2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Listeye beni de ekleyebilir misiniz

Tesekkur ederim bilgilendirme için alternatif olarak aklımda bulunsun. Yasamda da muayene ücreti o civarda diye biliyorum hastahane diye orayi tercih etmistim ben de.
Siz yaşam hastanesine gittiniz mi daha öncesinde nasıl? Doğumu yaşam hastanesinde yada star medica da yaptırıyor iki hastaneye de gitmedim daha önce bilmiyorum ama 🤷🏻‍♀️

Evet. Birçok hastalık tespit edilebiliyor. Yaptiracagim
İkili tarama tespit değil risk analizi yapan sadece ihtimaller üzerine olan bir test tanı ya da tedavi yöntemi değil kesinlik istiyorsanız nifty yaptırmanız lazım 2018de genetik taramalı tup bebek ile ogluma gebe kaldim doktorumun ısrarı ile 2li yaptırdık ve benim ogluma down sendromlu olabilir risk baya yüksek demisti saçmalık ötesi bir test 12.haftada iyi bir perinatolog da ileriki haftalarda gelişme geriliği preeklamsi riskini tespit ettirip nifty ysptirmak daha doğru gereksiz yere stres olmamak için benim yaşadığım tecrube maalesef o dönem beni cok yormustu amerikaya kan göndermiştik aonuc gelene kadar zehir olmuştu hayat

İkili tarama tespit değil risk analizi yapan sadece ihtimaller üzerine olan bir test tanı ya da tedavi yöntemi değil kesinlik istiyorsanız nifty yaptırmanız lazım 2018de genetik taramalı tup bebek ile ogluma gebe kaldim doktorumun ısrarı ile 2li yaptırdık ve benim ogluma down sendromlu olabilir risk baya yüksek demisti saçmalık ötesi bir test 12.haftada iyi bir perinatolog da ileriki haftalarda gelişme geriliği preeklamsi riskini tespit ettirip nifty ysptirmak daha doğru gereksiz yere stres olmamak için benim yaşadığım tecrube maalesef o dönem beni cok yormustu amerikaya kan göndermiştik aonuc gelene kadar zehir olmuştu hayat
Canim 3 lu tarama nasıl peki, sen yaptıracak misin, ben de yaptırmamayi dusunenlerdenim, şeker yüklemesi dahil...

Canim 3 lu tarama nasıl peki, sen yaptıracak misin, ben de yaptırmamayi dusunenlerdenim, şeker yüklemesi dahil...
3lu taramanin guvenirligi 2liden daha da az 2li yaptirmicam ins ama iyi bir perinatolog da kan akışına plasentaya ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümü yaptırırım ins o günlere gelirsem

3lu taramanin guvenirligi 2liden daha da az 2li yaptirmicam ins ama iyi bir perinatolog da kan akışına plasentaya ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümü yaptırırım ins o günlere gelirsem
Evet 3 lu daha da az dogruluk payi diyorlar, bu kararları vermekte gercekten zormuş, hamile kalmadan kesinlikle yaptırmam diyordum şimdi acaba mi diyorum, birde hiçbir tedavi yok yani çocuk downsa (Allah vermesin) zaten öyle doğacak, aldırmayı düşünmüyorsan zaten sadece öğrenmiş oluyorsun...

Evet 3 lu daha da az dogruluk payi diyorlar, bu kararları vermekte gercekten zormuş, hamile kalmadan kesinlikle yaptırmam diyordum şimdi acaba mi diyorum, birde hiçbir tedavi yok yani çocuk downsa (Allah vermesin) zaten öyle doğacak, aldırmayı düşünmüyorsan zaten sadece öğrenmiş oluyorsun...
Öğrenmek istemek annenin en doğal hakkı ama 2lide risk çıkınca zaten ya nifty ya amniyosentez ya da cvs yapılıyor 2lide riskli cikmayip down sendromlu doğan da çok cocuk var mesela

Ben oğlumda yaptırmıştım ama bu hamileliğim de yaptırmayı düşünmüyorum gittiğim doktor zaten perinatalog oda gerek görmez dimi?

Ben 2 çocukta da 2li 3 lü yaptırmadım . Sadece ayrıntılı yaptırdım. Hatta 2.ci kızımda. Ayrıntılı da yaptırmamıştım.
Bu arada ben de Kocaeli’den 🌸

Evet bu konuda katılıyorum ve zaten yaş arttıkça ihtimal de artıyor yani testin ihtimali kurgularken anne adayının yaşını da baz aliyor. Bu da sonucun risk yüzdesini etki ediyor. Bu konuda haklısınız ve yaşanılan boşuna stres de cabası ama ben yine de yaptıracağım. Çünkü yaptirmazsam da acaba yaptirsaydim daha mı iyi olurdu demis olacağım. Diğer bahsettiğiniz testi bilmiyorum. Yüksek para ödenecek bi test mi ? Araştıracağım

Şeker yüklemesi yaptırmak şart değil ama eğer ki yaptirmiyorsaniz yeme icmenize ekstra dikkat etmelisiniz mesela şekeri fazla meyveyi hayatınızdan çıkarmalısınız. Yani tıpkı gebelikte şeker varmış şeker çıkmış gibi davranmalısınız. Zaten şekerin ne bize ne bebeğe faydası var. Hatta zarari kat kat fazla 😊 ama ben dikkat edemem şekersiz yapamam baklava pasta tatli dondurmayi hayatimdan cikaramam diyen varsa yapmalı. Cunku gebelikte şeker çok çok kötü ve ciddi bir durumdur. Bebekte bilumum hastalık çıkıyor. Bunu bilerek davranmis olursunuz. Yani şeker yüklemesi şart değil ama yaptirmak istemeyenler şekerli gıdaları tamamen hayatından çıkarsınlar diye düşünüyorum. 😊

Evet bu konuda katılıyorum ve zaten yaş arttıkça ihtimal de artıyor yani testin ihtimali kurgularken anne adayının yaşını da baz aliyor. Bu da sonucun risk yüzdesini etki ediyor. Bu konuda haklısınız ve yaşanılan boşuna stres de cabası ama ben yine de yaptıracağım. Çünkü yaptirmazsam da acaba yaptirsaydim daha mı iyi olurdu demis olacağım. Diğer bahsettiğiniz testi bilmiyorum. Yüksek para ödenecek bi test mi ? Araştıracağım
Evet maalesef maliyetli bir test

Hayirli olsun canim senin de😍
Simdi gitsek keseyi gorebiliriz ama dr kalp ve keseyi birlikte yapacak senin de sanirim?
Kalp atışını bilmiyorum ama kese görünür ama ben haftaya gidicem test günümden 3 hafta sonra ilk kontrol dedi benim merkez bende bekliyorum açıkçası çünkü kese görünse acaba bebek olcak mi kalp atışı olcakcmi stresi yasicam diye direk gidip ne varsa göreyim dedim haftaya perşembe ins randevum transferden tam 1 ay sonra oluyor

Karnım mi çıkmış bana mı öyle geliyor anlamadm gitti bildiğin hamile karnı bu yusyuvarlak yanlarım da dolu dolu böyle :KK70: :rolleyes:

geçen hafta sıcakta sabahları içim daha bi bulanıktı. bu hafta serin hava bugün daha iyiyim

karın mı
ya sanki alt karnımda benim de bir yükselti var gibi geldi bana bugün ama saçmalama dedim kendi kendime
tam olarak 3 aydan sonra çıkıyor diye biliyorum ben çünkü
Hormonel o kızlar bebisten değil evet🤣

X