2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Evet en sağlıklısı 2 yaşa kadar çıplak ayakmış benim kız da bunu tercih etti sanırım
Aklıma şey geldi şu kaydırmaz deniz ayakkabıları var ya kumaş olduğu için yok gibi belki onları çıkarmaz ayağına da bişey batmamış olur.
Deneyim canım onu denemedim

MelodiminEsi cnm şu pipetle icme videosunu denedim yapayim dedim sular agzindan akti asagi pipetle icmeyi baska nasil ogretebilirim kizlar sizler nasi alistirdiniz. Bardakla verince bardagi ters ceviriyor.

MelodiminEsi cnm şu pipetle icme videosunu denedim yapayim dedim sular agzindan akti asagi pipetle icmeyi baska nasil ogretebilirim kizlar sizler nasi alistirdiniz. Bardakla verince bardagi ters ceviriyor.
Ağzından aşağı nasıl aktı canım bir iki kez yaptım hemen öğrendi. Belki kızların yöntemleri vardır

Leedong canım sen nasılsın, küçük hanım nasıl? Güncelle bizi
Merhaba canım teşekkür ederim yazdığın için.
Artık eskisi gibi giremiyorum pek fazla.
Alya’yı Floortime eğitime başlattım 1 ay oldu neredeyse. Biraz sosyalleşmesi için. Şu an iyi maşallah. Ben de zaten çok fazla ilgileniyorum sürekli dışarıya çıkartıyorum. Desteksiz olarak yürümüyor henüz. Koltuk kenarlarında ya da tutunduğu yerlerden sıralıyor. Doktor 18 ayına kadar yürür dedi. Zaten yürüyor ama kendisine güveni yok düşmemek için tutunuyor dedi. Ben tutup yürütüyorum sarhoş gibi yürüyor göbek önde gidiyor. Beni sorarsan eğer inanılmaz yorgunum. Koltukların tepesine çıkıp çıkıp iniyor. Düşmemek için de temkinli iniyor. Yaşıtları gibi şu an. Ama konuşması yok babıldıyor sadece bilinçli tek kelimeydi yok. Azı dişleri çıkmaya başladı 1 haftadır da huysuz bendiz odada durmuyor yoklumı farkedince ağlaya ağlaya yanıma geliyor. Dünden beri öksürüyor doktora götürdüm burun akıntısı öksürük balgamlı hem de. Prospan şurup verdi doktor. Eğer artarsa hava verirsin dedi. Hava makinam vardı zaten şimdi onu nasıl vereceğim bilmiyorum. Sizin bebişler nasıl hepsi iyidir inşallah. Artık diğer çocuğu okula giden anneler mutlu olmuştur eve bağlıyorlar yoksa bizi

Canım su akar yolunu bulur, her şeyin vakti var. Bu hepimiz için böyle, siz de maşallah gayet güzel ilerliyorsunuz. Gittiği ortam nasıl, ne yapıyorlar? Geçmiş olsun, inşallah çok ilerlemeden toparlar

Biz de iyiyiz elhamdulillah, sıcaklarla mücadele bizim çocuklar 1 haftadır evde, beraber bir şeyler yapıyorlar çok şükür. Oyalıyorlar, bazen evcil hayvan muamelesi yapıyorlar kardeşlerine hep kedi istiyorlardı, ufaklık da hep kedi gibi peşlerinde zaten

Kızlar birşey soracağım özellikle çok çocuklu anneler, benim 2. De sağlıkla gelirse vaktinde, 2 si arası 18 ay olacak ve ben ilk ay haricinde tek kalacağım bu sebeple bir yardımcı almaya karar verdim, doğum izni param olacak 4 ay maaş yatacak zaten ücretsizdeydim biliyorsunuz o parayı da bakıcı ya vereceğim açıkçası önemli olan ruh sağlığım dedim şöyle düşünüyorum ben zaten evdeyim yarım gün gelsin evi çekip çevirsin yemek yapsın gerekirse bi parka indirsin oğlanı ama çocukların sorumluluğu bende diyeceğim bi yandan da diyorum tam gün çağır en azından ilk 6 ay , sizce napayım yarım gün öğleden sonra yeterli olur mu, sabahtan kalktık ettık kahvaltı öğleni bulur gerek yok diyor bir yanım da bu eylülle Ocak arası eşim çok yoğun olacak dr a yapıyor, hiç strese girme diyor tam gün çağır , burada şuan tam gün bakıcı fiyatı 9-10.5 arası

Ben senin yerinde olsam tam gün çağırırdım fiyatlar çok iyiymiş çünkü sabahtan gelsin kahvaltı hazırlama toplama ortalığı toplama vs sen daha rahat edersin diye düşünüyorum. Ben tam gün bakıcıyla Eylül itibariyle 17 bine anlaştım

Aynen demi fiyatlar çok iyi kime desem bunu diyor ve evde 2 bebek olacak resmen

Cnm seyi merak ettim ya ise baslayis yaptinmi ucretsiz izindeyken calistigin maasi nasil alacaksin yoksa hamile oldugunu solemen yeterli oluyormu?

sorma canım sıcaklar bizi de eritiyor dışarıya çıkamıyoruz gündüz bende eve kaydrak koydum ordan kaydırıyorum. Balkonda havuza sokuyorım gün aşırı inanılmaz bunaltıcı olmaya başladı İstanbul. Akşam 7 ye kadar çıkamıyoruz.
Eğitimde sadece oyun oynuyorlar benim evde oynadığım gibi hiçbir fark yok. Sürekli oyun. Kaba motor becerileri geç gelen çocuklarda ince motorda gecikebiliyor dedi gelişim uzmanı. Yürümeye başladığı zaman farkedeceksinlz zaten dedi. Ama fiziki bir sıkıntısı yok tamamen onun yapısıyla alakalı dedi. Çok sakin bir bebek zaten hastalanmasa diş dönemi olmasa asla ağlamazdı şimdi şimdi peşime ağlıyor ya da bişi istediğinde ağlıyor salıncak gördü diyelim bindirmezsem ona doğru atıyor kendisini ağlıyor. Ben çok korktum otizmden ama çok şükür değilmiş. Eğitime de ne olur ne olmaz diye verdim sosyalleşsn diye. Rabbim hepsine sağlık sıhhat versin. O eğitim merkezine gidince daha iyi anlıyorum sağlığın önemini binlerce kez şükür olsun ne çocuklar var. Rabbim ailelerine güç kuvvet versin sabır versin.
Senin evde diğer çocuklar küçük benim kızım büyük ona bile sarıyor bazen kızın elinde telefonunu görmesin hemen elini ona atıyor. Bi rahat vermiyor.

Cnm seyi merak ettim ya ise baslayis yaptinmi ucretsiz izindeyken calistigin maasi nasil alacaksin yoksa hamile oldugunu solemen yeterli oluyormu?
Canım görev yaptığım yerden 10 saat uzaktayım o sebeple 32. Haftama göre ayarlama yaptım o pazartesi başlangıç yapıp cumasına ayrılış yapacağım Allah izin verirse, personel ile görüştüm de maaş işlemlerim için bir başlangıç yapmam gerekiyormuş , ben uzak olduğum için 5 gün yapayım diye düşündüm

Biraz biraz alıştık çok şükür 2 saat uyumay başladı

Valla benim 2. bebek doğunca yaptığım en büyük hata budur, çok iyi olan bakıcımızı işten çıkarmak.

Doğum izni başlayıp işten ayrılınca ben bakıcı kıza yol verdim; halbuki evi topluyor, kalan ütüleri yapıyor, 1. cocukla çok güzel ilgileniyordu. Ama işte o evde biriyle olma hissi beni hep rahatsız etmiştir

2. bebek yeni doğunca eşim şehir dışına çıktı, o zaman çağırdım geldi yanımızda kaldı. Ne zaman bir işim olsa koşardı, hatta bir ara işe ihtiyaci olduğunu bile söyledi. Ama ben acemilik, 2 cocukla (hatta bebekle) yaparım zannedip kulak vermedim. Yarım gün geliyordu, 2015 yılında 450 tl idi

Üstüne bir de bebek 35 günlükken ağır bir hastalık geçirdim, o zaman dank etti ama kız başka işe girdi. Çok söyledim yalvardım, gel lütfen 2 katı vereceğim diye ama o da onları bırakmanın doğru olmayacağını söyledi. Ara da yardıma geldi yine de sağolsun.

O yüzünden 2. Bebeği bekleyen annelere eğer mevcutta bir bakıcıları varsa asla bırakmamalarını; çünkü hem ağır geçen gebeliğin son günleri hem de yeni doğanda çok lazım olduğu için tavsiye ediyorum. Hatta bir arkadaşa verdiğim bu tavsiyeden de çok dua almışımdır, hep söyler. Bakıcı yoksa da bebeğin doğmasını bile beklemeden biriyle hemen anlaşılabilir, eğer anne abla kayınvalide yardımı olmayacaksa ya da nereye kadar olacak, baştan anlaşılmalı.

Benim gibi evde birinin olmasından rahatsız hissediyorsan yarım gün olsun, tüm gün de bebeğin doğduğu ilk günlerde senin uyumana destek olacaksa olabilir. Bence ücreti de gayet makul, yeterki iyi biri olsun. Ama şiddetle tavsiye

Çok güzel maşallah canım, Allah kimseyi korkuttuğu ile sınamasın

Bizim çocuklar o kadar küçük değil kız, biri 12 yaşını bitirecek biri 9,5 yaşında. Mesela o balkonda suyla oynama işi filan ben hep çocuklara havale ettim. Onla beraber oynuyorlar, bazen ikisi bir şeyle ilgilenirken onları rahatsız ediyor o zaman kovuyorlar yanlarından. Eşyalarını çok karıştırıyor, peşlerine ağlıyor filan.. ama genel olarak ilgilenirler çok şükür. Onlar olmasa ben çok zorlanırdım diyorum

Evet abi de küçük olacak daha 18 aylık ikisine birden yetişmen biraz zor olabilir gündüz full destek olması mantıklı geldi bana. Umarım çok güzel geçirirsin bu süreci

sağolun kızlar
Duyanın ilk tepkisi aa ne güzel birlikte büyürler ikinci tepkisi sen çok yıprancan
Çok haklısın rande daha dün işte güya temizlik yapcam eşim izinliydi kasık ağrım oldu hiç bişe yapamadım daha 26 yum, önden ayarlamakta çok mantıklı geldi şuan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…