2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
kızlar 14 aylık hala yürümüyoruz herkes yürüyor mu diyor, dışarda falan artık yürümesi lazım diyenlere bozulur oldum ya, 5-6 adım atıyor ama daha çokta dengeli değil sürekli elimden tut yürüt diyor sıralıyor ama aylardır böyle ne zaman yürüyecek

Canım bu kadar düşünüyorsan yürümeye teşvik edici bir şeyler yapsan? İki eline top verip gelmesini istiyorlar, kapıya koli bandı boyunca toplar yapıştırıyorlar mesela. İnstagramda böyle etkinlikler görmüştüm

Canım hepsini yapıyor babadan bana benden babaya 5-6 adım gidiyor
Yan yan verdiğim tüm herşeyi yapıyor al bunu götür getir diyorum
Hadi day dur diyorum yapıyor
Ama kendi başına gitmiyor

Canım hepsini yapıyor babadan bana benden babaya 5-6 adım gidiyor
Yan yan verdiğim tüm herşeyi yapıyor al bunu götür getir diyorum
Hadi day dur diyorum yapıyor
Ama kendi başına gitmiyor
Zamana ihtiyacı var demek ki canım. Sonuçta her bebek yaşında yürümüyor. 18 aya kadar vakti var. Yapabilirken yapmıyor olması can sıkıyor haklısın

Ya çok garip gelebilir belki ama benim ve yakın bir arkadaşımın kızı ilk top havuzunda yürüdü onun öncesinde asla ayakta desteksiz durmak bile istemiyordu top havuzuna bıraktık tabi topların da desteğiyle uzun süre dikildi ordan çıkınca da çevresindeki çocukları izlerken tek basina ayakta durdu sonra işte adimlamaya ve 2 gün içinde de yürümeye başladı

Benim oğlanda her gün ahada artık yürür dedirtiyor sonra aynı canım tut tut elimden diyor, ya aslında takmamam gerektiğini biliyorum ama herkes sordukça sanki geri kalmışız gibi hissediyorum

Kendini taşıyıp adım da atabiliyor bence endişelenme zaten 18. Aya kadar zamanı var.
Benim kızım da aynı şekildeydi bir kaç adım atıp oturuyordu ve hep elimizden tutup yürütmeye çalışıyordu şimdi bir iki gündür kendi kendine yürümeye başladı. Yakında sizin bebiş de başlar merak etmeyin

Kızlar selamlar umarım hepiniz iyisinizdir 15 aylık bebişlerin dil ve fiziksel anlamda gelişimleri nasıl?? Oğlum yürüyor koşturuyor merdiven çıkıyor işaret eder al ver getir götür yapar, kaşık çatalla yer herşeyi yapıyor yaramaz bri çocuk hatta. Akşama kadar anne diyor ama önceden söylediği kelimeleri artık söylemiyor Baba dede diyordu demiyor. Sonradan söylemeye başlarmı?? Sizde durumlar nasıl

Selamlar iyiyiz sizde iyisinizdir umarımTürkiyeye dönme hazırlıgı var bizlerde 4 haziranda yolcuyuz biraz garip duygular içerisindeyim deprem sonrası memleketime ilk dönüşüm şimdiden garip duygular içerisindeyim , annemlere sürpriz olacak haberleri yok şok olacaklar ilbeyi en son 20 günlükken gördüler canlı canlı , bizdede önceden soylediği ya da bir kez soylediği kelimeleri bir daha soylememe durumu var ama sonradan soyluyorlarmıs geçen gün Ali dedi bir daha demıyor cok guzel teyze dıyordu demıyor mesela , bana bakıcı kızda oyle alıstırdıgı için mommy dıyor cok guzel bi onu soyluyor unutmadan bide babaaa okadar işine geldiğinde cok kelime cıkarıyor ama sonra sık sık kullanmıyor soylemıyor onları

Selam canım iyiyiz merdiven çıkma en sevdiğimiz şey, bizimki de bazı kelimeleri bıraktı dede demiyor artık hahaha diye gülmeyi öğrenmişti çekirdeksiz domates şarkısından ama bir iki hafta söylemeyi bıraktı bugün ilk defa şarkıyı dinlerken yine ha ha ha dedi, aç demiyor aaa diye bağırma şeklinde ne yapsam aç dedirtemiyorum bağırarak her derdini anlattığından gerek duymuyor herhalde son bir haftadır istediği her şeye aaa diye bağırıyor buna biraz üzülüyorum böyle bişey yoktu önceden ve ben kelime kullanması yönünde ısrar edince de ters tepiyor gibi hissettim hatta.

Aaa süper kalıcı olarak mı dönüyorsunuz canım. Ailen çok sevinir ya ne güzel evet sonradan söyleyebilirlermiş yeni bişey öğrenince ona odaklandıkları için bildiği şeyleri arka plana atıyorlarmış. Mama diyor mutfağa götürüyor beni, memeye emmeh diyor, dışarı gidelim parka diyorum hadi diyor, ama dedeyi babayı unuttu söylemiyor

Kesinlikle katılıyorum bende hergün de de de ba ba ba diye tekrarlıyorum söyler belki diye ama yok. Ağladığında veya işine geldiğinde babaaa diyor bazen. Kitap okurum kartlardan kelimeler söylerim cırt cırtlı kitabı çok seviyor buraya yapıştır diyorum gösterdiğim yere yapıştırır. Komut alması falan gayet iyi bu kelime işi canımı sıkmıştı. Sizlerde böyle yazınca normalleştirdim şuan biraz daha. Bazen görüyorum okuyorum sitelerde falan işte 15 aylık 10 kelimesi falan var yazıyorlar o yüzden sormak istedim sizlerede.

Canım benım oglumda daha baya kucuktu anne anneydu aksama kadar basına ne gelırse her an anne. Ama bıraktı artık soylemıyor şuan babaya takmıs durumda ben anne dedıkce o bastıra bastıra baba baba hatta kac defa kızdı bana Bır donem bır seye takıyorlar sonra unutmus gıbu oluyor anıden yıne soyluyorlar oyle ben takmıyorum ondan. Dıl gelısımı 18. Ayda gelışıyor onun oncesı cok aman aman bır sey beklememek gerekır. Bızım şuan ayına gore gayet ıyı kelımesı var abisi var buyuk etken abısını taklıt etmeyi sevıyor bır cok kelımeyı abısınden ogrendı. Abısı kendısıne bebiş derdı şimdi o abısıne bebiş dıyor ılk ben bebek degılım vs dıyordu da sımdı alıştı

Haklısın canım 18 i bekleyelim bakalım. Aslında takmadım ama merak ettim niye söylemiyor diye Bebiş diyor bak sen şuna ya

Kızlar ya benim oğlan olumsuz tepki verdiğim de oturup ağlıyor ve eğip yere kafasını vuruyor, çok sert değil aslında bence gayet farkında yaptığının yanlış olduğunun, sanki bana diyor ki bak boşa ağlamıyorum kafamı vurdum diyor.Bir iki seferde yüzüne vurduğunu gördüm gene sert değil ama ağlayınca yapıyor, normal mi yoksa benim bebek sinirli biri mi olacak valla gerekirse bir psikologa bile danışmayı düşünüyorum.Evde kendim ilgileniyorum her gün parka indiriyorum çoğunlukla 2 kere , evimiz kesinlikle şiddet ,bağırış çağırış olan bir ev değil , ekran vermiyorum elimden geldiğince çok bunaltırsa bi kırmızı balık açarım o yani onu da yapmamak için uğraşıyorum çoğunlukla , bu bebe niye böyle ya

Canım bunu benim oğlan da yapıyordu. Kendimi suçladım bir yerde mutlaka yanlış yaptım diye. Biz randevu bile almıştık artık o dereceydi. Şimdi unuttu yapmıyor çok şükür Geçici bir süreç. Ama bu süreçte çok fazla ilgi, nazlanma bekliyor. Kafasını vuracaksa anlıyorsun zaten. O esnada büyük tepki vermeyip dikkatini dağıtman lazım. Fark ettim ki benden daha çok ilgi bekliyor. Şimdi daha mutlu bir bebek çok şükür. Geçecek, sabırlı ol

Haklısın canım 18 i bekleyelim bakalım. Aslında takmadım ama merak ettim niye söylemiyor diye Bebiş diyor bak sen şuna ya
Ay yapmak istemeyince yapmıyor bu sıpalar başka hiçbir sebebi yok ben bunu anladım Bir ara babaaaa babaaaa diye kendini parçalıyordu, anne hiç yoktu şimdi anneeee anneeee diye ayaklarıma yapışıyor ama babayı da diyor yine. Canları nasıl isterse

Kızlar bir dert de benden aslında dert de sayılmaz çok şükür ama kafama takılıyor. İki aydır aynı kiloda benim oğlan. Çok şükür zayıflamıyor ama almıyor da Bir yaşından beri yürüyor ve o zamandan beri almıyor. Aşırı ama aşırı hareketli buradaki çoğu bebek gibi.
Sizce bu durum normal mi, ne yapabilirim? Sizde de benzer durum var mı? Yemesi normal, yemekle ilgili sıkıntılarımız geçti

Ya bir de şöyle bir durum var bizde. Ben öğretmeye çalıştığım zaman almıyor. Beş dk içinde amcasından gol, yengesinden amin öğrendi. Babası birçok kelime öğretti benimle neden öğrenemiyor acaba belki senin oğlan da başkasından daha iyi öğrenir.

Canım sürekli elimi tut beni gezdir diyor 5 dk oturtmuyor 5 dk oturuyorum ya geliyor elimi vermeyince oturup kafayı tak bende hiç tepki vermemeye başladım ama dediğin gibi ilgisini dağıtıp hiç yaptırmamaya çalışayım şuan tam 9. Sıçramdayız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…