2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Lama taklidi çok iyiymiş Bizim de bakıcı bugün alin şarkı söylemekten uyuyamıyor diye mesaj atmış iş yerinde krize girdim şarkı dediği de alibabaaaa diye bağırmak djjdjdj çok komikler bi yandan amaan valla çok da kasmamak lazım cidden haklısın. Bazı doktorlar çok net çizgilerle ayırıyor bazı şeyleri 16 aylık çocuğu kreşe vermek ne kadar mantıklı bir zorunluluk yoksa bunu da sorgulamak lazım

Evet şu an bizim için alıcı dil çok önemli bizim doktorumuzun da direkt sorduğu şey buydu senin söylediğin şeyi anlıyor mu? Bir odadan şunu getir dediğinde gidip getirir mi vs diye sordu bunlar varsa her şey yolunda dedi sen de biraz akışına bırak canım bu konuyu. Belki oyun grubu vs desteklenebilir ama cidden her şey yolunda bence

Ay öyle vallahi, birde bunda sancılar yokladı 2 cm de açıklık var dedi doktor baya heveslendik ama gelen giden yok benim oğlan da 41 i beklemişti, Buda bekler mi ne dersin

Allah bilir canım ama çok farketmez gibi geliyor. Yani bir kaç gün önce gelebilir ama 1 hafta önce olur mu bilemiyorum. Bizimkiler genelde 2 gün öne çeke çeke doğdular

Anlama merkezj ile konusma merkezi ayni ise icim rahatladi valla benimde:) bi arkadasimin cocugu 3 yasina kadar konusmadi cocuk psikologa götürdüler doktor anneyle konustu sadece cocuga bakmadi bile. Artik doktorla ne konustularsa cocuk konusmaya basladi o tek seansdan sonra:)

Kızlar nasılsınız?
Nasıl gidiyor bebişlerle
Sizlerle muhabbet etmeyi özledim bu aralar yoğunluktan hiç giremedim bile.
Ben de durumlar bildiğiniz gibi.
Alya artık yavaş yavaş komutları algılamaya başladı
Taklit becerileri artmaya başladı
Ama henüz yürüme çabamız yok. Tutunarak kaydırarak çıkıyo yüz üstü kendi kendine kayıyor. Küçük bebek bisikletiyle iler geri gidiyor tutunarak düz duvara bile tırmanıyor ama desteksiz ayakta bile durmuyor. Hala hazır değilmiş.
Ama en azından artık beni anlamaya başladı. Konuşmuyor hala babıldıyor meme mama babba avba böyle değişik sesler çıkarıyor. Sizinkiler artık sökülmeye başlamıştır bile
Forumuaçarken 2025 Mart anneleri sayfasını gördüm duygulandım 2025 gelmiş neredeyse ne çabuk geçiyor zaman kızlar. Bazıları ekli sosyal medyada görüyorum ne güzel serpilmişler maşallah öpesin geliyor hepsini. Oyüzdne benim yerime öpün bebişleri.
Hepinize hayırlı kandiller dilerim canlarım
Benim Alyam için de dua edin. Yaşıtlarını yakalasın bir an önce yürümeye başlasın konuşmaya başlasın sağlıkla sıhhatle inşallah
Rabbim hepsine sağlık sıhhat versin. Hastalıklardan kazalardan korusun canlarım.
Çok uzun oldu ama fırsatı bulmuşken yazayım dedim

Canım konuşma sıkıntısını yazmışsın alya da gelişim geriliği olduğundan uzmanların söylediklerini söyleyeyim için rahat olsun konuşmaya başladıysa devamı mutlaka gelir. Önemli olan bilinçli söylemesin anladığım kadarıyla söylüyorda. Bence hiç stres yapma. Alya da 86 cm kilosu 8.aydan beri 9700 ama doktorlar normal diyor öğünlerini yiyorsa sıkıntı yok diyorlar. Birde uzun boylu olacak normal ve Alya da yürümüyor ama emeklerden at gibi emekliyor o yüzden zayıf

Ay öyle vallahi, birde bunda sancılar yokladı 2 cm de açıklık var dedi doktor baya heveslendik ama gelen giden yok benim oğlan da 41 i beklemişti, Buda bekler mi ne dersin
Canım senin doğum ne zaman geldi çattı herhalde bayağıdır yazamadım inşallah sağlıkla kavuşursun yavrucuğuna

Kızlar bu arada araba kullanırken arkada çocuk nasıl oyalanıyor ben bir süre kullanmadım yalnız şimdi ablasını okuldan alacağım. Onu nasıl oyalayalayacağım arka koltukta. Ben arkadayken bile durmuyor üstüme tırmanıyor kalkıyor yerinden ağlamaya başlıyor. İstanbul trafiği malum. Kenara çekip susturamam da. Nasıl oyalanacak onu da bilmiyorum. Eline oyuncak versem 5 dk oynuyor atıyor. Normalde araba seven bebekler ama benimkisi sevmiyor binerken bile ağlıyor bindirme der gibi panik yaptıracak bana ondan korkuyorum

Seni anlamaya başlaması ne güzel canım, inşallah güzel Alyamız için dua edeceğim

Selam her söylediğini anlayıp hemen yapınca konuşmamayı tercih ediyorlarmış canım belki böyle bir durum vardır. 16 aylık anne demeyen bebek var yakını
Benim miniğim de bugün 1.5 yaşında her şeyi kendi yapmak isteyen özgür ruh. Kolaylasan şeyler de var zorlasan şeyler de. İdare ediyoruz bakalım
Bu tarz neeee

Daha erken canını sıkma kendini anlıyorsa konuşacaktır herkesin dediği doğru yani her çocuğun farklı oluyor bu süreçleri canını sıkma
Kızlar durum güncellemesi 38+5 gelen giden yok
Hayırlısı Kolaylıkla olsun inşallah
Anne gel baba otur gibi şeyler söylüyor canını sıkma her çocuğun gelişimi farklı
canım merhaba öncelikle bizim kuduruk da durmuyor şöyle bir şey söyleyebilirim biri araba kullanıyorken eşin ya da bir yakının önce önde otur sen arkada oturdukça hep sana gelecek biz öyle başladık ben önde oturuyordum kısa mesafelerde sonra da tek başıma kullandım arabada müzik açıyorum bir süre sonra sıkılıyor ama bir şekilde oyalıyorum şarkı söylüyorum konuşuyorum taklitler yapıyorum bizi de yollarda görsen kim bu deli dersin

Müzik açsam dediğin gibi biliyorum ki 3/5 dk oyanalacak. Konuşsam da dinlemeyecek eminim beni çok iyi anlamıyor algıları yeni yeni açılmaya başladı. Oyun eşliğinde alıp karşıma oturtturmuşsun hem oynuyor hem konuşuyorum taklitler yapıyorum ancak o zaman beni algılıyor dinliyor eşlik ediyor çoğunlukla. Dediğin gibi biraz önce oturmayı deneyeceğim biraz alışsın. Ama babasını bekleyeceğim akşamları onunla bir yere gideriz markete vs. Biraz alışsın arkada tek oturmaya hiç alışmadı çünkü. Zaten 3 ay ablası evdeydi onunla oturdu genelde beni istediğinden hem arka koltuğa atılan ben oldum. Çok yapışıyor bana. Mutfakta bacağıma tırmanıyor oyalanılacak her şeyi elinin tersiyle itiyor illa kucak Allah yardımcımız olsun bakalım ne yapacağız.
Saçma sapan rüyalar görüyorum zaten Bu aralar yine

Canım bi ara benim de oto koltuğu derdim vardı ben zaten yanında oturuyorum ama benim ki asla oturmuyordu , oturmamak için uğunduğu oldu , bizde önce aldık işte hatta bi ara öne oturmaya başladı dedim bu böyle olmayacak çünkü sürekli ben tedirginim, ağlaya zırlaya bunu koltuğa oturttum kalkılmayacak ağlayabilirsin dedim , ağladı ağladı sonra alıştı şuna hiçbirşey demeden oturup kısa mesafe gidiyor, doğru mu yaptım bilmiyorum ama böyle yaptım

Valla ağlada bile panik yapmayacağım gittiğim yere kadar ağlasın yanlış bir hamle yapmamdan daha iyidir. Artık müzik açarım güzel çocuk şarkıları aslımda mesafe kısa ama buradaki trafikte 5 dkmlık yolu 20 dk da gidiyorsun maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…