2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Evet canım annem 4 çocuk kaybetti bu nedenle süt zehirlemiş Banada yapacaklar
Yaaa oyle mi 😳 boyle bi ornek varsa ihmal etme canim. Mama verirsin ,sut gelmedi farzedersin napicaksin. Ama uzuldum varken verilememesine ve ilk defa duyuyorum. Yaramadigini duydum ama zehirleme cok farklı bir boyut Allah korusun, erken farkedilmesi lazim.

Bosver kuzu doktor da uygun goruyorsa dursun bebis . Ne de olsa ilk dogumun senin. Benim ikinci oldugu halde 38+6 da alinacak. Yani 39 sayilir. Anne karni iyidir 🥰
Ya sen böyle söyledikçe senin için gözüm doluyor biliyor musun 🥺yaşadıkların aklıma geliyor üstelik erken doğum riskin varken Rabbim işte yeterki ben nasip etmek isteyeyim ileri haftaları bakın nasıl da görecek dedi öyle bir örneksin benim için🥰valla ağırlaşma kasılma ağrı hiç sorun değil yeterki dayansın ben de onu istiyorum ama bir yanım ani işlerden korkuyor istemsiz başıma gelmeyince 😅

Normalde özel hastanelerde bir yıl çocuk ücretsiz kontrolleri olmuyor mu? Ablamda sağlık sigortası vardı özelde yaptı 1 yılda bebek o hastanede doğduğu için ücretsiz tedavi edildi hep
Bize burda dogum yaptiginiz icin yuzde 10 indirimli denildi sadece 😁oyle bir imkan varsa mukemmelmis ya

Ya sen böyle söyledikçe senin için gözüm doluyor biliyor musun 🥺yaşadıkların aklıma geliyor üstelik erken doğum riskin varken Rabbim işte yeterki ben nasip etmek isteyeyim ileri haftaları bakın nasıl da görecek dedi öyle bir örneksin benim için🥰valla ağırlaşma kasılma ağrı hiç sorun değil yeterki dayansın ben de onu istiyorum ama bir yanım ani işlerden korkuyor istemsiz başıma gelmeyince 😅
Ya canim beni de durup durup mutluluk sariyor hem bu kadar bekledigi icin hemde tombik oldugu icin. Bugun muayende doktor tombik bebek dedi. Olumsuz bi yorum da yapmadi sekerdendir felan gibi bi yorum yapmadi. Bugun 3.600 dedi 🤭🤭
1.680 nerdeee 3.600 nerde ucurum var arada. Doktorda kötü yorum yapmayınca bi sevindirik oldum 🤣

Sende kolay seyler yasamadin canim bende seni görünce bir de Cicek63 Cicek63 gorunce vay be bugunlere de geldik diye aklimdan geciriyorum hep 🥰

Ya bana kac aydir geliyor sabahlari ben gelse nasil anlayacam 😀😀 sabahlari beyaz renkte akıntı gibi bişey yapışkan mi bilmem ama top gibi degil akıntı simdi bugün onu düşündüm. Doğuma gidince de olur o sonda vs takarken görürler mideleri bulanır dedm
Amaaaannn bosver. Neler neler goruyorlar alınmışlardır 🤭

Ya canim beni de durup durup mutluluk sariyor hem bu kadar bekledigi icin hemde tombik oldugu icin. Bugun muayende doktor tombik bebek dedi. Olumsuz bi yorum da yapmadi sekerdendir felan gibi bi yorum yapmadi. Bugun 3.600 dedi 🤭🤭
1.680 nerdeee 3.600 nerde ucurum var arada. Doktorda kötü yorum yapmayınca bi sevindirik oldum 🤣

Sende kolay seyler yasamadin canim bende seni görünce bir de Cicek63 Cicek63 gorunce vay be bugunlere de geldik diye aklimdan geciriyorum hep 🥰
Valla keyfini çıkar demek küçük tombik 3600 🥰Allahım yeterki sağlıklı olsunlar biz de sağlıklı olalım da artık bir kavuşalım 🥰valizdeki küçük kıyafetler çıkmıştır o zaman yani daha ne desin çocuk kilo hafta orada erkeni kalmadı bu işin 😬😬😍bakalım benim tombul yarın kaç çıkacak 😂

Bu süt mama konusu gerçekten can sıkıcı. Belki anne süt vermek istemiyor, belki göğüsleri bozulsun istemiyor. Bu onu kötü anne yapmaz. Ya da ben mesela sağlıklı beslenemiyorum çok . Kaldı ki benim sütümde kesinlikle bazı minerallar eksiktir , balik, Tavuk yiyemiyorum hiç . Sütümde Omega 3 hak getire ama mamada var. Buram buram balık yağı kokuyor mama. Bence süt canı isterse geliyor , istemezse gelmiyor. Neler neler denemedim . Yok arkadaş.

Bana da sütüm az geliyor deyince ah vah yapıyorlar, sanki dünyanın sonu , artık ben sadece gülüp geçiyorum. Çünkü ilerde aynı kişiler bebeğim kilo almazsa bu defa da sütün yaramıyor, mama ver derler. Elin ağzı torba değil ki büzesin. Bu yüzden hiç takmıyorum, şu güzel günlerin tadını çıkartıyorum

Enfeksiyon çıktı dedin ya ne olackmis
Konustum bol su iç dedi antibiyotik vermedi şimdilik. Zaten o monurol bana dokunuyor bir kere kullandım neredeyse bayılacaktım wcde 🥲 Zaten dedi doğmasını istiyorum artık sorun olmaz dedi. Ama haklı ben 2 gündür az su içiyordum

Konustum bol su iç dedi antibiyotik vermedi şimdilik. Zaten o monurol bana dokunuyor bir kere kullandım neredeyse bayılacaktım wcde 🥲 Zaten dedi doğmasını istiyorum artık sorun olmaz dedi. Ama haklı ben 2 gündür az su içiyordum
İyi bari benim Aralıkta yapılmışti kan idrar sikdikik gerek yok anestezi isterse yaparız dediler. Ama ben bugün sanki sancilaniyorum , sancı ne onuda bilmiyorum ama kasıklarıma vuruyor. Suanda doğurmak istemiyorm yaa ins bisy değildir 😁😁

İyi bari benim Aralıkta yapılmışti kan idrar sikdikik gerek yok anestezi isterse yaparız dediler. Ama ben bugün sanki sancilaniyorum , sancı ne onuda bilmiyorum ama kasıklarıma vuruyor. Suanda doğurmak istemiyorm yaa ins bisy değildir 😁😁
Belden kasıklara gelip kasılıp pik yapıp sönüyorsa sancıdır canım. Bi de sabit zaman aralıklarında olursa sancı olacak. Doktorum bugun bana 5 dk da 1 e düşmeden gelme dedi su kanama vs olmadıkca.

A Aklimtrakyada ya canım yazdın da içime oturdu benim üzüldüm biraz yazmak istedim. Ya nasıl olmus da ilk dogumunda işbilmez kişilere denk gelip anlayamamıslar acılmanında 1600 gr dogum yapmıssın ☹️ neler yaşadın kim bilir küvez vs. ☹️ demek ki dogru takiple ve tedaviyle aslında hiçbir problemin yokmus 🙁 Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah.

Korkma bence kuzu...
Ani dediğin durum aslında bebeğin hazırım dediği an..
Öyle düşünürsen daha çok rahat edersin..
Bende normal doğum istiyorum, 38 deyim. Ağırlaşma var ama sancı ağrı falan yok.. Benim ki 40 ı görecek ben emin oldum artık :KK70:
Demek ki benim göbüşüm onun için şuan en güzel yer ve yerinden çok memnun :) İyi bakmışız ve bakıyoruz demekki...

Ay ne güzel doğum maşallah darısı başımıza.. ben devlete gidiyorum bi sorun olmadıkça sezeryan yapmıyorlar malum.. bugün tam 37 haftalık olduk yarın kontrolüm var, bu zamana kadar doktorum doğumla ilgili hiçbişey demedi bakalım yarın dicek mi.. içime normal olucakmış gibi doğuyor hem istiyorum hemde çok korkuyorum.. ara ara adet sancısının hafif hali yokluyor gibi ve ben wc gitmeye korkuyorum nişan görücem doğum başlıcak diye🤭🙈 sanırım ben çok korkağım, herkes Allah yardım ediyor o an güç geliyor diyor bende dualarla Rabbime sığınıyorum elimden tek gelen bu
Bende devlette yaptım ama yaptığım yer bildiğin özelden farksızdı o yüzden şanslıydım bir de ben acile gittim daha önce orada perinatta yattığım için ben bir ara uyuşturun falan diye ağladım yalan yok ama yarım saat eğer erkenden giderseniz 4-6 cm arası yapılıyormuş ama ben 8 cm ile gidince laman bile olamadım direk doğuma gittim o yüzden kendinize inanın bir de gittiğim yerde ebeler çok ilgiliydi bir de psikolog geldi benimle egzersiz falan yaptırdı çok çok iyiydi

Kizlar 37+4’ten yaziyorum. Akint bu aralar pek yok ama ic camasirimda devamli islaklik oliyor ve surekli degistiriyorum. Ara ara da hissediyorum akisi. İdrar desem diil gibi de. Neden olur acep yasayan bilen var mi?

Son düzenleme:
X