2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kese 7+2 görünüp bebek 5 haftadan kucuk olunca kalp atışı bile alsak sonradan sagliksiz olur mu diye de bir korku düştü içime
Maalesef kızımda ilk ultrasonumu kaybetmisim yoksa sana atardım. Fakat bende 7. Haftada bebek bile gözükmüyordu. Allah bilir su an biz tabi ki sağlıklı ve ya değil diyemeyiz ama lütfen tek doktorun görüşü ile is yapma kuzum

S sultansultan90 şükür uykularim azaldi iki gündür, koku hassasiyetim çok arttı. Kızım ve eşim kokuyor gibi geliyor. Kızımı sürekli yıkıyorum delirdim eşim kokmuyor diyor ki normalde onun burnu aşırı koku alır.
İştahım çok 3 gündür. Kasiklarimda pıtır pıtır bisiylr hissediyorum aşırı şekilde.
Çok asabiyim bu durum beni yıpratıyor.
Sen nasılsın canım

Çook sevindim 🙏 yazamadım bugün benim de kanama alanı küçülmüş bebek sağlıklı. 🥰 2 cm olmuş miniğim. Progestana devam edeceğim iki hafta sonra tekrar kontrole çağırdı.
Çok sevindim canım, benimki de 2 cm olmuş,haftasıyla uyumlu dedi Dr, ben de duphaston ve Ecopirin devam, bir ay sonra gel dedi ama 3 hafta sonra gitmeyi düşünüyorum o zamana kadar bir aksilik olmazsa 🙏 gözümüz aydın 😍

İlk klomenle başladık 8 yıl önce. 5 kez klomen tedavisi oldu. Hepsi tutmadı. 2 kez aşılama yaptık. Tutmadı. 5 yıl önce ilk tüp bebeği denedik. Tuttu. İlk zamanlar kanamalıydı. Ama sonra geçti. 21.haftada kanama oldu. Acile gittik. Doktor doğum başlamış dedi. 10 saat suni sancıyla doğurdum oğlumu. Rahim ağzı yetmezliği dediler. Çok zor günlerdi. Uzun süre toparlayamadım kendimi. Sonra iki kez kendiliğinden hamile kaldım. İkisi de kimyasal gebelik oldu. Geçen yıl tekrar tüp bebeğe cesaret ettim. Tek embriyo koyduk. Bebeği taşıyamama sıkıntısı olduğu için. Ama tek embriyo bölünmüş. İkiz oldu. Kanamalı bir hamilelikti. İki bebeğin de kalpleri atmadı, kürtaj oldum. Bebek sayfasını kapattım dedim.
Geçen ay kayınpederim parasını vereyim tekrar deneyin dedi. İki koyduk. İşte şu an bu durumdayız.
Maddi manevi çok zor süreçler. Allah isteyen herkese sağlıklı, hayırlı evlat versin.
Kusura bakmayın geçmiş mesajları ancak okuyorum. İnşallah hayırlısıyla en yakın zamanda Allah nasip eder 🙏 çok zor ama stres yapmamaya çalışmak da çok yardımcı. En hayırlı zamanda en güzel şekilde gelsin miniginiz inşallah

Kızlar aşırı kanamam var. Doktora gittik. Kese iyi durumda. Fetüs oluşmaya başlamış dedi. Kalp atışını da gördüm ilk kez. Ama ses yok daha. İğne yaptı. Sadece tuvalete kalkacaksın dedi. Dua edin. Bu sefer sağlıkla kavuşayım evladıma. 8 senedir anne olmaya çabalıyorum. Yaşadıklarımı yazsam sayfalar yetmez. Allah rızası için dua edin.
Bunu da sonra gördüm canım çok üzüldüm inşallah atlatırsın biran önce dua ederiz tabii. Hiç kendini yorma, güzel düşün lütfen sakin kalmaya çalış 🙏 hayırlısıyla sağlıklı devam edecek 🙏

S sultansultan90 şükür uykularim azaldi iki gündür, koku hassasiyetim çok arttı. Kızım ve eşim kokuyor gibi geliyor. Kızımı sürekli yıkıyorum delirdim eşim kokmuyor diyor ki normalde onun burnu aşırı koku alır.
İştahım çok 3 gündür. Kasiklarimda pıtır pıtır bisiylr hissediyorum aşırı şekilde.
Sen nasılsın canım
Ben de asabiyim ya. Bu gebelikten mi kaynaklı:KK43: kendi kendime kızacak sinirlenecek bir şey buluyorum atarlanıyorum. Hiç hoş bir durum değil 😭

Merhaba kızlar malesef güzel haberim yok 7+0im bugun sata göre dr karindan bakti sadece keseyi gördü vajinal bakti bebegi ve yolku gördük ama haftasiyla uyumlu degil dedi bebek 5 haftadan küçük dedi kalp atisi da duyamadik kanamam falan da yok haftaya carsamba tekrar bakicak yoksa mecbur kürtaj olucak keseyi de cok begenmedi zaten benim de umudum yok hayirlisi diyorum artik hepiniz saglikla kucaginiza alırsınız umarim 🙏
Üzülmek için çok erken, geç döllenmedir belki. İnşallah her şey yolunda gider ve sağlıkla büyür canım bebeğin 🤲🏼❤️

Kusura bakmayın geçmiş mesajları ancak okuyorum. İnşallah hayırlısıyla en yakın zamanda Allah nasip eder 🙏 çok zor ama stres yapmamaya çalışmak da çok yardımcı. En hayırlı zamanda en güzel şekilde gelsin miniginiz inşallah
Amin inşallah. Çok sağolun. Allah razı olsun.

S sadecebirii .!.:
Canim uzulme bekle dua et. Ben 7 haftaliikken gittim 5 haftalik dedi kalp atisi gormeyebilir normal. 2 hafta sonra gittim 9 haftalik olmus tam olmasi gereken boydaydi. Baslarda kucuk olabiliyo sonradan yakalar. Kanamanda yok bisry olmaz insallah. Ben progestan fitil de aliyorum nceden dusuk yaptigimdan. Insallah guzel haber alirsin sende

Sen nasılsın canım
Uykunun azalması iyi olmus ya ben işten gelip koşa koşa yatıyorum hemen kalkamıyorum hiç bulantılarım tavan bendede 3-4 gündür gümbür gümbür koku dimi ya eşim öperken bile kokluyorum bende ahahahah😂😂😂 geçermi bunlar hormonlar bizi ne hale getirdi ya😂😂

Bence cihaz sat a gore değil bebek yada kesenin boyuna göre bi değer söylüyor, bebeğin gelişimi senin 9 haftalık bence maşallah, demek ki satla uyumlu gec döllenme değil aslında, ilk haftalarda bu değişiklikler oluyormuş sanirim ama onden gitmesi cok guzel bence😍😊

şu an tam satımı yakaladım.
birden bebişim 9 haftalık oldu, hatta doğum tarihini 29 Mart'a çekti doktor :KK23:

Bebek göründükten sonra önemli olan crl yani bebeğin baş-popo uzunluğuna göre boy ölçümüdür canım, artık bebeğin boyu dikkate alınmalı. Bebeğin boyunu ölçtüğünde 9 hafta ile uyumlu çıktıysa çok güzel satı yakalamış

crl 2,24 cm yazıyor 9weeks 0 day ibaresi var :KK36:

Oyy masallah kuzum çok şükür ilk cinsiyet öğrenenlerimizden olucaksın valla heycanlı artık🤭🤭🤭

hatta fetale karar verirsem tam ilk olurum, birazdan sana ultrasonu atıcam sıkıysa yorumla bayan cinsiyettahmincimiz
sen bile bu nasıl bir duruş ya diyebilirsin :KK70::KK70:

Yok canım cihazın kendi ölçümü oluyor o demekki bebisin gununu yakalamış maşallah:) hatta ilerleyen zamanlarda daha ileri çıkabilir ben geçen büyük oğlumun 36 haftalık ultrason kağıdını buldum cihaz 40 hafta olcmus biraz iri Bi bebekti kendileri :d

ultrasonda 40 hafta yazıyorsa ve gelişimini tamamladıysa o zaman doğması gerekmiyor mu ? doğdu mu 36. haftada ?:KK36:

C

Çok şükür canım. Bebeğin crl.sine göre belirleniyor ama cihaza sata göre yazıyorsa o genelde yukarıda yazıyor Bebeğin boyuna goreyse crl.nin altında yazıyor

ayy valla hiç anlamadım kuzum dediğini
ekliyorum yandaki yazıları bi bakar mısın :KK22:

Eklentiler

• uly.jpg
    uly.jpg
    97,5 KB · Görüntüleme: 66
Kızlar günaydın benim hiç keyfim yok çok hastayım 😥 boğaz ağrım var, burnum tıkalı ve hapşuruyorum. 2 gündür belliydi de dün akşam kötüleştim. şükür ki ateşim yok doktorum ateşlenmiceksin dedi. sadece vücudum çok kırgın. kuru öksürük var. sanırım ofisteki arkadaşlarımın sürekli klima açmasından kaptım dünde onlarla kavga edip kapattırdım artık ama olan oldu önerisi olan var mı ?

Kızlar günaydın benim hiç keyfim yok çok hastayım 😥 boğaz ağrım var, burnum tıkalı ve hapşuruyorum. 2 gündür belliydi de dün akşam kötüleştim. şükür ki ateşim yok doktorum ateşlenmiceksin dedi. sadece vücudum çok kırgın. kuru öksürük var. sanırım ofisteki arkadaşlarımın sürekli klima açmasından kaptım dünde onlarla kavga edip kapattırdım artık ama olan oldu önerisi olan var mı ?
Günaydın canım, ben boğazım ağrıdığında hep bol limonlu soğan keser doğrar yerim üstüne de minik sarımsak rendelerim hep böyle hastalık eşiğinden döndüm ama tabi hamileyiz seni rahatsız edebilir. Bi dene istersen ya da rahatsız etmeyecek şekilde çoban salata gibi yapıp dene belki faydası olur. İşyerinde de omzuna doğru müslin örtebilirsin klima vs açtıklarında. Hem terletmez hem klima çarpmasını engeller

Günaydın canım, ben boğazım ağrıdığında hep bol limonlu soğan keser doğrar yerim üstüne de minik sarımsak rendelerim hep böyle hastalık eşiğinden döndüm ama tabi hamileyiz seni rahatsız edebilir. Bi dene istersen ya da rahatsız etmeyecek şekilde çoban salata gibi yapıp dene belki faydası olur. İşyerinde de omzuna doğru müslin örtebilirsin klima vs açtıklarında. Hem terletmez hem klima çarpmasını engeller
klimayı kapattık sorun yokta soğan sarımsak normaldede severiim eve gidince deniyim canım sağol ama hiç keyfim yok hiç 😥 dün gece terliyim diye 2şer kat giyindim çorap dahil yorganla yattım terledimde ancak geçmemiş. ben hemen thaylhot içerdim geçerdi ee içemiyoruz şimdi. onu geç vicks bile süremiyormuşuz ilk 3 ay yasakmış. zencefilli ballı çay iiçiyorum, ballı sıcak süt içiyorum ve sabah 1 tane pastil aldım o kadar.

X