2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Nasılsınız kızlar
Tuvalet eğitimine başlayan/başlamayı düşünen var mı yoksa erken mi sizce
Biz tuvalet iletişi uygulamıştık çok uzun süredir lazımlığa yapıyor kakayı , bende çişi öğretmeyi çok istiyorum ama çocuğuma bakıyorum erken gibi geliyor çünkü çok az kelimesi var daha kendini ifade edemiyor pek, sürekli benim gözlemlemem gerekecek ona da cesaretim yok

Nasılsınız kızlar
Tuvalet eğitimine başlayan/başlamayı düşünen var mı yoksa erken mi sizce
Valla internette anal donem gelmeden popo kaslari kuvvetlenmeden baslamayin diyorlardi. Herşeyin bi donemi varmis acikcasi bide nedense bebeklerin konusmasini bekliyorlar wc egitimi icin. Ben daha erken oldugunu dusunuyorum 2 yas sonrasi hatta 3 e kadar yolu var simdiden ona hazirladim kendimi.

Ben başlamayı istiyorum da kimi şimdi erken konuşmayı öğrensin sonra dio kimi tam vakti dio şaştım kaldım. Bide evde durduğum yok sürekli bir yerlerdeyim başlayamiyorum da. Biraz daha beklicem ben galiba
Evde değilsen doğru zaman değildir. Anne vakit ayırırsa olur diyorlar.
Daha erken değil mi
Bilmiyorum ki, merak ettim neler yapıyorsunuz diye. Annem de kayınvalidem de lazımlık al dediler.
Kaka zaten temel problem Çişi de kolay öğrenir diye tahmin ediyorum. Ti öyle oluyor galiba. Hayaller ti hayatlar te
Çok mantıklı. Bir arkadaşımız demişti ki kakasını yaparken kenara köşeye çekilmeye başladığı zaman tuvalet eğitimine başlayabilirsiniz. Dün o davranışı gözlemleyince aklıma geldi. Artık tesadüf müydü bilmiyorum, bir süre takip edeyim bakayım öçhep mi öyle yapacak

Bide soyle bir bilgi var cnm cocuk kendi kendine merdiven inip cikmaya baslayinca wc eğitimi verilmeye baslanirmis.

Yok ya kaka çok kolay zaten günde 2, 3 max ama çiş öyle değil sürekli geliyor ya onu takip edemiyorum

Bencede vakit varsa yapılır diye düşünüyorum tek çocuk olanlar için erken başlamak daha kolay tek uğraşın var sonuçta sürekli takip edilebilir ama 2 3 varsa biraz daha beklenmeli

Valla bende şaşırdım:) bence kakayi tutmakla da.ilgili olabilir.
Google de baktım bulamadım bu bilgiye dair birşey bizim bebeler şuan merdiven inip çıkabiliyor hepsi hazır demekki diyecektim de kaynak bulamadım:) sütten kesmek bir bu tuvalet eğitimi iki çok korkutuyor beni inşallah hepimiz kolay atlatırız

Evet o işaretlerden biri,bir bebek 15 aylıkken lazımlığa oturuyordu,şimdi 20 aylık ve bezden çıkmış durumda.

Ya benim kide 6 aydan beri oturuyor acaba bir cesaret benim ikinci doğmadan çiş işini denesem mi , 15 aylığız tam şuan
Bir deneyin,hazır değilse zorlamazsınız.Ama önce sizin de hazır olmanız lazımBen eylül gibi lazımlığa alıştırmayı denemek istiyorum,inşallah o zamana kadar kendi de işaret vermiş olur.

Bir deneyin,hazır değilse zorlamazsınız.Ama önce sizin de hazır olmanız lazımBen eylül gibi lazımlığa alıştırmayı denemek istiyorum,inşallah o zamana kadar kendi de işaret vermiş olur.
Ya aslında bazen gözüme bakıp zorluyor kendini biraz diyorum kesin çiş bu hamile olmasam denerdim sanırım ama şuan benim cesaretim yok ya zaten zor başediyorum

Yok kendi kendine inip cikacakmis ya bende reelsde gormustum ahahahah benide biberon biraktirmak ayni şekilde korkutuyor:)))

Yok kendi kendine inip cikacakmis ya bende reelsde gormustum ahahahah benide biberon biraktirmak ayni şekilde korkutuyor:)))
Hep tek biberon mu kullandı onu ortadan kaldırıp farklı bir tane verseniz belki benimsemez sizde kurtulursunuz ben emziği öyle bırakmışım annem der emziğin rengi değişti sen tutmadn artık

Bak ne buldum:))

Hep tek biberon mu kullandı onu ortadan kaldırıp farklı bir tane verseniz belki benimsemez sizde kurtulursunuz ben emziği öyle bırakmışım annem der emziğin rengi değişti sen tutmadn artık
Aslinda haklisin mama hic vermesem de olur buyudu artik ama baska biberon denedim istemiyor firlatip atiyor:) mama icmek durumundaysa sayet o an eski biberonunj istiyor:)

Aslinda haklisin mama hic vermesem de olur buyudu artik ama baska biberon denedim istemiyor firlatip atiyor:) mama icmek durumundaysa sayet o an eski biberonunj istiyor:)
Belki de başka mamayı beğenip içmek istemez. Alternatif olarak aklında kalsın :)

Ben benim kızı yatağına koyup uyutmaya alıştırmıştım ama işe dönünce annemler sürdüremedi. Uyumuyor diye mamayla uyutmaya başladılar. Gece emmesi olmayan çocuk gece mama istiyor çoğunlukla. Biberona devam ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…