç oldu sonra ki 1-2 saat için. Ama kesilme anını neden hissetmedim bilmiyorum . Bebeğin kafasının çıktığını da anlamadım , bir baktım bebeği üzerime koymuşlar 😄içgüdüsel olarak tutmak dokunmak istedim , elleme elleme dediler bıraktım 😄 niye öyle dediler anlamış değilim 🤷‍♀️

Kuzu ameliyat sonrası rahim ne durumda kanama ne durumda diye kontrol etmek için bastiriyorlar rahmin olduğu yere sana da mutlaka yapmışlardır o kontrolü bence. Sadece bana ilk dogumumda 2 saat aralıklar ile 3 kere yapmışlardı bu sefer 1 kere yaptılar
Ablamda unutmussundur diyor .2 ay arayla aynı doktorda doğum yaptık ona ara ara gelip yapmislar.Demekki benim acimamis hiç aklımda yok.

Ha-ri Ha-ri canım sen doğum yaptın mı? En son suyum geldi hastanedeyim tarzı bir yazını okudum ama çok giremedim bu ara ne olmuş ne bitmiş diye tüm yazılanları da okuyamadım evde 1 tane daha tarzan var çünkü benim 😆 durumun ne şuan? Cansurs Cansurs canım sana da çok geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün 🤲🏻🧡 doğum hikayeni yazdın mı göremedim beni etiketler misin yazdıysan okumak isterim 🥰
Yaptım hatta eve de döndüm şükür ama şu aman sarılık olansın uyandırıp zorla emzirme evresi süt de inemeyince bizde kaos olunca buraya da giremiyorum, kendimin hala gaz çıkaramaması da ayrı bir sorun tabi🙈 Cansurs Cansurs çok şükür sende miniğini kucağına aldın darısı herkesin başına 🥰

Kuzular doğumda acim standartti orada pek sorun yoktu normal karşıladım. Ama odaya geldim yaklaşık 40 dakika sonra yorganı bir açtık bütün yatak kan içinde hemşire doktor geldi rahim yumuşamış dediler karnimdan bastırmaya başladılar bezin falan çok doldu kanı durdurmaya biseyler verdiler değerim 13 ten 8 e inmiş kan değerim. Takviye kan falan verdiler karnımın acisi çoktu ilk denemede yuruyemedim ama sonra 4-5 kere yürüdüm şimdide saat başı yürüyorum dikis acım var ama iyiyim
fionawoody fionawoody kuzu benim biraz kötü 😂

Yaptım hatta eve de döndüm şükür ama şu aman sarılık olansın uyandırıp zorla emzirme evresi süt de inemeyince bizde kaos olunca buraya da giremiyorum, kendimin hala gaz çıkaramaması da ayrı bir sorun tabi🙈 Cansurs Cansurs çok şükür sende miniğini kucağına aldın darısı herkesin başına 🥰

Allah anneli babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin 🧡🥰 sarılık var dediler mi peki? Sürekli uyuması yenidoğan uykusundan ilk 10-15 gün böyleler maalesef sarılıktan uyuması için sarılık değerinin 20 olması gerekiyor ben oğlumdan tecrübeliyim bu sarılık konusunda 😆 hani sürekli uyuyor sarılık oldu kesin diye düşünmemen için söyledim 🙂 halâ gaz çıkartamamış olman kötü olmuş ama yürüyebilirsen bol bol yürü çok fayda ediyor gaz cikartabilmeye.

Gaz çıkarmadan hastaneden çıkardılar mi?

Ablamda unutmussundur diyor .2 ay arayla aynı doktorda doğum yaptık ona ara ara gelip yapmislar.Demekki benim acimamis hiç aklımda yok.

Evet aynen unutmuşsundur ya da dediğin gibi aklımda kalmamıştır çünkü muhakkak kontrol ediyorlar. Senin sezeryan günün belli oldu mu? 🤩 Çok giremiyorum bu ara takip edemedim mesajları

Devlet hastanesi olduğu için epidural yoktur sanıyordum , Dr ilk muayene ederken sordum , 5 cm olunca yaparız dedi , tamam dedim . Hiç öyle " epiduralsiz tamamen doğal doğum olsun " vs gibi bir isteğim olmadı 😄 epidural olunca bir uyuşma hissetmedim bacaklarda ya da aşağı tarafta , sadece sancılar kesildi, ağrı hissetmedim ama kasılmaları farkediyordum. 9-10 cm e ulaşınca sancıları tekrar hissetmeye başladım . Yani ıkınma için onların bana söylemesi , ya da sancı takibi için monitöre bakmam gerekmedi , sancı ve ıkınma hissi gayet kuvvetli geldi bana . Dikişler atılmadan önce anestezi verildi ve belimden aşağısı tamamen felç oldu sonra ki 1-2 saat için. Ama kesilme anını neden hissetmedim bilmiyorum . Bebeğin kafasının çıktığını da anlamadım , bir baktım bebeği üzerime koymuşlar 😄içgüdüsel olarak tutmak dokunmak istedim , elleme elleme dediler bıraktım 😄 niye öyle dediler anlamış değilim 🤷‍♀️
Teşekkürler 🥰 istemiyordum epidural, yaklaştıkça neler olacak bakalım, geçen bir yalancı sancı hissettim o bile acıttı 9 aydır regl ağrısı çekmiyorum keyfim yerindeydi, bana o acılı regl günlerini hatırlattı, bazen gerçekten çok acıyordu, diyorumki dayanirmiyim epiduralsız doğum sancılarına 😔 acıya ağrıya odaklanmak istemiyorum, belki epidural en iyisi benim için. psikolojik olarak faydası olur bende. Birde çok utanıyorum, muayene olunca hiç rahat değilim, demek istediğim kasılıyorum, normal doğum olunca da çok kontrol var alttan o süreçte (perde koysunlar görmeyim 😂) . Bir şekilde hepsi geçer...

Allahım kolay bir doğum nasip etsin🤲

X